Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Przeszczep komórek macierzystych


Przeszczep komórek macierzystych jest coraz częściej stosowany w medycynie, także w medycynie estetycznej.

Przeszczep komórek macierzystych

Przeszczep komórek macierzystych

Przeszczep komórek macierzystych to zabieg wykorzystujący krew własną pacjenta, która zostaje zamieniona w preparat, wstrzykiwany w obszar zabiegowy. Zabieg jest wykonywany w celu odmładzania skóry czy leczenia łysienia.

Co to są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste to struktury występujące w organizmie człowieka, które wykazują cenne właściwości np. korzystny wpływ na regenerację uszkodzonych tkanek. Wyróżniamy 3 rodzaje przeszczepów komórkami macierzystymi: autogeniczny, izogeniczny, allogeniczny. Autogeniczny polega na przeszczepie z własnej tkanki. Izogeniczny następuje pomiędzy bliźniętami jednojajowymi, a allogeniczny pomiędzy różnymi osobami, gdzie nie ma identycznej informacji genetycznej.

Przeszczep komórek macierzystych jest zabiegiem bezpiecznym i wpływa na kondycję zdrowotną pacjenta. Komórki macierzyste do przeszczepu można pobrać z wielu źródeł. Największe znaczenie medyczne posiadają komórki ze szpiku kostnego, sznura pępowinowego oraz tkanki tłuszczowej.

Komórki macierzyste – wskazania

Jakie jest komórki macierzyste zastosowanie? Zabieg z udziałem komórek macierzystych wykorzystuje się przy usuwaniu blizn i w terapiach odmładzających. Komórki macierzyste są nieocenione w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. Stosuje się je także w celu poprawy elastyczności skóry, w leczeniu zwyrodnienia stawów czy likwidacji przebarwień lub odmładzania skóry.

Szczegóły zabiegu

Komórki macierzyste to bezpieczny zabieg, który nie wywołuje reakcji alergicznej. Od pacjenta pobierana jest tkanka tłuszczowa pacjenta np. z okolicy brzucha. Następnie z krwi uzyskuje się preparat zawierający komórki macierzyste. Podczas zabiegów odmładzających komórki macierzyste pobiera się z tkanki tłuszczowej. Po odsysaniu tłuszczu uzyskuje się preparat autologiczny, który może zostać podany w obszar zabiegowy za pomocą igły lub kaniuli.

Komórki macierzyste najczęściej aplikuje się w skórę twarzy. Jest to prosty i nieinwazyjny zabieg, który nie wywołuje reakcji alergicznej. Komórki macierzyste wywołują regenerację skóry, redukcję zmarszczek i odmładzanie skóry.

Jakie efekty przynosi przeszczep komórek macierzystych?

Zabieg z udziałem komórek macierzystych może odmłodzić naszą skórę nawet o 10 lat, dlatego jest to jeden z najbardziej pożądanych zabiegów medycyny estetycznej przez pacjentów. Prowadzi do silnego odżywienia skóry i pobudzenia krążenia krwi, czego efektem jest redukcja zmarszczek i bruzd, rozjaśnienie cery i likwidacja przebarwień. Komórki macierzyste pobudzają komórki do odnowy i odbudowy, co jest największą korzyścią zabiegu.

Komórki macierzyste na wypadanie włosów

Jakie jest komórki macierzyste zastosowanie? Komórki macierzyste wykorzystuje się w leczeniu łysienia. Podczas zabiegu komórek macierzystych na łysienie pobiera się niewielką biopsję z linii włosów na karku pacjenta. Następnie tworzy się zawiesinę z komórkami progenitorowymi, czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi. Stworzony preparat zostaje wstrzyknięty w skórę głowy pacjenta na zasadzie mezoterapii.

Podczas zabiegu komórek macierzystych na łysienie aplikuje się go w okolice mieszków włosowych, co stymuluje i inicjuje procesy naprawcze i przynosi wymierne efekty w leczeniu łysienia.

Przeszczep komórek macierzystych Poznań

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530