Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Sińce po oczami

Sińce pod oczami

Cienie pod oczami to poważny problem, który dodaje pacjentom lat i odbiera atrakcyjności. Przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne, zmniejszona produkcja melaniny w organizmie czy nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV. Skutecznym remedium na problem sińców pod oczami są zabiegi wykonywane w klinice medycyny estetycznej Poznań m.in. przeszczep tłuszczu i laser frakcyjny.

Czym są sińce pod oczami?

Sińce pod oczami inaczej nazywane cieniami powstają, ponieważ skóra wokół oczu jest wrażliwe na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Za sprawą posiadania małej ilości tkanki tłuszczowej ten obszar skóry jest szczególnie narażony na zmarszczki czy utratę jędrności. Przyczyną powstawania cieni pod oczami są choroby lub zaburzenia niektórych organów. Sińce pod oczami postarzają pacjenta, a twarz sprawia wrażenie zmęczonej.

Cienie pod oczami zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej

Redukcja cieni pod oczami może odbyć się na wiele sposób. Jedną z metod jest przeszczep tłuszczu – komórki macierzyste. Odsysa się wówczas tłuszcz z brzucha lub innych partii ciała i podaje się tam, gdzie jest jego niedobór np. w okolice pod oczami. Zabieg wykonywany w  klinice medycyny estetycznej Poznań jest nieinwazyjny i nie powoduje uczuleń.

Inne cienie pod oczami zabiegi to laser frakcyjny. Dzięki użyciu lasera frakcyjnego CO2 w gabinecie medycyny estetycznej skóra staje się bardziej rozjaśniona i ujędrniona. Dermapen wzbogacony osoczem bogatopłytkowym nie tylko poprawia jakość skóry, ale i sprawia, że jest bardziej wytrzymała i mniej wiotka. Za sprawą karboksyterapii wykonywanej w klinice medycyny estetycznej Poznań poprawimy ukrwienie twarzy i pozbędziemy się cieni pod oczami.

Kolejne cienie pod oczami zabiegi to Venus Legacy, który poprawia krążenie chłonki i pobudza produkcję kolagenu, co przyczynia się do szybkiej naprawy skóry pod oczami. Z kolei nici aptos pobudzają wytwarzanie kolagenu, poprawiając tym samym stan skóry. Mezoterapia igłowa z udziałem nieusieciowanego kwasu hialuronowego wykonywana w gabinecie medycyny estetycznej stymuluje skórę i poprawia mikrokrążenie.

Podział cieni pod oczami

Cienie pod oczami dzielimy na naczyniowe i barwnikowe. Cienie naczyniowe są naczyniami żylnymi i są widoczne na powierzchni twarzy. Aby naczynia nie przebijały się przez skórę niezbędna jest biorewitalizacja skóry, co pozbawi skórę zmarszczek i sprawi, że przestanie być wiotka. Cienie barwnikowe powstają z racji nagromadzenia się ciemnego barwnika, przebijającego w naskórku dolnej powieki i pod nią. Aby się ich pozbyć, należy postawić na zabiegi rozjaśniające i użycie dermokosmetyków.

Cieni pod oczami przyczyny

Powodem ich powstawania mogą być uwarunkowania genetyczne lub określony typ urody. Cienie pod oczami przyczyny to cienka skóra, która jest domeną kobiet. Sińce pod oczami powstają przede wszystkim ze zmęczenia, zbyt małej ilości snu i z powodu stresu. Cienie pod oczami przyczyny to problem pigmentacji skóry, czyli występowania zwiększonej ilości melaniny w organizmie. Powodem może być nadmierne wystawianie się na działalność promieni słonecznych, co skutkuje wysuszeniem skóry.

Sińce pod oczami Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530