Skuteczne odchudzanie

skuteczne-odchudzanie

Co to znaczy skuteczne odchudzanie ? Nie jest to trudne pytanie, choć wiele osób decydując się na pracę nad własną wagą, wpada w te same pułapki, mimo świadomości, że w odchudzaniu droga na skróty to nie najlepszy wybór.

Skuteczne odchudzanie = długotrwałe efekty

To, czy odchudzanie i plan zrzucania zbędnych kilogramów będzie skuteczny, uzależniony jest od tego, czy pozwoli uzyskać trwałe efekty.

Nie chodzi o to, by osiągnąć rezultat jedynie na chwilę, ale o to, by cieszyć się piękną sylwetką przez dłuższy czas, a najlepiej już na stałe. Skuteczne odchudzanie koncentruje się bowiem na tym, by zmienić swoje życie, dotychczasowe podejście do odżywiania oraz przyjemności kulinarnych.

W takim podejściu chodzi o to, by jeść zbilansowane posiłki nie dlatego, ze tak trzeba, ale dlatego, że wiemy, że to dla nas dobre, a my sami na tym jedynie zyskujemy. Pomoże w tym dietetyk.

Skuteczne odchudzania – Bez skrajności

Skuteczne odchudzanie to takie, które ma szansę się udać. Dlatego zakładanie z góry, że na diecie, która ma być naszym sposobem odżywiania na stałe, nie sięgniemy po żadne mało wartościowe posiłki, jest skazane na porażkę.

Nie o to chodzi bowiem, by nie jeść słodyczy, tuczących przekąsek oraz mniej zdrowych dań w ogóle (chyba, że rzeczywiście nie odczuwamy na nie chęci), ale o to, by kontrolować swój apetyt oraz być panem swojego talerza.

Skuteczne odchudzanie bierze pod uwagę, że jesteśmy tylko ludźmi i przy wielu okazjach jesteśmy kuszeni tłustymi przekąskami, niezdrowymi dodatkami, czy kalorycznymi napojami. One także są dla osób odżywiających się w zdrowy, zbilansowany sposób i nie ma sensu sobie ich wszystkich na każdym kroku odmawiać, stając się niewolnikiem codziennego menu.

Czynienie się nieszczęśliwym zamieni nas w niewolników „zdrowego odżywienia”, a to prędzej czy później rodzi bunt. Dlatego w kontrolowany sposób warto i należy jeść to, co pozornie jest zakazane. Lepsza jedna kostka czekolady dziennie niż cała tabliczka od czasu do czasu, kiedy nie wytrzymujemy gromadzonego napięcia.

Oceń nas