wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
ginekomastia, lipomastia

Ginekomastia – przerost piersi

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
2h
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
piersi
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
miejscowe lub ogólne
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
miesiąc
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
6000zł

Ginekomastia to przerost piersi u mężczyzny, zjawisko to jest często przyczyną kompleksów.

Inaczej zwana lipomastia, jeśli przeważa tkanka tłuszczowa. Oferujemy skuteczne leczenie ginekomastii gruczołowej i tłuszczowej

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

  • mężczyźni z przerostem gruczołu piersiowego

Przeciwwskazania

  • ostre infekcje wirusowe lub bakteryjne
  • aktywny proces nowotworowy
  • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
  • skłonność do bliznowców

Pytania i odpowiedzi


Ginekomastia objawy

Najczęstszymi objawami ginekomastii są powiększenie piersi, bolesność, tkliwość, obrzęki brodawek.

Cennik zabiegu


Lipomastia (przersot tłuszczowy) - liposukcja w znieczuleniu miejscowym

6000zł

Chirurgiczne usunięcie gruczołu piersiowego w znieczuleniu miejscowym

6000zł

Anestezjolog dodatkowo

2000zł

Zabieg jest wykonywany po wcześniejszej konsultacji w naszym gabinecie.

Informacja o zabiegu


Ginekomastia – lipomastia

Czym jest i jak powstaje ginekomastia?

Gruczoły piersiowe są największymi, parzystymi gruczołami skórnymi występującymi w organizmie człowieka. Pełnemu rozwojowi ulegają tylko u kobiet.

U mężczyzn zaś pozostają narządem szczątkowym. Ich strukturę stanowią przede wszystkim tkanka gruczołowa oraz tłuszczowa, która zazwyczaj decyduje o wielkości piersi. Część gruczołowa zbudowana jest z płatów, te zaś dzielą się na płaciki.

Objawy ginekomastii to objawy przerostu tkanki gruczołowej, czyli w badaniu usg rozpoznanie ginekomastii jest potwierdzone rozrostem tkanki gruczołowej. 

Ginekomastia to nadmierny rozrost tkanki gruczołowej i sutka, występujący u mężczyzn. Patologiczny rozrost jednej lub kilku piersi nie jest tylko domeną nastolatków, ale i pojawia się w wieku dojrzałym. Ginekomastia młodzieńcza zanika, natomiast powstała w wieku dorosłym staje się uciążliwym defektem estetycznym.

Ginekomastię dzielimy na: właściwą (z wyraźnie wyczuwalnym przerośniętym gruczołem) i rzekomą (bez wyczuwalnego gruczołu, tkanka w dotyku jest miękka i nie ma zgrubień). 

Innym rodzajem ginekomastii jest ginekomastia tłuszczowa, nazywana lipomastią. Występuje, gdy przerost piersi jest spowodowany nadmierną obecnością tkanki tłuszczowej. W medycynie wyróżnia się też typ mieszany – u pacjenta występuje nadmiar w zakresie gruczołu i tkanki tłuszczowej.

W literaturze typuje się również ginekomastię dojrzewaniową (młodzieńcza), która występuje u chłopców w wieku 13-14 lat czy też ginekomastię okresu starzenia (objawowa lub hormonalna). Najczęściej ginekomastia młodzieńcza zanika samoistnie. Warunkiem leczenia ginekomastii jest postawienie prawidłowej diagnozy i dobór odpowiedniego rodzaju leczenia.

Przerost gruczołów piersiowych
Efekty zabiegu

Zdjęcia poglądowe. Efekty zabiegów mogą się różnić u poszczególnych pacjentów i są zależne od wieku, stanu skóry, trybu życia, diety oraz postępowania i pielęgnacji skóry po zabiegu. Końcowe efekty leczenia najczęściej widoczne są po 2-4 tygodniach, a w przypadku niektórych zabiegów optymalne rezultaty uzyskuje się po wykonaniu serii kilku zabiegów.

Ginekomastia – przyczyny

Etiologia ginekomastii jest bardzo złożona. W literaturze podaje się takie przyczyny jak wahania hormonalne. Wywołuje ją zbyt mała ilość estrogenów lub zaburzenia wydzielania się androgenów. Do czynników determinujących możemy zaliczyć obniżony poziom testosteronu, prowadzący do zahamowania rozrostu gruczołu piersiowego.

