Zdrowe odchudzanie – 9 kroków do figury

Zdrowe odchudzanie

Zdrowe odchudzanie

Zaczynasz dietę odchudzającą? Próbujesz ułożyć sensowny plan działania? Skorzystaj ze wskazówek, które przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie. Bo skuteczne i zdrowe odchudzanie wymaga sporej wiedzy.

  1. Wyznaczaj realne cele takie jak; wzmocnienie siły mięśni, zmiana nawyków żywieniowych i rozłożona w czasie trwała utrata zbędnej tkanki tłuszczowej, bez stosowania głodówek i z korzyścią dla zdrowia.
  2. Wspomagaj podstawową przemianę materii– dostarczaj organizmowi wraz z pożywieniem duże ilości witamin, składników mineralnych i substancji przyspieszających metabolizm np; ostre przyprawy, zieloną herbatę i kawę, ananas, kelp itp. Pamiętaj o aktywności fizycznej, która także przyspiesza metabolizm.
  3. Nie waż się! Ale mierz obwody- Pamiętaj, że spalona tkanka tłuszczowa jest lekka a rozbudowane mięśnie są ciężkie, dlatego też bardziej wiarygodnym będą pomiary obwodów talii bądź bioder a nie waga, która przy dużej ilości ćwiczeń może nawet wzrosnąć pomimo postępującego procesu utraty tkanki tłuszczowej.
  4. Jedz mądrze– czyli często i niezbyt obficie, nie dopuszczaj do uczucia głodu! Zrezygnuj z żywności przetworzonej i zasobnej w substancje antyodżywcze takie jak; konserwanty, sztuczne aromaty i barwniki, zagęszczacze oraz polepszacze smaku. Zatruwają one organizm powodując jego gorszą pracę, mniejszą wydolność a zarazem spowalniają metabolizm! Twoim wrogiem są też wszelkiego rodzaju sztuczne słodziki takie jak aspartam, który występuje w wielu produktach z obniżoną zawartością lub bez cukru, w produktach light, dla diabetyków, w gumach do żucia, cukierkach a także… w powszechnie stosowanych lekarstwach i suplementach diety!
  5. Włącz do diety dobry tłuszcz czyli NNKT niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6, które w przeciwieństwie do nasyconych kwasów tłuszczowych wspomagają odchudzanie! Do obróbki cieplnej używaj więc oleju rzepakowego, zaś do przyprawiania na zimno oliwy z oliwek, oleju z orzechów włoskich, oleju lnianego. Jadaj tłuste ryby tj; łosoś, śledź, pstrąg, makrela, tuńczyk a w ramach przekąsek sięgaj po orzechy i nasiona.
  6. Zwracaj uwagę na wartość glikemiczną i indeks glikemiczny. Warto ograniczyć produkty powodujące nagły wzrost a potem spadek cukru we krwi. Jeśli jednak nie możesz się im oprzeć spożywaj je w godzinach porannych kiedy procesy przemiany materii zachodzą szybciej.
  7. Zwiększ spożycie białka. Ogranicz ilość węglowodanów w diecie na rzecz produktów białkowych zwłaszcza mlecznych bogatych w wapń (jogurty, kefiry, maślanki, chude sery). Produkty nabiałowe hamują wzrost poziomu cukru we krwi, zapobiegając tym samym napadom wilczego głodu.
  8. Bądź cierpliwy i systematyczny. Realizuj swoje cele i nie zrażaj się pierwszym zastojem wagi. Daj sobie czas na wprowadzenie trwałych zmian.
  9. Postaw na jakość! Nie na ilość. Twoja recepta na zdrowie i idealną figurę brzmi: im wyższa jakość produktu tym więcej substancji odżywczych zasila organizm, wspomaga chudnięcie, gwarantuje zdrowie i dobre samopoczucie!

Zdrowe odchudzanie wymaga planowego działania.

Każdego roku do diety odchudzającej podchodzi prawie każdy z nas. Szczególnie przed okresem letnim, marzymy aby zrzucić zbędne kilogramy i pięknie zaprezentować się na plaży i w letnich kreacjach. Zdrowe odchudzanie wymaga jednak mądrego podejścia, aby przyniosło trwałe i satysfakcjonujące efekty.

Rozpisywanie diety przez dietetyka to jedna z najlepszych decyzji, szczególnie wówczas, gdy nie znamy się zbytnio na układaniu jadłospisu. Nie małe znaczenie będzie tutaj miało również wsparcie aktywności fizycznej, która stanowi ważne dopełnienie zdrowego odchudzania. Pomoc w prawidłowym przeprowadzeniu diety dać może specjalista dietetyk Poznań oferuje naprawdę niesamowite rozwiązania w tym zakresie, czyli układanie diety.

Zbyt duża waga – czas zaplanować dietę odchudzającą

Nadwaga i otyłość to podstawowe przyczyny licznych zaburzeń metabolicznych. Niosą one również ryzyko licznych chorób, w tym cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, chorób układu oddechowego oraz sercowo-naczyniowego. Mogą być one przyczyną nowotworów, chorób dróg żółciowych czy marskości wątroby. Skuteczne odchudzanie to doskonała profilaktyka powyższych schorzeń, a dodatkowo świetny sposób na poprawę ogólnego zdrowia, zyskanie lepszej kondycji oraz akceptacji siebie samych. 

Redukcja masy ciała i zdrowe odchudzanie to przede wszystkim układanie diety, która będzie dopasowana do potrzeb naszego organizmu, wsparcie aktywności fizycznej i trwała zmiana nawyków żywieniowych. Warto mieć na uwadze, że zdrowe odchudzanie wymaga również czasu.

Dietetyk Poznań – zdrowe odchudzanie dla każdego

Na czym polega zdrowe odchudzanie? Istnieją różne rodzaje diet, w tym tych odchudzających, dlatego też niełatwo się w nich odnaleźć. Korzystając z pomocy dietetyka, który zajmuje się układaniem diety dopasowanej do potrzeb można cieszyć się odpowiednią ilością składników odżywczych, smakiem, a przy tym łatwością przyrządzania poszczególnych posiłków.

Dla osób pragnących zrzucić nadprogramowe kilogramy dieta redukcyjna bywa prawdziwą męką, a tak być nie musi – dobrze ułożona jest przyjemna w realizacji, a kilogramy znikają same. Zdrowe odchudzanie to takie, które pozwala na pozbycie się od 0,5-1 kg tygodniowo, czyli średnio 2-4 kg w skali miesiąca. Wydaje się to być niewiele, jednak dzięki temu efekty metamorfozy są trwalsze.

W zdrowej diecie układanej przez dietetyka Poznań odchudzającej ważne są regularne posiłki – co 2-3 godziny, niezwykle istotne jest także spożywanie śniadań. W walce o idealną sylwetkę dobrze jest racjonalne podejście do posiłków, co prowadzi do skutecznego odchudzania brzucha. Kluczowe jest unikanie jedzenia pod wpływem impulsów, stresu czy na dla osłody problemów – rozłożone w czasie posiłki pomóc mogą zapanować nad podjadaniem i w konsekwencji pozwolić na skuteczne odchudzanie brzucha.

5/5 - (7 votes)