Jak ujędrnić wiotką skórę brzucha po ciąży?

Jak ujędrnić wiotką skórę brzucha po ciąży

Jak ujędrnić wiotką skórę brzucha po ciąży?

Obwisła skóra brzucha może być spowodowana wiekiem, drastycznym spadkiem masy ciała czy ciążą. Nie zawsze możliwe jest ujędrnienie jej za pomocą ćwiczeń czy kremów na wiotką tkankę. Dowiedzmy się, dlaczego skóra traci na jędrności i jakie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu są wskazane na ten problem.

Brzuch po ciąży

Wiele młodych matek zastanawia się, jak ujędrnić skórę po ciąży. Na kondycję tkanki ma wpływ wiele elementów. Jeśli przed ciążą skóra była jędrna, a brzuch umięśniony, to powrót do formy będzie łatwiejszy. Znaczenie ma także wzrost masy ciała. Szacuje się, że kobieta nabiera około 10 kilogramów w ciąży. Jeśli jednak ten przyrost będzie większy, to odzyskanie dawnej sylwetki może być trudniejsze.  

Istotnym elementem jest także pielęgnacja w ciąży i po porodzie. Ogromne znaczenie ma stosowanie produktów nawilżających, które mogą wesprzeć tkankę podczas naciągania się i zmniejszają ryzyko pojawienia się rozstępów. Warto wybierać produkty, które zawierają fibrylinę czy witaminę C. Te substancje wspomagają regenerację skóry i produkcję włókien kolagenowych.

Zabiegi na brzuch po ciąży

Jak ujędrnić skórę na brzuchu po ciąży? Należy dbać o stosowanie dobrze zbilansowanej diety, aktywności fizycznej i wybieraniu dopasowanych kosmetyków. Wsparciem będą także zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.

Zabieg wykorzystujący oddziaływanie wielobiegunowych fal radiowych i pulsacyjnego pola magnetycznego

Nowoczesna technologia jest chętnie wykorzystywana w medycynie estetycznej. Bezbolesny zabieg wspierający odzyskanie jędrności skóry brzucha polega na zastosowaniu wielobiegunowych fal radiowych i pulsacyjnego pola magnetycznego. Podczas procedury dochodzi do podgrzania tkanek i pojawienia się kontrolowanego uszkodzenia. W efekcie skóra zaczyna się regenerować, a ilość wiązań kolagenu wzrasta. Tkanka jest bardziej ukrwiona, a po wygojeniu zyskuje na jędrności.

Liposukcja ultradźwiękowa i laserowa – Poznań

Liposukcja brzucha pozwala na pozbycie się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w szybkim czasie. Metoda ultradźwiękowa pozwala na upłynnienie komórek, przez co są łatwiejsze w odessaniu. Natomiast liposukcja laserowa oddziela nagromadzony tłuszcz, wykorzystując technologię fal elektromagnetycznych. 

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje zarówno efekt termiczny, jak i mikronakłucia. Wśród wskazań do zabiegu wymienia się nie tylko wiotką tkankę, ale także miejscowo nagromadzony tłuszcz czy rozstępy. Poprawie ulega ukrwienie skóry, a aktywność fibroblastów się zwiększa. To metoda niechirurgiczna, zatem na efekty należy poczekać kilka tygodni. Zaletą radiofrekwencji mikroigłowej jest szybka rekonwalescencja.

Stymulator tkankowy na bazie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy wspomaga nawilżenie i regenerację skóry. Dlatego po odpowiedniej obróbce termicznej staje się stymulatorem tkankowym. Zabieg z jego wykorzystaniem polega na iniekcji preparatu w konkretny obszar. Cały proces nie wymaga rekonwalescencji i trwa krótko. Po zabiegu można wrócić od razu do codziennych obowiązków. Stymulator tkankowy na bazie kwasu hialuronowego wspiera regenerację tkanki, aktywizuje produkcję wiązań kolagenowych i redukuje podskórną tkankę tłuszczową. Liczba zabiegów niezbędna do uzyskania pełnego efektu terapeutycznego jest ustalana indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Kwas polimlekow – Poznań 

Wśród wskazań do kwasu polimlekowego wymienia się: obwisłą tkankę, cellulit, miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową czy oznaki starzenia.

Przed zabiegami w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu obowiązuje wizyta kwalifikacyjna, podczas której lekarz wykluczy przeciwwskazania.

Piśmiennictwo

https://www.wbc.poznan.pl/Content/492899/index.pdf (dostęp 5.04. 2024 godz.12:00).

  1. Domagalska, Wpływ liposukcji ultradźwiękowej na redukcję cellulitu. Dieta jako element terapii. Aesth Cosmetol Med. 2021;10(3):157-166. https://doi.org./10.52336/acm.2021.10.3.09
  2. Ambroziak: Niechirurgiczne usuwanie tkanki tłuszczowej, Dermatologia i Kosmetologia Praktyczna, 5, 2010, 8-10.
  3. Góraj: Rola regulacyjna tkanki tłuszczowej – metody redukcji, Academy of Aesthetic and Anti-Aging Medicine, 1, 2010, 22-27

Polecamy uwadze:

Trichoskopia

Laser tulowy

Trycholog

Oceń nas