Podłożem ginekomastii mogą być czynniki fizjologiczne lub patologiczne. Jedną z przyczyn ginekomastii może być przyjmowanie niektórych leków. Ginekomastia jest jednym z objawów choroby raka sutka. Tę przypadłość mogą wywoływać zaburzenia metaboliczne, np. marskość wątroby. 

Poza tym w medycynie coraz częściej mówi się również o wpływie przysadki mózgowej, tarczycy i nadnerczy na rozwój ginekomastii.

Przyczyną zewnętrzną na powstawanie tego schorzenia mogą być również leki takie jak środki na niepłodność, oligospermię oraz reumatoidalne zapalenie stawów.

Preparaty leczące wrzody żołądka, anaboliki stosowanie przez kulturystów oraz leki stosowane przy leczeniu grzybicy, gruźlicy płuc, a nawet niektóre narkotyki i płyny na porost włosów.

Ponadto do ginekomastii może prowadzić nie tylko obniżenie poziomu testosteronu (na przykład w niektórych nowotworach), ale zablokowanie receptora androgenowego, na który oddziałuje testosteron czy to przez stosowanie niektórych leków (na przykład niektóre leki kardiologiczne, moczopędne, inhibitory pompy protonowej), czy to na skutek wrodzonego defektu tego receptora.

Ginekomastia – Wskazania do leczenia

Wskazaniem do leczenia ginekomastii jest niepożądany przerost piersi i brodawek sutkowych. Rozpoczęcie leczenia jest możliwe po wykluczeniu istnienia chorób psychicznych. Najlepsze efekty można osiągnąć u młodych pacjentów, u których skóra piersi jest elastyczna i odpowiednio napięta. Jeżeli pacjent posiada znaczną nadwagę, w pierwszej kolejności zaleca się zrzucenie zbędnych kilogramów. Bez względu czy pacjent posiada ginekomastię tłuszczową czy właściwą, lekarz dobiera odpowiedni zabieg i opracowuje plan leczenia.

Leczenie ginekomastii zabieg

Przerost tkanki lipidowej, ginekomastia tłuszczowa, choroby serca, zaburzenia hormonalne, zaburzenia hormonalne,

Leczenie ginekomastii jest to bardzo bezpieczne. Leczenie ginekomastii jest zależne od jej rodzaju i indywidualnych wskazań pacjenta. Lekarz dobiera odpowiednią metodę zabiegową. Przeprowadza się w tym celu badanie fizykalne piersi.

Po kwalifikacji pacjenta i odrzuceniu przeciwwskazań, dopiero zabieg leczenia ginekomastii może się odbyć. W niwelowaniu tego defektu stosuje się metodę chirurgiczną i liposukcję, czyli odsysanie tłuszczu. W przypadku przerostu tkanki gruczołowej i tłuszczowej stosuje się połączenie tych dwóch metod – czyli resekcji chirurgicznej i liposukcji. 

Chirurg w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu dokonuje nacięcia w obrębie fałdu podpiersiowego. Ma to wpływ na zmniejszenie widoczności blizn. Tkanka gruczołowa usuwana jest metodą chirurgiczną. Lekarz usuwa nadmiar tkanki gruczołowej na granicy otoczki brodawki sutkowej. 

Sama procedura trwa około 1,5-2 godziny. Po jej przeprowadzeniu konieczne jest pozostanie w klinice przez jedną dobę celem obserwacji. Głównym zaleceniem pozabiegowym jest konieczność noszenia odzieży uciskowej (kamizelki).

W przypadku lipomastii wystarczającym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu odsysania tłuszczu – liposukcja.

W celu rozpoznania czy doszło do lipomasti, czyli przerostu nadmiernej ilości tkanki gruczołowe konieczne jest wykonanie usg gruczołów sutkowych

Ginekomastia – powikłania

Jak każdy zabieg chirurgiczny, usunięcie ginekomastii niesie za sobą ryzyko powikłań. Należą do nich przede wszystkim możliwość krwawienia, zaburzenia gojenia się rany, jej zakażenie. Ponadto należy pamiętać, że im większe piersi tym większe ryzyko powstawania blizenek oraz nierówności w miejscach po usuniętej tkance (dlatego konieczne jest noszenie odzieży uciskowej i wykonywania masaży limfatycznych po zabiegu liposukcji).

