Odchudzanie Poznań

odchudzanie Poznań

Odchudzanie Poznań

Odchudzanie polega na dobraniu odpowiedniej diety i wdrożeniu odpowiednich nawyków żywieniowych. Warto rozpocząć je od wizyty u dietetyka Poznań, który przeprowadzi wywiad żywieniowy i przepisze dietę dopasowaną do wskazań pacjenta. Skutecznym uzupełnieniem odchudzania jest seria rekomendowanych przez naszych lekarzy zabiegów medycyny estetycznej, które wymodelują ciało i pomogą pozbyć się depozytów tłuszczowych.

Poznaj zdrowe nawyki żywieniowe jako ważny element odchudzania

Odchudzanie Poznań nie powinno być pasmem wyrzeczeń, bo zbyt restrykcyjna dieta może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie oraz prowadzić do efektu jojo. Zamiast tego warto wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe, które pozwolą nam pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Po pierwsze do posiłków stosujmy mniejsze talerze i miski, co pozwoli nam jeść mniejsze dania i ograniczyć podaż kalorii. Posiłki jedzmy wolniej, co przełoży się na spożywanie mniejszych porcji.

Warto to robić, ponieważ sygnał przekazywany z naszego żołądka do podwzgórza (ośrodek sytości) dociera po 20-30 minutach. Z kolei, kiedy podczas spożywania obiadu czy kolacji czujemy się najedzeni, przerwijmy posiłek. Możemy go za foliować i zjeść za parę godzin, a kończenie posiłku na siłę nie pomoże nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów.  Nie jedzmy nigdy produktów prosto z pudełka, bo istnieje szansa, że będziemy chcieli zjeść wszystko. Lepiej przełożyć ciastka lub przekąski je na talerz, nakładając porcję, którą możemy zjeść.

Wyrzućmy ze swojej diety słodkie napoje, które zawierają dużą ilość cukru i pustych kalorii. Pijmy tylko herbatę i kawę bez cukru. Naszym głównym napojem powinna stać się woda, której należy wypijać od 8 do 10 szklanek. Rekomendowana ilość wody dla kobiet to 2 l, a dla mężczyzn – 2,5 l. Zastąpmy smażone mięso czy inne produkty tymi gotowanymi na parze, pieczonymi w folii czy duszonymi. Odrzućmy tłuste wędliny i tłuste sery, a śmietanę zastąpmy jogurtem naturalnym.

Mleko powinno się pić odtłuszczone, a ciasta i desery zamienić na dużo zdrowsze świeże owoce. Przede wszystkim pokochajmy warzywa, które powinny być obecne w każdym posiłku i w dużych ilościach, bo są bogate w witaminy i składniki odżywcze. Zapomnijmy o głodzeniu się i długich przerwach pomiędzy posiłkami tudzież najadaniu się na noc. Instytut Żywności i Żywienia rekomenduje spożywanie 4-5 posiłków dziennie, jedzonych co 3-4 godziny. Podczas odchudzania określmy liczbę kalorii, która będą dla nas odpowiednie – można to zrobić za pomocą dostępnych w internecie kalkulatorów.

Aby schudnąć, należy doprowadzić do deficytu kalorycznego, który oznacza różnicę między indywidualnym zapotrzebowaniem energetycznym a spożytymi kaloriami. Jeśli będziemy zjadać mniej kalorii, dojdzie do redukcji masy ciała. W tym celu warto skorzystać z wizyty u dietetyka Poznań, który przeprowadzi wywiad lekarski, badanie BMI i określi zapotrzebowanie kaloryczne oraz przepisze odpowiednią dietę. Niezbędnym uzupełnieniem diety jest aktywność fizyczna, która powinna być regularna. Można biegać, jeździć na rowerze czy uprawiać sporty zespołowe, co przyczynia się do skuteczności diety i wsparcia procesu odchudzania.

