Korekta powiek górnych

Korekta powiek górnych

Korekta powiek górnych – Poznań

Opadająca powieka to defekt o charakterze estetycznym i medycznym. Delikatna skóra wokół oczu jest podatna na szybkie pojawianie się zarówno zmarszczek mimicznych, jak i grawitacyjnych. Gdy powieka górna opada na gałkę oczną, może przyczynić się do pogorszenia się zdolności widzenia, a nawet do rozwinięcia wady wzroku. Dowiedzmy się, na czym polega zabieg korekty powiek górnych w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.  

Starzenie się okolic oczu i opadanie powiek górnych

Starzenie okolic oczu zwykle przebiega szybciej, niż w przypadku innych obszarów twarzy. Wynika to ze struktury skóry, która w tym miejscu jest wyjątkowo delikatna i cienka. W połączeniu z aktywnością mięśni w okolicach oczu i mimiką szybko można zauważyć pojawiające się zmarszczki.

Ponadto wraz z wiekiem obniża się aktywność fibroblastów produkujących wiązania kolagenowe i elastynę. Ta pierwsza substancja jest swoistym stelażem dla skóry. Natomiast elastyna odpowiada za nawilżenie i sprężystość tkanki. W efekcie powieki zaczynają opadać. 

U niektórych pacjentów ten proces może przebiegać szybciej i może to być uwarunkowane budową tkanki czy obecnością przepukliny tłuszczowej. Wpływ na starzenie się okolic oczu mają także takie aspekty jak pielęgnacja, dieta, styl życia, stan zdrowia czy stosowanie fotoprotekcji. 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu blefaroplastyki

Zabieg Korekta powiek górnych –  blefaroplastyki wykonuje się przy nadmiarze tkanki i występujących przepuklinach tłuszczowych na powiece. Podłoże wykonania procedury może mieć charakter estetyczny, kiedy np. pacjent chce uzyskać młodszy wygląd okolic oczu. Zabieg także przeprowadza się ze względów medycznych, w sytuacji gdy nadmiar tkanki ogranicza pole widzenia.

Przed plastyką powiek niezbędna jest konsultacja okulistyczna i wizyta kwalifikacyjna w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu wymienia się ciążę, laktację, aktywne zaburzenia metaboliczne, choroby nowotworowe, autoimmunologiczne czy zaburzenia krzepnięcia krwi. 

Jak przebiega plastyka powiek górnych?

Procedura plastyki powiek górnych przebiega w znieczuleniu miejscowym. Podczas niej chirurg usuwa nadmiar tkanki i przylegającą przepuklinę tłuszczową. W przypadku występowania ptozy dochodzi także do korekcji mięśnia dźwigacza. Następnie rana jest zszywana, a wyciągnięcie szwów jest zaplanowane na 7-10 dni po wykonaniu zabiegu.

Cięcia wykonuje się w naturalnych załamaniach powieki, w efekcie blizny nie są widoczne. Rekonwalescencja po blefaroplastyce trwa około 4-6 tygodni. Należy wtedy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego i zrezygnować z korzystania z sauny czy basenu. Do normalnych objawów po zabiegu zalicza się ból, obrzęk czy zaczerwienienie skóry. 

Jak przy każdej procedurze medycyny estetycznej istnieje ryzyko wystąpienia powikłań po korekcji powiek górnych. Wśród nich wymienia się pogorszenie się wzroku, zespół suchego oka, pojawienie się infekcji czy niedomykanie się powiek.

Korekta powiek górnych efekty

Efekty korekty powiek górnych są widoczne po pełnej rekonwalescencji. Tkanka jest wyraźnie napięta, a oczy wizualnie otwarte. Ta okolica prezentuje się młodziej i świeżo. W przypadku pacjentów mających problemy ze wzrokiem spowodowane nachodzącą tkanką dochodzi do poprawy widzenia. 

Miesiąc po plastyce powiek można zastosować laser tulowy oraz Osocze bogatopłytkowe

Korekta powiek górnych – Piśmiennictwo:

https://www.termedia.pl/dermatologia/Nieleczone-opadanie-powiek-gornych-moze-doprowadzic-do-wady-wzroku,14597.html, dostępne 02.02.2025

https://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/02/ke2015.1-4.pdf, dostępne 02.02.2025

Polecamy:

Liposukcja brzucha i boczków

Radiofrekwencja mikroigłowa

5/5 - (5 votes)