Leczenie ginekomastii tłuszczowej polega na odessaniu nadmiaru tłuszczu, leczenie ginekomastii gruczołowej polega na chirurgicznym usunięciu gruczołu piersiowego. Bywa też ginekomastia mieszana, wtedy wykonujemy zabieg łączony.

Ginekomastia – przeciwwskazania

Zabieg usuwanie ginekomastii jest przeciwwskazany u ludzi chorych na poważne schorzenia przewlekłe (np. cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi czy choroby serca). Nie należy go też przeprowadzać od razu u osób z otyłością. Te osoby przede wszystkim powinny zacząć walkę z ginekomastią od redukcji masy ciała, co niejednokrotnie jest w stanie całkowicie wyeliminować problem ginekomastii.

Ginekomastia zabieg Poznań – leczenie ginekomastii

Lipomastia a ginekomastia

Ginekomastia to przerost gruczołu piersiowego u mężczyzny. Najczęściej średnica gruczołu piersiowego wynosi ok.2 centymetrów. Do objawów ginekomastii zaliczamy powiększenie jednej lub obu piersi oraz tkliwość w obrębie sutka. Czasem pacjentowi towarzyszy ból. Diagnostyka choroby odbywa się za pomocą badania USG piersi i USG sutków.

W niektórych przypadkach przy ginekomastii występuje również patologiczna makropigmentacja otoczek i brodawek sutkowych, a nawet zmiana ich kolorytu na typowy dla żeńskich narządów. Ginekomastia to męski problem dotykający ponad połowę populacji. Ta choroba może być objawem poważnej choroby tj. nowotwór, nadczynność tarczycy czy marskość wątroby, dlatego nie można bagatelizować objawów i udać się od razu do lekarza.

Lipomastia to przerost tkanki tłuszczowej, którą leczy się za pomocą odsysania tłuszczu. Wówczas pierś pacjenta cechuje się miękką konsystencją bez wyczuwalnego twardego gruczołu piersiowego. Lipomastia występuje u pacjentów z otyłością lub tych, którzy zrzucili dużą ilość tkanki tłuszczowej.

Rozpoznanie ginekomastii

Podstawą jest wywiad lekarski, podczas którego lekarz wypytuje o dietę, tryb życia, przyjmowane leki, przebyte choroby. Zadaniem wywiadu jest wykluczenie współistniejących chorób oraz określenie czasu pojawienia się pierwszych objawów ginekomastii.

Poza wywiadem lekarz zleca zestaw badań. W przypadku ginekomastii do katalogu podstawowych badań należy: USG piersi i jąder, RTG klatki piersiowej, biopsja sutka. Bardzo często wykonuje się oznaczenia stężenia androgenów i estrogenów, hormonów gonadotropowych i prolaktyny.

Dobór badań dopasowany jest do wskazań pacjenta. Badania mają na celu określenie podłoża ginekomastii. Pozwalają także na wykluczenie zmian nowotworowych.

Zdarza się i jest to niełatwa sytuacja, że lekarz nie zgadza się z samooceną pacjenta, uznając wygląd piersi za normalny. Jedni pacjenci po namyśle przyznają rację, inni zmieniają lekarza. Oczywiście, zawsze warto skonsultować swoje dolegliwości o 2 specjalistów, jeżeli czujemy niepewność co do wydanej diagnozy. Niemniej należy pamiętać, że każde ciało jest inne i to lekarz najlepiej wie, co mieści się w granicach normy, a co świadczy o chorobie.

Leczenie ginekomastii – Poznań

Potwierdzona diagnoza ginekomastii umożliwia podjęcie skutecznego leczenia ginekomastii w Poznaniu. Medycyna estetyczna oferuje leczenie chirurgiczne, które przynosi zadowalające rezultaty terapii. 

Zabieg – operacja ginekomastii polega na usunięciu przerostu sutka z pomocą skalpela, które odbywa się po podaniu znieczulenia miejscowego lub ogólnego. 

Co ważne – operacja ginekomastii, czyli zabieg usuwania przerostu sutka jest absolutnie bezpieczny. Pacjent przed zabiegiem poddawany jest znieczuleniu miejscowemu lub ogólnemu, w zależności od wielkości schorzenia.

Cały zabieg trwa około 1,5 – 2 godzin. Po jego zakończeniu, pacjent musi pozostać w klinice przez minimum jedną dobę, aby pozostać pod obserwacją lekarzy. Po opuszczeniu kliniki przez miesiąc powinien nosić specjalną odzież uciskową, w postaci kamizelki. Po tym czasie zazwyczaj następuje powrót do aktywności bez ograniczeń

Leczenie lipomastii może odbyć się z wykorzystaniem różnych technik. Chirurg może dokonać resekcji gruczołu piersiowego (ginekomastia prawdziwa). Zabieg polega na dokonaniu cięcia chirurgicznego na dolnej połowie obwodu otoczki brodawki – na granicy skóry i otoczki. Wycinana jest tkanka gruczołowa z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Czasem metodę chirurgiczną uzupełnia się liposukcją.

Liposukcja polega na wykonaniu nacięć w fałdzie podpiersiowym, gdzie wprowadza się kaniule. Lekarz dokonuje podciśnieniowego odsysania tkanki tłuszczowej. Poza liposukcją klasyczną, w leczeniu ginekomastii czy lipomastii znajduje zastosowanie liposukcja ultradźwiękowa. Liposukcja pozwala na skuteczne odessanie tluszczu w obrębie sutków.

Ginekomastia czyli męski problem

Pierś kobieca u mężczyzn to powszechny problem, który dotyka nawet 30% mężczyzn. Ginekomastia tłuszczowa spotyka większość osób z nadwagą. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się go jest lipomastia, czyli rodzaj liposukcji, który pozwala na odessanie tłuszczu z piersi i przywrócenie pacjentowi męskiego wyglądu.

Na czym polega ginekomastia i jakie są objawy ginekomastii

Ginekomastia objawy to przerost tkanki piersiowej, który dotyczy jednej lub dwóch piersi. „Pierś kobieca” u mężczyzn to wstydliwy i częsty problem, który jest wynikiem wzrostu objętości gruczołu piersiowego. Według lekarzy przyczyną ginekomastii jest nadmiar prolaktyny w organizmie – hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka u kobiet. Inną teorią jest powiązanie ginekomastii z zaburzeniem równowagi pomiędzy poziomem androgenów i estrogenów.

Na skutek nadmiaru estrogenów dochodzi do stymulacji sutków do wzrostu. Wpływ na rozwój sutka u mężczyzn może mieć też sytuacja w podwzgórzu i przysadce mózgowej. Ta przypadłość może występować u pacjentów ze schyłkową niewydolnością nerek, przy marskości wątroby, raku wątroby czy zaburzeniach krążenia wątrobowego.

Przyczynami ginekomastii mogą być niedożywienie, awitaminoza i zaburzenia pracy przewodu pokarmowego. Wyróżniamy ginekomastię rzekomą i prawdziwą. Ginekomastia rzekoma objawia się przez zwiększenie objętości męskiej piersi i pierś charakteryzuje się miękkością. Pacjent zwykle skarży się na obrzęk i ból piersi. W przypadku ginekomastii prawdziwej mamy do czynienia z twardym gruczołem piersiowym.

Jak zdiagnozować ginekomastię?

Po zaobserwowaniu ginekomastii należy zlecić odpowiednie badania. Diagnoza polega na badaniach obrazowych i laboratoryjnych. Przede wszystkim wykonuje się USG piersi  i usg sutków, przeprowadza się też wywiad z pacjentem, badanie organoleptyczne piersi czy ultrasonografię piersi.

Lipomastia

Jak wygląda ginekomastia – leczenie?

Ginekomastia zabieg to inaczej lipomastia, która polega na liposukcji wykonywaną w gabinecie medycyny estetycznej. Ginekomastia zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem lekarskim, który ma za zadanie stwierdzić, czy pacjent nie ma przeciwwskazań do zabiegu.

Zabieg wykonuje się w znieczulenia miejscowym i polega on na nacięciu skóry i odsysaniu tłuszczu. Po ginekomastia zabieg pacjent jest wypisywany do domu, a po paru dniach musi zgłosić się na kontrolę. Następuje wówczas zdjęcie szwów. Pacjent nosi także pas uciskający przez ok. 30 dni.

Zabiegami zalecanymi po lipomastii, czyli ginekomastia leczenie są masaż limfatyczny i karboksyterapia. Po zabiegu pacjent może zaobserwować efekty w postaci estetycznego wyglądu i braku „kobiecych piersi”. Po 6 tygodniach od zabiegu nie powinno być już śladu po ingerencji, a ostateczny rezultat widoczny jest po 3-6 miesiącach.

Ginekomastię prawdziwą leczy się za pomocą chirurgicznego usunięcia gruczołu. Zabieg polega na cięciu wzdłuż dolnego pół obwodu kompleksu brodawka/otoczka. Po zabiegu powstaje mało widoczna blizna. W sytuacji, gdy u pacjenta występuje duża ginekomastia z nadmiarem wiotkiej skóry, usuwa się nadmiar skóry.

W przypadku ginekomastii olbrzymiej amputuje się piersi i dokonuje przeszczepu. Po zabiegu chirurgicznym przez 7 dni nie można pracować, potem zdejmowane są szwy. Po 7 dniach można wrócić do pracy umysłowej, a pracę fizyczną można wznowić dopiero po miesiącu od operacji.

Lipomastia

Czym jest i czym się charakteryzuje lipomastia?

Lipomastia cechuje się powiększonymi piersiami, ale jej przyczyną jest rozrost tkanki tłuszczowej. Występuje u pacjentów z otyłością oraz jest skutkiem nagłej utraty wagi. Lipomastia występuje także u młodych chłopców, lecz ma charakter przejściowy. Inną przyczyną powstawania lipomastii jest nieprawidłowa dieta lub brak aktywności fizycznej. Objawy lipomastii to powiększenie piersi będące wynikiem nagromadzenia się w nich nadmiernej tkanki tłuszczowej. Często można sobie łatwo poradzić z tą przypadłością, gdyż niejednokrotnie ustępuje po pozbyciu się nadwagi. Jednakże niejednokrotnie potrzebne są bardziej radykalne interwencje, gdyż w zaawansowanych przypadkach lipomastii, męskie piersi mogą zacząć się kształtować tak jak kobiecy biust.

Jak odróżnić lipomastię od ginekomastii?

Lipomastia i ginekomastia różnią się przyczynami powstania i sposobami leczenia. Odróżnienie lipomastii od ginekomastii jest stosunkowo proste i możliwe już na etapie samobadania. Piersi dotknięte lipomastią są miękkie, gładkie i o jednorodnej strukturze. W piersiach ginekomastycznych natomiast wyczuwa się ich grudkowatą, a czasami wręcz guzkowatą strukturę.

Lipomastia charakteryzuje się powiększonymi piersiami, lecz rozrostowi  ulega jedynie tkanka tłuszczowa. Jest to problem estetyczny związany z otyłością, a można go leczyć na drodze liposukcji. Ginekomastia to poważne schorzenie, którego podłożem są choroby współistniejące. Objawia się obustronnym lub jednostronnym powiększeniem piersi, które może być bolesne lub tkliwe. Przyczyną ginekomastii są zaburzenia hormonalne (wyższe stężenie estrogenów). Mogą je wywoływać choroby takie jak nowotwory lub guzy hormonalne czynne, nadczynność tarczycy, otyłość, stosowanie niektórych leków.

Ginekomastia natomiast jest bardziej skomplikowanym schorzeniem. Jej istotą jest powiększenie się piersi na skutek rozrostu tkanki gruczołowej i tłuszczowej. Z taką sytuacją mamy do czynienia przy różnorodnych zaburzeniach hormonalnych związanych z osią regulacyjną podwzgórze-przysadka-gonady. Ginekomastia najczęściej występuje u mężczyzn po 50 roku życia. Jest częstym objawem ubocznym hormonoterapii stosowanej w leczenia zaawansowanego raka gruczołu krokowego. Ginekomastia jest dużo bardziej uciążliwa od lipomastii, gdyż praktycznie w każdym przypadku wymaga leczenia farmakologicznego, a często także chirurgicznego.

Decydującym badaniem jest badanie usg piersi

Jak sobie poradzić z lipomastią?

Podstawową metodą zwalczania lipomastii jest zmiana stylu życia. Konieczne jest wprowadzenie zbilansowanej diety na zasadach diety redukcyjnej, czyli obejmującej rezygnację ze słodyczy, słonych przekąsek, tłuszczy zwierzęcych i alkoholu, a także produktów o wysokim stopniu przetworzenia.

Wskazane jest natomiast wprowadzenie do diety zwiększonej ilości warzyw i owoców. Do tego należy dołączyć trening. Najskuteczniejsze wydają się ćwiczenia aerobowe takie jak pływanie czy biegane, wykonywane 3-4 razy w tygodniu po 40-60minut.

Jeżeli jednak tego typu leczenie okaże się niewystarczające, z pomocą  przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, a konkretnie liposukcja ultradźwiękowa. Jest ona najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu.

Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji. Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów.

Liposukcja – skuteczny sposób leczenia lipomastii

Jak wyżej pisano, lipomastie usuwa się na drodze zabiegów odsysania tłuszczu, których najskuteczniejszą formą jest liposukcja. W klinice medycyny estetycznej w Poznaniu stosujemy różne rodzaje liposukcji. 

W leczeniu lipomastii zaleca się jest liposukcję infradźwiękową N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), która wykorzystuje zjawisko ruchów nutacyjnych wykonywanych przez kaniulę wprowadzaną w tkanki. Podczas zabiegu powstają fale akustyczne o częstotliwości infradźwięków, co powoduje atraumatyczną separację tłuszczu. 

Inną metodą jest liposukcja wodna z użyciem innowacyjnego urządzenia. Technologia WAL (Water-jet Assisted Liposuction) wykorzystuje strumień płynu pod ciśnieniem, który bezurazowo oddziela tkankę tłuszczową od otoczenia. Liposukcja wodna przeprowadzana jest poprzez podanie roztworu z adrenaliną, co prowadzi do skurczu naczyń włosowatych naczyń krwionośnych – ogranicza to ryzyko krwawienia. 

Bardzo skutecznym zabiegiem jest liposukcja laserowa – wiązka lasera jest wykorzystywana do rozbijania komórek tłuszczowych. Tak rozbity tłuszcz jest odsysany za pomocą kaniuli lub wchłaniany przez organizm. Użycie lasera to innowacyjne rozwiązanie – dodatkowo obkurcza włókna kolagenowe, zapewniając zamykanie naczyń krwionośnych. 

Powyższe metody mają tę przewagę nad klasyczną liposukcją, że po pierwsze są praktycznie bezbolesne, tak więc nie wymagają znieczulenia ogólnego ani opieki anestezjologicznej, zupełnie wystarczające jest znieczulenie miejscowe. Zmniejsza to zatem ryzyko powikłań zabiegu związanych ze znieczuleniem.

Ponadto, tkanka tłuszczowa uzyskana drogą wyżej opisanych metod, w przeciwieństwie do klasycznej liposukcji, jest nieuszkodzona. Wiąże się to z możliwością jej zastosowana do zabiegu lipomodelingu, wykorzystywanego na przykład do modelowania piersi czy pośladków. Procedury te można wykonywać jednoczasowo.

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej liposukcja obarczona jest przeciwwskazaniami. Należą do nich: ciąża i laktacja, aktywne nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzyca, aktywne bliznowce, łuszczyca, choroby autoimmunologiczne.

Lipomastia Poznań

Ginekomastia – męski problem

Powiększenie gruczołu sutkowego u mężczyzn wywołuje kompleksy. Powiększone piersi odbierają męskość i są powodem frustracji. Na szczęście medycyna estetyczna zapewnia skuteczne narzędzia w formie zabiegów takich jak: liposukcja, które pozwolą Ci szybko pozbyć się wstydliwego problemu.

Co to jest ginekomastia i jakie są jej przyczyny?

