Jak szybko schudnąć?

sylwetka, jak szybko schudnąć

Jak szybko schudnąć

Wiele osób zastanawia się, jak szybko schudnąć, często zapominając o tym, że ekspresowe efekty kuracji odchudzającej mogą być kuszące, jednak nie pozostają obojętne dla naszego zdrowia. Błyskawiczne zgubienie nadmiernych kilogramów niesie za sobą jedno podstawowe ryzyko: mianowicie wystąpienie efektu jojo.

Może być korzystne jedynie w nagłych wypadkach, kiedy zależy nam na wystąpieniu w opiętej sukni, ciekawej kreacji na niepowtarzalnych okazjach, a nie mamy czasu na dłuższe odchudzanie. Traktowanie jednak tak zgubionych kilogramów jak początku stałych zmian jest nieporozumieniem.

Jeden kilogram w ciągu dnia

Najbardziej restrykcyjne diety pozwalają schudnąć nawet 1 kilogram w ciągu dnia. Niestety rzadko ich autorzy ujawniają przed osobami, które się na nie decydują, w jaki sposób jest to możliwe. Gdy przypatrzymy się bowiem temu bliżej, okazuje się, że szybkie diety bazują na utracie wody, a nie tego, na czym nam najbardziej zależy, czyli zbędnego tłuszczyku.

Dieta monoskładnikowa

Szybkie efekty odchudzające zapewnia głównie dieta monoskładnikowa, czyli bardzo restrykcyjny sposób, który opiera się na jedzeniu jednego, wybranego składnika. Bogactwo propozycji takich diet może przyprawić o zawrót głowy. Nie sposób ich wymienić wszystkich w jednym miejscu.

Na pewno warto wspomnieć o tych ostatnio najbardziej popularnych. Przykładowo często propagowana jest dieta owsiankowa, polegająca na przygotowaniu dwóch litrów chudego mleka i połączeniu ich z siedmioma łyżkami płatków owsianych. Tak przygotowana zupa dzielona na porcje jedzona jest przez cały dzień i pozwala schudnąć jeden kilogram każdego dnia.

Jak szybko schudnąć – Zagrożenia

Szybkie diety niosą niestety wiele zagrożeń. Przede wszystkim prowadzą często do znacznych niedoborów, które zaburzają równowagę w organizmie, odbierają energię, pogarszają nastrój. Szybko efekt ten można zauważyć na skórze, w pogarszającej się kondycji włosów i paznokci. Takimi problemami zajmuje się medycyna estetyczna.

Jednak to nie wszystko: szybkie diety negatywnie oddziałują na psychikę. Często dają efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast walczyć z przyczyną nadmiernych kilogramów (które związane są niekiedy właśnie z psychicznymi zaburzeniami i ograniczeniami) potęgują pojawiające się pokusy. Dlatego po zakończeniu diety sprawiają, że osoba po etapie odchudzania ma nieposkromiony apetyt i szybko tyje. Może być nawet tak, że nieznacznie zwiększa ilość spożywanych kalorii, a i tak zauważa nagły wzrost wagi.

Jednak jeśli dieta i ćwiczenia nie przynoszą efektu, warto skorzystać z zabiegu liposukcja

Jak szybko schudnąć?

Czasami dieta i ćwiczenia nie wystarczają i warto sięgnąć po farmakoterapię. Jednym z takich leków, który bardzo pomaga osiągnąć właściwą masę ciała jest Mysimba. Jest to lek wydawany wyłącznie na receptę.

Hamuje ośrodek głodu a pobudza ośrodek sytości. Ma więc podwójny mechanizm, dzięki czemu jest bardzo skuteczny.

Jak szybko schudnąć?

Osoba, która uzyskała utratę wagi ciała 11kg w pół roku wspomina: Jak szybko schudłam?

Stosowałam dietę we współpracy z dietetykiem – dobre planowanie posiłków i odpowiedni dobór składników diety bardzo pomaga, jednocześnie jedzenie jest bardzo smaczne. Po utracie 9 kilogramów przeszłam liposukcję brzucha i bioder co dodatkowo poprawiło moją figurę.

liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa

liposukcja

5/5 - (17 votes)