Odmładzanie szyi

Odmładzanie szyi

Skóra na szyi jest bardziej delikatna niż ta na twarzy, starzeje się szybciej, a jej głównym problemem jest utrata jędrności. Ponadto oznak starzenia  w postaci zmarszczek na szyi nie da się zamaskować makijażem. Jednak medycyna estetyczna proponuje zabiegi, które są remedium na wiotką skórę szyi.

Skóra na szyi – charakterystyka

Proces starzenia się szyi różni się od pozostałych partii ciała i jest spowodowany jej delikatną budową ci mniejszą ruchomością. Te fakty sprawiają, że medycyna estetyczna nie może zaproponować tak dużej liczby zabiegów na szyję jak ma to miejsce w przypadku twarzy.

Pojawiają się też zmarszczki na szyi, które mają wiele przyczyn takich jak: mała ilość gruczołów łojowych, nieprawidłowa postawa, długotrwałe czytanie w łóżku w pozycji siedzącej lub wpatrywanie się w telefon komórkowy z głową pochyloną do przodu. Przyczynami starzenia się szyi są też promieniowanie UV i podłoże genetyczne.

Zabiegi na odmładzanie szyi

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej łączy w sobie elementy dwóch procedur –  zastosowania fal elektromagnetycznych o częstotliwości fal radiowych (RF) i zalet mezoterapii mikroigłowej. Zabieg wykorzystuje dobroczynne działanie fal elektromagnetycznych (RF), które ogrzewa skórę i w konsekwencji prowadzi do uruchomienia procesów produkcji nowego kolagenu. Istotą zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest frakcyjne dostarczanie energii radiofrekwencji, która pod wpływem oporu tkanek, zamieniana jest w ciepło.

Kontrolowane podgrzanie skóry stymuluje koagulację włókien kolagenowych i uruchomienie procesów gojenia czy też regeneracji skóry. W efekcie pacjent może zapominać o wiotkiej skórze, staje się ujędrniona i odmłodzona. Podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej efekty temperatura wynosi od 55 do 68 stopni Celsjusza, co jest bezpieczne i przynosi pożądane rezultaty. Fale radiowe wywołują proces odnowy skóry.

Urządzenie do RF wyposażone jest w głowicę z mikroigłami, które wykonują nakłucia podobnie do urządzenia Dermapen. Kontrolowane nakłucia są precyzyjne i bezpieczne, a pacjent po podaniu znieczulenia odczuwa komfort.

Radiofrekwencja mikroigłowa efekty to m.in. poprawa napięcia skóry szyi poprzez uruchomienie procesu produkcji nowego kolagenu i zagęszczania jego włókien oraz powstania nowych połączeń pomiędzy nimi. W efekcie prowadzi to do poprawy sprężystości i usunięcia zmarszczek na szyi.

Odmładzanie szyi  – Dermapen

Mezoterapia igłowa przynosi szereg korzyści w niwelowaniu niedoskonałości skóry. Dermapen to urządzenie, za pośrednictwem którego wykonuje się mezoterapię igłową. Procedura wsparta jest podawaniem substancji aktywnych pod skórę, co wzmacnia efekt terapeutyczny. Urządzenie Dermapen wyposażone zostało w system pulsujących, 16 igieł, które w szybkim tempie nakłuwają skórę szyi, aplikując do jej wnętrza substancje aktywne.

Domeną zabiegu jest precyzja i bezpieczeństwo. Podczas zabiegu Dermapen efekty dochodzi do powstawania kontrolowanego stanu zapalnego, wywołując procesy gojenia się skóry, co przekłada się na odmłodzenie szyi. Ma miejsce pobudzenie produkcji fibroblastów i zagęszczenie skóry. Zabieg Dermapen efekty wykonujemy po konsultacji i kwalifikacji pacjenta do zabiegu oraz w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia komfort i brak odczuwania bólu podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej Poznań.

Laser frakcyjny CO2

Wszechstronność lasera frakcyjnego wykorzystywana jest także w odmładzaniu szyi. Laser frakcyjny CO2 posiada certyfikat bezpieczeństwa amerykańskiej agencji FDA. Laseroterapia radzi sobie ze zmarszczkami na szyi, przebarwieniami, wiotką i obwisłą skórą oraz jej suchością. Po konsultacji lekarskiej i dopuszczeniu pacjenta do zabiegu, lekarz rozpoczyna zabieg, przykładając urządzenie w obszar szyi, które emituje bezpieczną wiązkę lasera.

Światło lasera niszczy skórę w sposób kontrolowany, co prowadzi do pobudzenia produkcji kolagenu i wywołuje jego przebudowę. Ten proces uruchamia regenerację skóry, usuwa przebarwienia i poprawia jędrność skóry szyi. Efektem zabiegu lasera frakcyjnego CO2 jest pogrubienie warstwy naskórka, co stawia skuteczny opór starzeniu się skóry.

Odmładzanie szyi  – Profhilo

Jest to innowacyjny wypełniacz, który posiada opatentowaną formułę i nazywany jest molekułą młodości. Jego działanie opiera się na składzie zawierającym Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe L-HA. Formuła preparatu Profhilo zapewnia uruchomienie procesów naprawczych skóry, tworząc pod nią „swoiste rusztowanie”.

W efekcie skóra staje się jędrna, elastyczna, pozbawiona wiotkości i odmłodzona. W naszym gabinecie medycyny estetycznej Poznań zabieg Profhilo wykonywany jest przez certyfikowanych lekarzy z doświadczeniem, co zapewnia bezpieczeństwo i efektywność zabiegu odmładzania szyi.

5/5 - (7 votes)