Przygotowanie do konsultacji dietetycznej Poznań

Odchudzanie na własną rękę może być trudne i nieskuteczne, dlatego warto wybrać się na konsultację u dietetyka Poznań. Wizyta trwa 40-60 minut i ma ściśle określony przebieg. Do pierwszej wizyty należy się dobrze przygotować, żeby porada dietetyka była efektywna. Po pierwsze musimy przynieść ze sobą dzienniczek żywieniowy z ostatnich 3 dni, który musi zawierać wszystkie spożywane posiłki wraz z produktami i ilością użytą do ich przygotowania (miary domowe, gramy).

Nasz dzienniczek powinien zawierać nie tylko posiłki, ale i napoje takie jak: kawa, herbata, woda i ewentualne słodkie napoje. Nie możemy zapominać o dodatkach takich: jak cukier czy mleko. Dzienniczek powinien uwzględniać dwa dni robocze oraz jeden dzień wolny od pracy. Im bardziej rzetelnie podejdziemy do spisania dzienniczka żywieniowego, tym szybciej dietetyk Poznań będzie mógł wychwycić błędy żywieniowe i opracować dla nas skuteczną dietę.

Przed wizytą u dietetyka każdy pacjent powinien przygotować badania lekarskie wykonane w ciągu ostatnich 6-miesięcy (podstawowe badania krwi i moczu). W razie przewlekłych chorób diagnostyka badań powinna być pogłębiona o stosowne badania zalecane dla danej jednostki chorobowej. Trzecią rzeczą, którą należy dostarczyć na pierwszą konsultację dietetyczną Poznań jest lista przyjmowanych leków – zarówno tych na receptę, jak i bez recepty. Pamiętajmy o zapisaniu przyjmowanej dawki. Na liście powinny się znaleźć także tabletki antykoncepcyjne w przypadku kobiet.

Odchudzanie Poznań – Przebieg wizyty u dietetyka

Pacjent przychodzi do dietetyka ze wspomnianym wyżej dzienniczkiem żywieniowym, zestawem badań i listą przyjmowanych leków. Pierwszym elementem konsultacji dietetycznej Poznań jest wywiad lekarski, który polega na zebraniu jak największej ilości informacji na temat żywienia i stanu zdrowia pacjenta. Podczas wizyty pacjent przedstawia cel wizyty (odchudzanie, dopasowanie diety do danej choroby) i przedstawia swoje oczekiwania.

Dietetyk podczas przygotowania diety odchudzającej określa etapy, z których będzie się składać proces odchudzania pacjenta. Drugim filarem wizyty u dietetyka Poznań jest rozmowa na temat stanu zdrowia (chorób przewlekłych, przebiegu leczenia i przyjmowanych leków, chorób występujących w rodzinie), co jest ważnym aspektem przygotowania jadłospisu dla pacjenta. Lekarz pyta też o tryb życia (rodzaj pracy) czy aktywność fizyczną.

Po zakończeniu wywiadu lekarskiego i oceny nawyków żywieniowych na bazie dzienniczka żywieniowego, dietetyk Poznań pyta o ulubione produkty oraz ewentualne alergie pokarmowe i uczulenia, które wykluczy z przygotowanego jadłospisu. Pacjent przedstawia też swoje godziny posiłków i czas ich przygotowania. Kolejnym elementem konsultacji dietetycznej podczas odchudzania Poznań jest badanie składu ciała.

Podczas procedury mierzone są obwody określonych części ciała, co pozwala na obliczenie BMI, czyli wskaźniku masy ciała. Na podstawie interpretacji wyniku dietetyk może określić, czy pacjent ma niedowagę, jego waga jest prawidłowa czy ma nadwagę lub otyłość. Badanie składu ciała dostarcza kluczowych informacji takich jak: procent zawartości tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w organizmie. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego i analizy badań medycznych, dietetyk opracowuje dietę uwzględniającą alergie pokarmowe, ulubione produkty, ewentualne choroby przewlekłe.

