Jakie zabiegi wybierają pacjenci?

Jakie zabiegi wybierają pacjenci

Jakie zabiegi wybierają pacjenci?

Toksyna botulinowa, powiększanie ust, liposukcja, plastyka powiek czy przeszczep tłuszczu to bardzo popularne zabiegi medycyny estetycznej. W artykule dowiemy się więcej na temat 6 topowych zabiegów, które każdego dnia pomagają naszym pacjentom pozbyć się niedoskonałości swojego ciała, likwidując zmarszczki lub przywracając elastyczność skóry.

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust jest często wybierany przez pacjentki. Zabieg może być wykonywany w celu powiększenia jednej wargi lub obu warg, korekcji kształtu ust czy konturu ust. Wskazaniem do zabiegu jest także chęć ujędrnienia oraz nawilżenia ust. Na czym polega powiększanie ust? Zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej przez lekarza polega na umieszczeniu podskórnie implantu. Przeciwwskazaniem do zabiegu są aktywne infekcje czy też niewyleczone zęby.

Powiększanie ust nie wymaga większego przygotowania i trwa zazwyczaj 15-30 minut. Przed interwencją zbierany jest szczegółowy wywiad lekarski, następnie odbywa się ocena twarzy w spoczynku i podczas mimiki. Dyskutowane są realne możliwości korekty oraz oczekiwania pacjentki. Po ustaleniu wszystkich szczegółów, poinformowaniu o możliwych powikłaniach i skutkach ubocznych można przystąpić do wykonania zabiegu. Po zabiegu powiększania ust może pojawić się chwilowy obrzęk utrzymujący się od 2 do 4 dni. Ostateczny efekt widoczny jest po 2 tygodniach.

Osocze bogatopłytkowe

Jest to zabieg, który przyczynia się do odrastania i gęstnienia włosów, wygładzania blizn, blizn potrądzikowych, usuwania worków i cieni pod oczami oraz poprawienia wyglądu skóry w celu nadania jej młodości i witalności.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest autologicznym preparatem osocza bogatopłytkowego, który otrzymywany jest z własnej krwi pacjenta. Osocze otrzymuje się z pobranej krwi, która jest odwirowywana, dzięki czemu otrzymujemy aktywne trombocyty zawarte w osoczu. Właściwości trombocytów mają korzystny wpływ na regenerację komórek skóry, pobudzenie syntezy macierzy międzykomórkowej, stymulację syntezy DNA czy pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym poprawia fakturę i koloryt skóry, regeneruje skórę, doprowadza do likwidacji zmarszczek, wygładza i przyspiesza gojenie się ran czy też przyczynia się do napięcia skóry powiek. Osocze bogatopłytkowe jest stosowane w połączeniu z innymi zabiegami takimi jak: laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa czy też peeling laserowy.

Jakie zabiegi wybierają pacjenci? bardzo często toksynę botulinową

Toksyna botulinowa podajemy w postaci iniekcji domięśniowej. Po wstrzyknięciu preparatu mięsień zostaje unieruchomiony, poprawiając estetykę ciała. Zabieg toksyną botulinową wpływa na odmłodzenie, niwelując wizualne pofałdowanie skóry. Zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej stosuje się w celu likwidacji zmarszczek poprzecznych czoła, lwich zmarszczek, kurzych łapek, w przypadkach nadmiernej potliwości, bruksizmu oraz migren. Zabieg toksyną botulinową jest jednym z popularniejszych zabiegów, wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej.

Plastyka powiek

Plastykę powiek (blepharoplastykę) stosuje się w celu leczenia tzw. „opadającej powieki”. Korekcja opadających powiek jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest redukcja nadmiaru skóry lub tłuszczu z powiek. Wykonuje się ją z przyczyn kosmetycznych oraz w przypadkach, gdy powieka zwęża szparę powiekową, zmniejszając pole widzenia.

Blepharoplastyka powieki dolnej ma na celu redukcję zmarszczek oraz poprawę kształtu powieki dolnej. Usuwa się wówczas nadmiar skóry i tłuszczu. Medycznym skutkiem zabiegu jest poprawa ostrości widzenia.

Liposukcja

Liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu w miejscach, gdzie jest jej za dużo. Wykonuje się ją w głębokiej sedacji z udziałem anestezjologa. Po zabiegu nie ma konieczności hospitalizacji, wracamy od razu do domu. Odsysanie tłuszczu poprawia jędrność skóry i ma korzystny wpływ na modelowanie ciała. Pobrany tłuszcz można przeszczepić w celu powiększania piersi lub pośladków.

Najczęściej wykonuje się liposukcję brzucha, ramion czy też podbródka. Pozbycie się nadmiaru tłuszczu drogą liposukcji pozwala na poprawę komfortu i zwiększenie poczucia własnej wartości.

Przeszczep tłuszczu

Jest to bardzo popularna metoda wybierana przez pacjentki w celu modelowania sylwetki. Zabieg przeszczepu tłuszczu przeprowadza się w celach kosmetycznych oraz do redukcji oznak starzenia. Wykorzystuje się go do korekty wad wrodzonych, niedoskonałości, ubytków pourazowych, pochorobowych i pooperacyjnych.

Ten zabieg jest wykonywany w przypadku leczenia wypadania włosów – nano fat i redukcji oznak starzenia. Przeszczep tłuszczu poprawia figurę i proporcje ciała pacjenta.

Naczynka na nogach

Jednym ze skutecznych zabiegów usuwania pajączków na nogach jest skleroterapia.

Jakie zabiegi wybierają pacjenci?

Tatuaż niechciany

Bywa, że pacjent decyduje się pod wpływem impulsu, mody lub kaprysu na tatuaż. Po latach jednak zaczyna mu przeszkadzać, wtedy decyduje się na zabieg usuwanie tatuażu. Zabieg ten najskuteczniej można wykonać laserem.

Jakie zabiegi wybierają pacjenci? – Cellulit

Wiele Pań korzysta z zabiegów na cellulit

Korekcja odstających uszu

Odstające uszy to powód wielu kompleksów, dlatego sporo pacjentów decyduje się na małoinwazyjny zabieg korekcji uszu nićmi.

Usuwanie pieprzyków

Jest to jedyna profilaktyka schorzenia skóry jakim jest czerniak.

Panowie w gabinecie

U mężczyzn często wykonywanym zabiegiem jest usuwanie blizn. Tutaj stosujemy laser co2. Czasami są to zmarszczki – często stosujemy toksynę botulinową. Zdarza się lipomastia wówczas zabiegiem z wyboru jest odsysania tłuszczu z piersi – liposukcja.

Jakie zabiegi wybierają pacjenci?

Panowie często decydują się na zabieg – wazektomia.

5/5 - (1 vote)