Jak szybko schudnąć? Dieta + ruch

jak szybko schudnąć

Jak szybko schudnąć

Wiele osób zastanawia się, jak szybko schudnąć, często zapominając o tym, że ekspresowe efekty kuracji odchudzającej mogą być kuszące, jednak nie pozostają obojętne dla naszego zdrowia. Błyskawiczne zgubienie nadmiernych kilogramów niesie za sobą jedno podstawowe ryzyko: mianowicie wystąpienie efektu jojo.

Może być korzystne jedynie w nagłych wypadkach, kiedy zależy nam na wystąpieniu w opiętej sukni, ciekawej kreacji na niepowtarzalnych okazjach, a nie mamy czasu na dłuższe odchudzanie. Traktowanie jednak tak zgubionych kilogramów jak początku stałych zmian jest nieporozumieniem.

Jeden kilogram w ciągu dnia – rozsądne jest 1kg na 2 tygodnie

Najbardziej restrykcyjne diety pozwalają schudnąć nawet 1 kilogram w ciągu dnia. Niestety rzadko ich autorzy ujawniają przed osobami, które się na nie decydują, w jaki sposób jest to możliwe. Gdy przypatrzymy się bowiem temu bliżej, okazuje się, że szybkie diety bazują na utracie wody, a nie tego, na czym nam najbardziej zależy, czyli zbędnej tkanki tłuszczowej.

Dieta monoskładnikowa

Szybkie efekty odchudzające zapewnia głównie dieta mono składnikowa, czyli bardzo restrykcyjny sposób, który opiera się na jedzeniu jednego, wybranego składnika. Bogactwo propozycji takich diet może przyprawić o zawrót głowy. Nie sposób ich wymienić wszystkich w jednym miejscu.

Na pewno warto wspomnieć o tych ostatnio najbardziej popularnych. Przykładowo często propagowana jest dieta owsiankowa, polegająca na przygotowaniu dwóch litrów chudego mleka i połączeniu ich z siedmioma łyżkami płatków owsianych. Tak przygotowana zupa dzielona na porcje jedzona jest przez cały dzień i pozwala schudnąć jeden kilogram każdego dnia.

Jak szybko schudnąć – Zagrożenia

Szybkie diety niosą niestety wiele zagrożeń. Przede wszystkim prowadzą często do znacznych niedoborów, które zaburzają równowagę w organizmie, odbierają energię, pogarszają nastrój. Szybko efekt ten można zauważyć na skórze, w pogarszającej się kondycji włosów i paznokci. Takimi problemami zajmuje się medycyna estetyczna.

Jednak to nie wszystko: szybkie diety negatywnie oddziałują na psychikę. Często dają efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast walczyć z przyczyną nadmiernych kilogramów (które związane są niekiedy właśnie z psychicznymi zaburzeniami i ograniczeniami) potęgują pojawiające się pokusy. Dlatego po zakończeniu diety sprawiają, że osoba po etapie odchudzania ma nieposkromiony apetyt i szybko tyje. Może być nawet tak, że nieznacznie zwiększa ilość spożywanych kalorii, a i tak zauważa nagły wzrost wagi.

Jednak jeśli dieta i ćwiczenia nie przynoszą efektu, warto skorzystać z zabiegu liposukcja

Jak szybko schudnąć?

Czasami dieta niskowęglowodanowa i ćwiczenia nie wystarczają i warto sięgnąć po farmakoterapię – odchudzanie Poznań

Lub urządzenie pozwalające redukować tkankę tłuszczową, pobudzanie napięcia mięśni uruchamia spalanie tkanki tłuszczowej – Embody.

Jak szybko schudnąć?

Osoba, która uzyskała utratę wagi ciała 11kg w pół roku wspomina: Jak szybko schudłam?

Stosowałam dietę we współpracy z dietetykiem – dobre planowanie posiłków i odpowiedni dobór składników diety bardzo pomaga, jednocześnie jedzenie jest bardzo smaczne. Ważne, żeby stosować zdrowe tłuszcze i zwiększenie aktywności fizycznej. Po utracie 9 kilogramów przeszłam liposukcję brzucha i bioder co dodatkowo poprawiło moją figurę. Zobacz artykuł: jak schudnąć z brzucha.

Czyli jest możliwe pozbycie się zbędnych kilogramów poprzez stosowanie niskiej zawartości węglowodanów w diecie oraz aktywność fizyczną, szybko wtedy następuje redukcja masy ciała.

W diecie wskazane są rośliny strączkowe oraz chude mięso, trening wytrzymałościowy – wystarczy szybki spacer, następuje przy regularnych ćwiczeniach szybkie odchudzanie.

Dobrze zaplanowany proces odchudzania szybko redukuje masę ciała.

Natomiast gotowe jedzenie i duże spożycie cukru prowadzą często do otyłości. Nie pomogą herbaty ziołowe.

Badania pokazują, że suszone owoce w diecie, surowe warzywa i systematyczny wysiłek fizyczny są bardzo skuteczne w odchudzaniu, pamiętaj także: pij wodę. Nawadnianie się pozwala zdrowo schudnąć, mimo szybkiej utraty wagi ciała.

Z czym kojarzy ci się odchudzanie?

Odchudzanie zaczyna się w głowie. Nie chodzi o obsesyjne kontrolowanie stanu wagi i ślepą koncentrację na diecie, ale znajomość pytań, które powinniśmy poznać samym sobie.

Jak szybko schudnąć – warto dowiedzie się co zrobić, by zmienić tryb życia na prozdrowotny. Nabywając tę wiedzę, będziecie wiedzieć jak działać by chudnąć szybko i skutecznie,  nie tracąc przy tym energii i zdrowia. Jeżeli posiadacie tę wiedzę, nigdy więcej nie pozwolicie na to, by apetyt przejął nad nami kontrolę. Istotny jest ruch czyli spalanie kalorii – najlepiej ćwiczenia aerobowe np. intensywny spacer. Zdrowe odchudzanie to na pewno aktywność fizyczna i niskokaloryczna dieta np. owoce morza, istotne jest też picie wody.

Z czym kojarzy ci się odchudzanie – czy wiesz to na pewno

Wszystko, czego potrzebujecie można sprowadzić do kilku punktów:

1. Oceny własnych nawyków żywieniowych i prozdrowotnych

2. Obserwacji swoich emocji, strategii radzenia sobie ze stresem, niechęcią przed zmianą i kryzysami

3. Prawidłowego sformułowania celu i konsekwentnego realizowania założonego planu

Pamiętajcie, że wiedząc jak jeść świadomie, uzyskacie oczekiwaną wagę, dbając jednocześnie o własne zdrowie i potrzeby organizmu. Na nic zda się dieta, jeżeli będzie źle skomponowana, powodując złe samopoczucie i brak motywacji. Nauczmy się wsłuchiwać w swoje ciało i rozumieć sygnały, które wysyła. Skuteczne odchudzanie to wzięcie odpowiedzialności, czyli poczucie, że twoje życie jest w twoich rękach!

Do skutecznej utraty wagi należy właściwie dobrać dietę, w czym poradzi ci Dietetyk.

5/5 - (17 votes)