Dieta jest dopasowana do indywidualnych wskazań pacjenta – jest pełnowartościowa, zróżnicowana i dąży do uzyskania przez pacjenta ujemnego bilansu kalorycznego. Dietetyk Poznań dba o to, by w dietoterapii była zawarta m.in odpowiednia zawartość błonnika, która u osoby dorosłej wynosi 25 g na dobę. Źródłem błonnika są warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste czy też kasza gryczana lub niełuskany ryż. Dietetyk dopasuje jadłospis i dietoterapię do celu, czyli skutecznego odchudzania. Po miesiącu pacjent przychodzi do gabinetu dietetycznego na wizytę kontrolną, gdzie oceniane są postępy dietoterapii.

Zabiegi na odchudzanie w gabinecie medycyny estetycznej

Czasem sama dietoterapia może być niewystarczająca, dlatego w naszej klinice medycyny estetycznej możesz od razu umówić się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej Dr. Włodzimierzem Rosińskim. Dr. Rosiński jest lekarzem medycyny estetycznej i chirurgiem z wieloletnim doświadczeniem, który szkoli lekarzy z zakresu przeprowadzania zabiegów Nici Aptos, przeszczepu tłuszczu, liposukcji i innych. Podczas konsultacji w gabinecie medycyny estetycznej Poznań, Dr. Rosiński przeprowadzi wywiad lekarski i zaproponuje zabiegi na odchudzanie, które będą dopasowane do indywidualnych wskazań pacjenta.

Odchudzanie Poznań – Pierwszym zabiegiem na modelowanie sylwetki w naszej klinice medycyny estetycznej jest lipoliza iniekcyjna. Lipoliza iniekcyjna polega na wykonywaniu zastrzyków ze specjalnych substancji, które prowadzą do rozpuszczania komórek tłuszczowych. Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. W miejscu iniekcji powstaje kontrolowany stan zapalny tkanki tłuszczowej.

Procedura jest nieinwazyjna i nie wymaga rekonwalescencji. Zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonuje się w przypadku występowania fałdów tłuszczu na brzuchu, poduszeczek tłuszczowych w obrębie pach, otłuszczonego karu, podwójnego podbródka, zbyt grubych pośladków, ud czy kolan. Wskazaniem do zabiegu są też zbyt szerokie biodra. Efekty lipolizy iniekcyjnej to m.in. możliwość utraty 4-5 cm tłuszczu w obwodzie talii czy innej partii ciała oraz ogólne wyszczuplenie.

Drugim proponowanym zabiegiem klinice medycyny estetycznej na modelowanie sylwetki jest liposukcja laserowa. Jest to rodzaj liposukcji, łączący zalety liposukcji i laseroterapii. Zabieg w naszym gabinecie medycyny estetycznej Poznań polega na rozbijaniu tłuszczu za pośrednictwem energii lasera. Skóra jest podgrzewana podczas laseroterapii, co pobudza ją do produkcji nowego kolagenu i poprawy jędrności.

Następnie tłuszcz jest odsysany za pomocą kaniuli bez naruszenia naczyń krwionośnych. Liposukcja laserowa jest rekomendowana pacjentom z depozytami tłuszczu, obwisłymi ramionami („pelikanami”). Zabieg liposukcji laserowej jest przeprowadzany na różne partie ciała: talię, biodra, ramiona, pośladki, twarz, szyję etc.

Kolejnym zabiegiem wyszczuplającym przeprowadzanym w naszej klinice medycyny estetycznej jest Venus Legacy. Venus Legacy wyróżnia się zastosowaniem technologii 4D, która jest połączeniem multipolarnej fali radiowej (RF) z impulsowym polem magnetycznym (PEMF), technologią VariPulseTM (VP) oraz technologią podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (Real Time Thermal Feedback).

Dzięki synergii technologii pacjent zyskuje szereg korzyści takich jak: pobudzenie produkcji włókien kolagenowych, poprawienie metabolizmu komórek tłuszczowych i zmniejszenie ich objętości, uelastycznienie skóry, usunięcie cellulitu. Jest to zabieg dla pacjentów z depozytami tłuszczu, niezadowolonych ze swojej sylwetki czy posiadających cellulit. Seria zabiegów z udziałem Venus Legacy jest świetnym uzupełnieniem diety i procesu odchudzania.

Odchudzanie Poznań

5/5 - (11 votes)