Czy powiększanie ust boli? Obawa pacjentek
Czy powiększanie ust boli – często zadawane pytanie przez pacjentki.
Jednym z częściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Pozwala on na łagodzenie objawów starzenia, poprawę wyglądu i samooceny pacjenta. Duże usta nadają pacjentowi bardziej sympatycznego i budzącego zaufanie wyglądu. Powiększanie ust w Poznaniu przeprowadza się kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem. Dowiedzmy się, czy powiększanie ust boli?
Kto może powiększyć usta?
Zabieg powiększania ust jest skierowany do kobiet i mężczyzn, którzy chcą poprawić swój wygląd i nadać swojej twarzy atrakcyjności. Usta są ważną częścią ciała, świadczącą o estetycznym wyglądzie. Kanonem piękna są duże i pełne usta, które dodają zaufania. Przyczyną optycznego zmniejszania się ust są procesy starzenia. Wówczas dochodzi do zmniejszenia ilości włókien kolagenowych, spadku napięcia i jędrności skóry, a także zaniku gruczołów potowych i łojowych. Twarz przybiera wygląd bardziej zaciętej, zawziętej i antypatycznej.
Zakres zabiegu powiększania ust w Poznaniu może być różny. Procedura może obejmować pełne powiększenie obu warg lub też jednej wargi. Jednakże metody te mogą być również stosowane do korekcji ich kształtu. Korekcji może podlegać zarówno ich pełny kształt, jak i kontur. Wskazaniem do zabiegu może być chęć podniesienia kącików ust.
Jakie metody najczęściej są stosowane do powiększania ust – Poznań?
Jak powiększyć usta? Obecnie najpowszechniejszą metodą powiększania ust jest zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to związek należący do grupy glikozaminoglikanów, czyli wielocukrów złożonych z powtarzających się jednostek dwucukrowych.
Cząsteczka zbudowana w ten sposób zwana jest bipolimerem i w tym przypadku składa się z na przemian występujących resztek kwasu D-glukuronowego i N-acetylo-D-glukozaminy, połączonych wiązaniami β(1→4) i β(1→3) glikozydowymi.
Jest to jedyny glikozaminoglikan, który nie wiąże się kowalencyjnie z białkami i nie tworzy proteoglikanów. Występuje powszechnie w organizmie człowieka. Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w medycynie estetycznej dzięki właściwościom wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 jej molekuł), co przekłada się na właściwe nawilżenie skóry, a co za tym idzie jej napięcie i jędrność.
Kwas hialuronowy znajduje się w dużych ilościach w skórze właściwej, a w największej ilości zlokalizowany jest w młodej skórze. Wraz z wiekiem jego poziom w organizmie maleje, co skutkuje osłabieniem napięcia i jędrności skóry. Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem mazi stawowej, odpowiadając między innymi za smarowanie powierzchni stawowych oraz zapewnienie odżywienia chrząstek.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg?
Zabieg powiększenia ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego cechuje się małą inwazyjnością i wysokim bezpieczeństwem. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie, więc jest to preparat biozgodny, który nie wywołuje reakcji alergicznej w dominującej większości przypadków (chyba, że pacjent jest na niego uczulony lub na inny składnik preparatu). Ryzyko skutków niepożądanych jest ograniczane poprzez kwalifikację pacjenta, odrzucenie przeciwwskazań i analizę wyników badań, co odbywa się na konsultacji przed zabiegiem. Kwas hialuronowy jest bardzo precyzyjnie wstrzykiwany przez lekarza w obręb czerwieni wargowej. Zabieg trwa około 20 minut.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym zapewnia pierwsze efekty od razu po zakończeniu procedury. Po przeprowadzonym zabiegu powiększania ust może pojawić się obrzęk okolicy warg utrzymujący się do czterech dni. U pacjentów występują również drobne krwiaczki, które samoistnie ustępują maksymalnie po tygodniu. Pacjentom może towarzyszyć krótkotrwała tkliwość. Po ustąpieniu wyżej wymienionych objawów widoczny jest ostateczny rezultat. Jak długo utrzymują się usta po powiększeniu kwasem hialuronowym? Efekt wypełnienia ust utrzymuje się do ośmiu miesięcy. Pacjenci, którzy chcą go przedłużyć i zapewnić sobie trwałość powiększonych ust, powinni regularnie powtarzać zabieg.
Powiększanie ust Poznań – lipotransfer
Jak powiększyć usta bez udziału kwasu hialuronowego? Kolejnym powszechnie stosowanym, bezpiecznym i skutecznym zabiegiem na powiększanie ust jest lipotransfer. Powiększanie ust własnym tłuszczem zapewnia bezpieczeństwo ze względu na autologiczny przeszczep – substancja wykorzystywana do zabiegu pochodzi z organizmu pacjenta, dlatego ryzyko reakcji alergicznej jest minimalne.
Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji, co daje bardzo dużą przewagę nad klasyczną chirurgią plastyczną, ponieważ pacjent może od razu wrócić do aktywności zawodowej.
Powiększanie ust własnym tłuszczem – przebieg zabiegu
Na wywiadzie lekarskim, po odrzuceniu przeciwwskazań, pacjent kwalifikowany jest do zabiegu. Zabieg polega na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, która jest pobierana z obszarów, gdzie występuje w nadmiarze. Odsysanie tłuszczu na drodze liposukcji wyszczupla, a powiększenie ust zapewnia efekt estetyczny w postaci zwiększenia ich objętości. Po odpowiedniej obróbce materiału, tłuszcz wprowadzany jest w obręb czerwieni wargowej przy pomocy specjalnej kaniuli. Zapewnia to efekt wypełnienia. Ryzyko powikłań lipotransferu jest bardzo niskie, zazwyczaj przebiega on bez komplikacji. Tak naprawdę jedynymi potencjalnymi niedogodnościami są krwiaki i obrzęki, które mogą występować i utrzymywać się do kilku dni po przeprowadzeniu zabiegu. Niewątpliwą zaletą zabiegu powiększania ust własnym tłuszczem jest jego trwałość, brak powstawania blizn i niewidoczny przebieg gojenia, co wpływa pozytywnie na samopoczucie pacjenta.
Czy powiększanie ust boli?
Zabiegi na powiększanie ust w Poznaniu teoretycznie charakteryzują się niskim poziomem bolesności, wynikającym z konieczności naruszenia ciągłości skóry i śluzówek. Dochodzi do tego na skutek wprowadzenia specjalnej kaniuli w usta, przez którą podaje się kwas hialuronowy. Czy powiększanie ust boli? Nie, ponieważ podczas zabiegu stosuje się krem znieczulający, który ogranicza dolegliwości bólowe do minimum. Znieczulenie miejscowe zapewnia więc komfort pacjentowi, który może cieszyć się praktycznie bezbolesnym zabiegiem powiększaniu ust.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat