Małe usta — jak powiększyć wąskie usta?
Małe usta — jak powiększyć wąskie usta?
Pełne usta o perfekcyjnym kształcie to marzenie niejednej kobiety. To właśnie ta część twarzy od wieków jest symbolem kobiecej namiętności i pożądania. Niestety nie każda przedstawicielka płci pięknej może cieszyć się ich idealnym, zmysłowym zarysem. Cienkie, małe usta lub o nieregularnym kształcie to zmora wielu pań, odbierająca im pewność siebie. Na szczęście obecnie istnieją skuteczne sposoby, aby trwale lub tymczasowo poprawić kształt ust. Sprawdź, o jakie metody chodzi!
Kiedy warto zdecydować się na powiększanie ust?
Prawdę mówiąc, nie istnieje jedna odpowiedź na to pytanie, z racji faktu, że powiększenie ust jest zabiegiem natury estetycznej, nie zdrowotnej. Tak więc podjęcie decyzji o nim zależy jedynie od indywidualnej sytuacji oraz preferencji dotyczących własnego wyglądu. Z pewnością zabieg zalecany jest tym osobom (zarówno kobietom, jak i mężczyznom), które z powodu wyglądu ust odczuwają dyskomfort i wpływa to u nich na niską samoocenę. Dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej można nie tylko długotrwale wypełnić i ujędrnić wargi, ale również dokonać korekty asymetrycznych ust.
Zabieg powiększania ust ma na celu poprawę estetyki twarzy i zdecydować się na niego można niezależnie od motywacji czy pierwotnego wyglądu warg.
Czy da się powiększyć usta domowymi metodami lub kosmetykami z drogerii?
Większość tego typu metod polega na regularnym nakładaniu na usta specjalnych kosmetyków lub „domowych mikstur”, które w widoczny sposób mają poprawić ich wygląd. Niestety procedury te są rzadko skuteczne, a jeśli już, to dają bardzo krótkotrwały efekt. Zazwyczaj bazują na substancjach mających podrażnić naczynia krwionośne znajdujące się w okolicy ust, tym samym powodując wzmocnienie czerwieni wargowej.
Efekt powiększenia jest więc jedynie złudzeniem optycznym i mija nawet po kilku minutach, tak więc stosowanie tego typu metod raczej mija się z celem. Co więcej, eksperymentowanie z kosmetykami może uszkodzić delikatną warstwę nabłonka ust i tym samym doprowadzić do silnych podrażnień i zmian w ich obrębie (opryszczka, zajady, itp.).
Metody powiększania ust w medycynie estetycznej
Jeżeli posiadasz wąskie lub niesymetryczne usta, albo po prostu marzysz o pełnych, zaokrąglonych wargach jak u hollywoodzkich gwiazd, najlepiej zrobisz, jeśli na początek udasz się na konsultację do kliniki medycyny estetycznej. Wykwalifikowany specjalista dokładnie oceni Twoje potrzeby i dobierze optymalną metodę powiększenia ust.
Polecane zabiegi powiększające usta:
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Do najpopularniejszych, a zarazem najszybszych i uznawanych za mało inwazyjne sposobów należy wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Zabieg ten polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w obrębie czerwieni wargowej. Odbywa się to pod miejscowym znieczuleniem. Warto wiedzieć, że metoda ta stwarza szanse na uzyskanie natychmiastowego efektu i może skutecznie wymodelować cienkie i asymetryczne usta. Co więcej, może widocznie odmłodzić i zniwelować mikro zmarszczki powstałe wokół ust na okres około roku.
Natomiast istnieją wyraźne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, takie jak infekcje toczące się wokół ust, przebyte i toczące się choroby nowotworowe, niedawne zabiegi stomatologiczne, ciąża, niektóre choroby przewlekłe oraz stosowanie niektórych leków.
Wypełnianie kwasem hialuronowym nie tylko widocznie powiększa, ale również pozwala na długotrwałe nawilżenie ust. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj:
https://www.wrosinski.pl/zabiegi/powiekszanie-ust/#Powiekszanie_ust_kwasem_hialuronowym
Toksyna botulinowa na usta
Kolejny popularny zabieg w medycynie estetycznej, pozwalający powiększyć małe usta to wstrzykiwanie toksyny botulinowej typu A. Ma to na celu podniesienie kącików warg i wymodelowanie ust tak, by osiągnęły wymarzony kształt. Toksyna botulinowa ma działanie blokujące mięśnie, przez co usta mogą wydawać się gładsze i młodsze. Sam zabieg podobny jest do poprzedniego, a efekty utrzymują się około pół roku.
Stosowanie toksyny botulinowej na ogół jest uznawane za bezpieczne, jednak pod warunkiem, że zabieg wykonuje doświadczony specjalista. Źle przeprowadzona procedura może prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych, takich jak zastoje limfy, obrzęki i silne reakcje alergiczne.
Chirurgiczna poprawa kształtu ust
Istnieją także inne metody, aby powiększyć małe usta. Warto mieć na uwadze, że tego typu operacje wymagają udania się do profesjonalnego chirurga plastycznego, jak również mogą wiązać się z uciążliwą rekonwalescencją.
- Implanty ustne — silikonowe implanty to opcja, dzięki której możliwe jest uzyskanie imponujących efektów. Chirurg nacina wargi po wewnętrznej stronie i umieszcza implant w środku, a następnie zakłada wchłanialne szwy. Po operacji mogą pojawić się chwilowe obrzęki i rany.
- Lipofilling, czyli powiększanie ust własnym tłuszczem — polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z innej części ciała, a następnie wstrzyknięciu jej w okolice ust, aby nadać im pożądany kształt i objętość. Zaletą jest małe ryzyko negatywnej reakcji organizmu.
- Lifting ust — pozwala przywrócić odpowiednie proporcje asymetrycznych ust oraz poszerzyć cienkie usta. Zabieg polega na nacięciu i uniesieniu wargi tak, aby odsłonić więcej czerwieni wargowej. Efekty są permanentne i mogą przyczynić się do poprawy symetrii całej twarzy.
Jak powiększyć małe usta — podsumowanie
Małe, niesymetryczne lub zbyt wąskie usta stają się dla wielu osób powodem do kompleksów. W takim przypadku warto rozważyć wizytę w klinice medycyny estetycznej celem ich powiększenia. Istnieje wiele metod pozwalających wypełnić lub zlikwidować asymetrię ust.
Do najpopularniejszych należą wypełnianie ust kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową, dostępne są także bardziej zaawansowane operacje chirurgiczne. Zabiegi nie tylko mogą powiększyć niewielkie wargi, ale również pozytywnie wpłynąć na wygląd twarzy, a przez to wzmocnić pewność siebie pacjentów. Zaletą jest także to, że efekt pięknych, pełnych ust utrzymuje się przez długi czas.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat