Skuteczne odchudzanie

skuteczne-odchudzanie

Co to znaczy skuteczne odchudzanie ? Nie jest to trudne pytanie, choć wiele osób decydując się na pracę nad własną wagą, wpada w te same pułapki, mimo świadomości, że w odchudzaniu droga na skróty to nie najlepszy wybór.

Skuteczne odchudzanie = długotrwałe efekty

To, czy odchudzanie i plan zrzucania zbędnych kilogramów będzie skuteczny, uzależniony jest od tego, czy pozwoli uzyskać trwałe efekty.

Nie chodzi o to, by osiągnąć rezultat jedynie na chwilę, ale o to, by cieszyć się piękną sylwetką przez dłuższy czas, a najlepiej już na stałe. Skuteczne odchudzanie koncentruje się bowiem na tym, by zmienić swoje życie, dotychczasowe podejście do odżywiania oraz przyjemności kulinarnych. W takim podejściu chodzi o to, by jeść zbilansowane posiłki nie dlatego, ze tak trzeba, ale dlatego, że wiemy, że to dla nas dobre, a my sami na tym jedynie zyskujemy.

Skuteczne odchudzania – Bez skrajności

Skuteczne odchudzanie to takie, które ma szansę się udać. Dlatego zakładanie z góry, że na diecie, która ma być naszym sposobem odżywiania na stałe, nie sięgniemy po żadne mało wartościowe posiłki, jest skazane na porażkę.

Nie o to chodzi bowiem, by nie jeść słodyczy, tuczących przekąsek oraz mniej zdrowych dań w ogóle (chyba, że rzeczywiście nie odczuwamy na nie chęci), ale o to, by kontrolować swój apetyt oraz być panem swojego talerza.

 

Skuteczne odchudzanie bierze pod uwagę, że jesteśmy tylko ludźmi i przy wielu okazjach jesteśmy kuszeni tłustymi przekąskami, niezdrowymi dodatkami, czy kalorycznymi napojami. One także są dla osób odżywiających się w zdrowy, zbilansowany sposób i nie ma sensu sobie ich wszystkich na każdym kroku odmawiać, stając się niewolnikiem codziennego menu.

Czynienie się nieszczęśliwym zamieni nas w niewolników „zdrowego odżywienia”, a to prędzej czy później rodzi bunt. Dlatego w kontrolowany sposób warto i należy jeść to, co pozornie jest zakazane. Lepsza jedna kostka czekolady dziennie niż cała tabliczka od czasu do czasu, kiedy nie wytrzymujemy gromadzonego napięcia.

botox, botox Poznań

toksyna botulinowa

Oceń nas