Leczenie łysienia

Leczenie łysienia

Problem łysienia dotyka wielu mężczyzn, ale także kobiety. W powstrzymaniu wypadania włosów może pomóc terapia z wykorzystaniem lasera erbowo-yagowego Fotona. Laserowa stymulacja cebulek włosów daje bardzo dobre i widoczne efekty niezależnie od rodzaju i etiologii łysienia.

Łysienie – charakterystyka

Wdrożenie odpowiedniego leczenia, przy nadmiernym wypadaniu włosów, wymaga postawienia właściwej diagnozy przez dermatologa. 

W większości przypadków główną przyczyną łysienia może być łysienie androgenowe, czyli o podłożu genetycznym. Problem ten dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Poza tym wraz z wiekiem zmniejsza się np. ilość kolagenu w skórze, co źle wpływa na mieszki włosa i jego odżywienie. Finalnie włosy stają się osłabione i zaczynają wypadać.

Co jeszcze ma wpływ na nadmierne wypadanie włosów? Mogą to być m.in zaburzenia hormonalne lub niedobór składników odżywczych w diecie jak kwasy omega-3, witaminy z grupy B, witamina D3 i żelazo. Wszelkiego typu schorzenia grzybicze lub zakaźne skóry głowy, silny stres, ekspozycja na zanieczyszczenie i promienie UV również mają duży wpływ na wypadanie włosów.

Leczenie łysienia – metody?

Laserowa stymulacja wzrostu włosów to jedna ze skuteczniejszych propozycji zabiegu hamującego wypadanie włosów i poprawiającego ich kondycję. Leczenie łysienia laserem erbowo-yagowym w trybie SMOOTH przywraca nawet 75% gęstości włosów. Zabieg poprawia metabolizm komórek cebulek włosów, a efektem jest ich stymulacja do ponownego wzrostu w miejscach, gdzie zostały utracone.

Badania wykazały, że pobudzenie regeneracji włosów jest możliwe nawet do 8 lat od momentu uśpienia mieszków włosowych. Terapia jest bezinwazyjna, a zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Nie ma ryzyka powikłań, a z leczenia mogą korzystać wszyscy bez względu na płeć i wiek.

Laserowa stymulacja cebulek włosów u pacjentów z nadmiernym wypadaniem włosów niesie nadzieję w walce z tym problemem, gdyż udowodniono, że wiązka lasera o odpowiedniej długości fali budzi „uśpione” włosy i stymuluje do fazy wzrostu.

Laser Er:Yag podgrzewa skórę, zwiększając jej ukrwienie, dotlenienie i odżywienie poprzez wywołanie efektu termicznego w skórze bez odparowywania naskórka. Działanie wiązki lasera wywołuje podgrzanie skóry bez jej oparzenia, gdyż energia lasera pochłaniana jest przez wodę znajdującą się w skórze.

Dodatkowym efektem długich impulsów w trybie SMOOTH jest uwalnianie w krwi czynników wzrostu, dlatego zabieg poprawia również regenerację naskórka. Przyspieszona wymiana komórek naskórka powoduje szybszą regenerację mieszków włosowych osłabionych przez androgeny.

Terapia wymaga serii 4 zabiegów w odstępach cotygodniowych oraz 3 kolejnych co 2 tygodnie. Czynnikiem istotnym z perspektywy efektywności terapii jest systematyczność wizyt oraz stosowanie się do zaleceń po zabiegu.

Leczenie łysienia Poznań

5/5 - (7 votes)