Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Opadanie powiek


Opadanie powiek to częsty powód wizyt pacjentów w naszym gabinecie.

Leczeniem przy niewielkim stopniu jest zabieg laserem erbowo-yagowym, przy większym stopniu jest konieczna plastyka powiek

opadanie powiek

Opadanie powiek

Opadająca powieka to problem estetyczny, który ma także negatywne skutki dla zdrowia pacjenta, ograniczając pole widzenia. Poznajmy zabiegi medycyny estetycznej, które pomogą Ci wygrać z problemem opadającej powieki.

Co to jest opadająca powieka?

Przypadłość ta polega na tym, że fałd górnej powieki jest dłuższy w stosunku do dolnej, co stanowi poważny defekt kosmetyczny. Dodatkowo ta przypadłość może ograniczać pole widzenia, co jest dużym zagrożeniem dla zdrowia pacjenta. Opadająca powieka może przerodzić w schorzenie zwane „leniwym okiem”, dlatego nie możemy lekceważyć tego problemu i udać się do kliniki medycyny estetycznej w celu pozbycia się go.

Opadanie powiek – Przyczyny schorzenia

Do przyczyn tego schorzenia zaliczamy m.in.zaburzenia rozwoju mięśni odpowiedzialnych za uniesienie powieki, nadmiar skóry na powiece tudzież nieprawidłowe unerwienie. Czasem przyczyną opadającej powieki są choroby takie jak cukrzyca. Najczęstszą przyczyną tego schorzenia jest starzenie się organizmu, które wiąże się ze zmniejszeniem ilości kolagenu, co powoduje utratę sprężystości.

Zabiegi na opadające powieki: plastyka powiek, Madonna Lift, laser frakcyjny, botox.

Plastyka powiek to najczęściej wykonywany zabieg na opadającą powiekę. Wykonuje się go pod znieczuleniem miejscowym, usuwając nadmiar skóry i formułując powiekę na nowo. Zabieg plastyki powiek prowadzi do podniesienia powieki i poprawia widzenie. Zabiegu nie można wykonywać u osób z cukrzycą, nadciśnieniem, tarczycą, chorobami serca.

Drugim zabiegiem po plastyce powiek jest Madonna lift, który jest alternatywą do ingerencji chirurgicznej. Madonna lift Jest to zabieg laserem frakcyjnym, który zapewnia podgrzewanie głębszych warstw skóry i uruchomienie procesu produkcji włókien kolagenowych. Może on być wykonywany razem z osoczem bogatopłytkowym.

Laser frakcyjny CO2 to częste narzędzie poprawy wyglądu, które wykorzystuje emisję fal elektromagnetycznych. Wiązka światła generuje bodziec termiczny, który prowadzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń tkanki. W efekcie następuje aktywacja fibroblastów i produkcja włókien kolagenowych. Głowica lasera frakcyjnego CO2 jest przykładana bezpośrednio do skóry, co wywołuje pożądany efekt terapeutyczny w leczeniu opadającej powieki.

Bardzo skutecznie poprawia stan skóry powiek zabieg laserem erbowo-yagowym. Zabieg jest bezbolesny.

laser erbowo-yagowy

Botox wykorzystuje się do podniesienia brwi. Jest to zabieg skuteczny w przypadku małego nadmiaru skóry w powiece i przynosi efekty na 3-4 miesiące.

Osocze bogatopłytkowe i nici Aptos

Osocze bogatopłytkowe pobudza procesy regeneracyjne skóry, co przyczynia się do poprawy jędrności i redukcji zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi własnej pacjenta i posiada aktywne płytki krwi o dobroczynnym działaniu. Jest ono wprowadzane w okolice powieki, co pobudza syntezę włókien kolagenowych, wpływając na uelastycznienie skóry i poprawę wyglądu okolicy oczu.

Nici Aptos – to nici liftingujące, które są wykonane z włókien kwasu polimlekowego oraz kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą. Nici Aptos są degradowane, ponieważ są stworzone z materiałów rozpuszczalnych. Nici Aptos zwiększają nawodnienie i nawilżenie skóry, przyczyniając się do poprawy jędrności powiek. Przyczyniają się one do produkcji kwasu hialuronowego.

Opadanie powiek Poznań

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530