Jak dobrać dobrą dietę

Jak dobrać dobrą dietę?

Dobra dieta to taka, która jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Każdy z nas jest inny, a właściwie dobrana dieta powinna zapewnić przede wszystkim znakomite samopoczucie, nienaganne zdrowie oraz szczupłą sylwetkę.

Odpowiedni sposób odżywiania może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów (odchudzanie), ale przede wszystkim w zmianie stylu życia na taki, który jest w zgodzie z naszym organizmem, a do tego daje energię i dobre samopoczucie. Poznajmy zasady skutecznego odchudzanie brzucha.

Dobra dieta – postaw sobie cel

Jednym z najważniejszych elementów w dobraniu odpowiedniej diety czy odchudzaniu jest wyznaczenie sobie celu. Co chcemy osiągnąć? Często dieta kojarzona jest ze schudnięciem, ale potrzeba zaplanowania odpowiedniego sposobu odżywiania może dotyczyć też osób, które chcą przytyć lub utrzymać masę ciała.

Inne cele mogą mieć osoby z alergiami pokarmowymi, gdzie wykluczenie pewnych składników może stanowić problem w ustaleniu jadłospisu, który z jednej strony wykluczy alergeny, a z drugiej dostarczy wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Ważna w doborze dobrej diety jest też aktywność i jej rodzaj oraz intensywność. Osoby prowadzące siedzący tryb życia, na pewno mają mniejsze zapotrzebowanie energetyczne.

Dobra dieta – alergie i nietolerancje pokarmowe

Jeśli nie wiemy czy mamy alergię lub nietolerancję na jakieś produkty, a odczuwamy często dolegliwości po spożytych posiłkach, warto to sprawdzić. Poza podstawowymi badaniami krwi, można sięgnąć po głębszą analizę, która pozwoli wam dokładnie sprawdzić, jak funkcjonuje nasz organizm i metabolizm. Dzięki poszerzonej diagnostyce można dowiedzieć się, jakie produkty spożywcze należy wykluczyć ze swojego jadłospisu, gdyż finalnie może się okazać, że właśnie nietolerancja czy alergie pokarmowe odpowiadały np. za problemy z wagą.

Jak dobrać dobrą dietę? – Dobra dieta – styl życia

Jak dobrać dobrą dietę, aby stała się stylem życia, a nie przymusem? Jak doprowadzić do skutecznego odchudzanie brzucha? Współczesne zasady żywienia sugerują, że podstawą prawidłowego odżywiania powinna być żywność sezonowa, lokalna i naturalna. Należy unikać produktów wysoko przetworzonych i gotowych posiłków z marketów, a postawić na sezonowe warzywa podczas odżywiania, szczególnie te zielone jak jarmuż, szpinak czy kapusty.

Należy sięgać po takie menu w diecie, gdzie jest odpowiednia zawartość witamin, mikro i makroelementów, enzymów, antyoksydantów, substancji biologicznie aktywnych, bez których nie może prawidłowo funkcjonować komórka. Alternatywą do samodzielnego wdrożenia zasad żywienia jest wizyta u dietetyka Poznań, który ułoży nam zdrową dietę w gabinecie dietetycznym dopasowaną do preferencji i eliminującą ewentualne alergeny.

Wielu ludzi nie potrafi właściwie samemu skomponować swojego jadłospisu, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą. Dietetyk w gabinecie  dietetycznym pomoże wybrać odpowiedni wariant menu, co daje pewność, że jadłospis będzie dobrze dopasowany do potrzeb organizmu, właściwie zbilansowany i posiadający wystarczającą kaloryczność.

Dobrze ułożona dieta przez dietetyka Poznań nie tylko dostarczy składników odżywczych, ale przede wszystkim może nauczyć dobrych nawyków na co dzień, czyli zdrowego odżywiania.

Jak dobrać dobrą dietę? Poznań

Oceń nas