Przypadłość polega na powiększeniu gruczołu sutkowego u mężczyzn w różnym wieku. Występuje zarówno w wieku dojrzewania, jak i u starszych mężczyzn. Przyczyn tej choroby jest bardzo wiele. Za tę przypadłość odpowiadają związki chemiczne o działaniu estrogennym czy hormon produkowany w przysadce mózgowej – prolaktyna.

Zaburzenia hormonalne mogą być endogenne lub egzogenne. Wpływ na ginekomastię może mieć stosowanie leków dopingowych, moczopędnych czy tych na przerost prostaty. Inne czynniki ryzyka to nadużywanie alkoholu lub marskość wątroby. Warto wiedzieć, że ginekomastia tłuszczowa powstaje u osób otyłych.     

Jak zdiagnozować ginekomastię?

Diagnostyka ginekomastii koncentruje się na badaniach obrazowych i laboratoryjnych. Często wykonuje je endokrynolog lub doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Do postawienia diagnozy potrzebne jest przeprowadzenie USG piersi. 

Ginekomastia – leczenie

Są różne metody pozbycia się tego problemu medycznego. Pierwszym z nich jest operacja z cięcia około otoczkowego, czyli ginekomastia zabieg. Dotyczy to ginekomastii gruczołowej. Zadaniem operatora jest wycięcie gruczołu w całości i przesłania jego fragmentu do badania histopatologicznego. Czasem metodą chirurgiczną łączy się z zabiegiem liposukcji.

Powiększenie gruczołów piersiowych
Po lipomastii bok

Zdjęcia poglądowe. Efekty zabiegów mogą się różnić u poszczególnych pacjentów i są zależne od wieku, stanu skóry, trybu życia, diety oraz postępowania i pielęgnacji skóry po zabiegu. Końcowe efekty leczenia najczęściej widoczne są po 2-4 tygodniach, a w przypadku niektórych zabiegów optymalne rezultaty uzyskuje się po wykonaniu serii kilku zabiegów.

Ginekomastia męski problem

Lipomastia, czyli rozrost lub nadmiar tkanki tłuszczowej leczy się w gabinecie medycyny estetycznej poprzez liposukcję. Przed ginekomastia zabieg lekarz przeprowadza wywiad lekarski, który ma za zadanie określić ewentualne przeciwwskazania pacjenta. Jeśli lekarz dopuści pacjenta do zabiegu medycyny estetycznej, wykonuje się badanie fizykalne i ustala się dokładny przebiegu zabiegu.

Ta metoda ginekomastia zabieg cechuje się krótkim okresem rekonwalescencji. Zabieg liposukcji jest dużo mniej inwazyjny od cięcia chirurgicznego. Ginekomastia leczenie poprzez zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Dokonuje się nacięcia skóry, a potem odsysa się tłuszcz. Po liposukcji i ginekomastii leczenie pacjent jest wypisywany do domu, ale przez kilka dni po zabiegu zgłasza się na kontrolę. Po zabiegu liposukcji pacjent przychodzi na zdjęcie szwów i powinien nosić pas uciskający przez okres miesiąca. Po zabiegu zaleca się masaż limfatyczny i karboksyterapię. 

Jakie efekty przynosi leczenie ginekomastii?

Efekty zabiegu medycyny estetycznej są widoczne od razu, a po ustąpieniu gojenia rany znikają zasinienia i obrzęki. Po 6 tygodniach nie powinno być widać śladu po zabiegu. Ostateczny rezultat jest widoczny po 3-6 miesiącach.

Jakie są zalecenia po zabiegu medycyny estetycznej?

Po zabiegu należy przestrzegać wskazań od lekarza. Obowiązkowe jest noszenie pasa uciskającego lub kamizelki. Przez okres 3 tygodni nie można uprawiać wzmożonej aktywności fizycznej. Należy unikać palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Do 6 miesięcy nie należy korzystać z sauny czy solarium i unikać intensywnego opalania się.

Ginekomastia męski problem – Poznań

Ginekomastia – jak sprawdzić

Ginekomastia należy do problemów wywołujących u mężczyzn szczególnie silne poczucie wstydu. Jest to rozrost jednej lub obu piersi do tego stopnia, że wyglądają one jak kobiece. Najczęściej przypadłość ta związana jest z toczącymi się w organizmie procesami chorobowymi – jest ich objawem lub skutkiem ubocznym przyjmowania określonych leków. Po zakończeniu leczenia może wówczas ustąpić samoistnie.

Zdarza się jednak i tak, że trudno dociec przyczyny ginekomastii lub że piersi pozostają powiększone po wyleczeniu choroby, która do tego stanu doprowadziła. Ratunkiem dla mężczyzn dotkniętych tym problemem jest leczenie chirurgiczne.

Ginekomastia – przyczyny

Ginekomastia może być wywołana przez szereg czynników tj: wahania hormonalne. Wiąże się z zaburzeniem gospodarki hormonalnej. Także organizm mężczyzny produkuje bowiem estrogen. Nadmiar estrogenów w stosunku do testosteronu, prowadzi do wystąpienia cech charakterystycznych dla kobiet – m.in. do przerostu piersi.

Wspólnym terminem ginekomastia określa się dwa różne zaburzenia, przejawiające się takimi samymi skutkami wizualnymi.

Ginekomastia właściwa, czyli gruczołowa, jest wynikiem rozrostu gruczołu piersiowego. Z kolei ginekomastia lipidowa, czyli lipomastia, to skutek rozrostu tkanki tłuszczowej w obrębie piersi. Część mężczyzn dotkniętych tym problemem cierpi na połączenie obu rodzajów ginekomastii.

Przerost gruczołu piersiowego może dotyczyć chłopców w wieku dojrzewania. Jest wówczas najczęściej skutkiem zaburzeń w gospodarce hormonalnej. Objawy ginekomastii przeważnie zanikają samoistnie. Również okres starzenia może się wiązać z nieprawidłowym działaniem hormonów i prowadzić do ginekomastii.

Przerost gruczołu piersiowego jest także objawem pewnych chorób – niektórych nowotworów, zaburzeń endokrynologicznych, nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby i nerek. Ginekomastia może być również efektem ubocznym przyjmowania pewnych preparatów, takich jak leki moczopędne i kardiologiczne, ale także niektórych anabolików i narkotyków.

Ginekomastia – jak wygląda diagnostyka?

Najważniejsze jest badanie usg piersi. Wykrywa czy jest to przerost gruczołu czy przerost tkanki tłuszczowej. Od tego zależy rodzaj leczenia.

Ginekomastia – leczenie w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu

Pacjenci z tą przypadłością są kierowani na zabieg chirurgiczny. Lekarz po odrzuceniu przeciwwskazań usuwa chirurgicznie nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie klatki piersiowej. W przypadku ginekomastii mieszanej, w której mamy do czynienie z rozrostem tkanki gruczołowej, ale także tłuszczowej, również zabieg może przebiegać dwutorowo.

Odbywa się on w znieczuleniu ogólnym lub nawet miejscowym, w zależności od rozległości zabiegu, rodzaju zmiany oraz od innych wskazań medycznych. Ginekomastia właściwa wiąże się z usunięciem nadmiaru tkanki gruczołowej w obrębie klatki piersiowej.

Usuwanie ginekomastii należy do zabiegów bezpiecznych. Trwa od 1 do 2 godzin, a pacjent musi pozostać na obserwacji przez dobę w klinice. Jednak ingerencja chirurgiczna pozwala na pozbycie się wstydliwego problemu. Po zabiegu pacjent powinien nosić specjalną kamizelkę w celu zagojenia się rany. Do normalnej aktywności fizycznej pacjent może wrócić już po miesiącu od zabiegu.

Do usunięcia lipomastii wystarczający będzie zabieg liposukcji, czyli odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lekarz dobierze odpowiedni rodzaj liposukcji do wskazań pacjenta: infradźwiękową, liposukcję laserową czy wodną.

Warto wybrać gabinet medycyny estetycznej cieszący się dobrą renomą, posiadający rekomendacje – będzie to najlepsza gwarancja prawidłowego przebiegu i skuteczności zabiegu.

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg szkolenie dla lekarzy, kurs usg, szkolenie usg
Szkolenie z usg w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza