Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Plamy wątrobowe

Plamy wątrobowe

Plamy starcze są nieestetycznymi zmianami skórnymi, które najczęściej występują po 50 roku życia. Przyczyną ich pojawienia się są zaburzenia w pracy komórek pigmentacyjnych skóry. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się plam starczych na dłoniach jest laser frakcyjny i peelingi chemiczne. Aby pozbyć się problemu plam wątrobowych warto udać się do renomowanej kliniki medycyny estetycznej.

Czym są przebarwienia starcze?

Plamy wątrobowe to inaczej przebarwienia starcze – zmiany w pigmentacji skóry, które są charakterystyczne dla osób powyżej 50 roku życia. Przyczyną ich powstawania są zaburzenia w pracy melanocytów. To one odpowiadają za produkcję melaniny – pigmentu, który tworzy barwę naszej skóry, włosów czy oczu. Inną przyczyną jest wystawienie skóry na działanie słońca. Plamy mają kolor jasnobrązowy lub czarny. Pojawiają się na dłoniach, dekolcie, ramionach, szyi, plecach i stopach. 

Laserowe usuwanie plam wątrobowych

Laser to skuteczna broń w leczeniu wielu dolegliwości – także plam starczych, które są nieestetyczne i mogą być powodem kompleksów u pacjenta. Energia lasera pochłaniana jest wybiórczo przez komórki zawierające melaninę. Podczas zabiegu usuwania plam wątrobowych na twarzy wydziela się ciepło w ilości wystarczającej do destrukcji struktur przy równoczesnym oszczędzaniu tkanek otaczających.

Zabieg laseroterapii na plamy starcze na dłoniach jest krótki i nieinwazyjny – trwa max. 30 minut i jest bardzo komfortowy dla pacjenta. Efekty zabiegu usuwania plam wątrobowych na twarzy i w innych partiach ciała są spektakularne. Usunięcie plam starczych może nastąpić już po pierwszym zabiegu. Czasem na pełne efekty trzeba poczekać kilka tygodni.

Rekomenduje się wykonanie 2-4 zabiegów w odstępach od 2 do 4 tygodni. Czasem po zabiegu plamy wątrobowe ulegają ciemnieniu. Jest to naturalna reakcja wywołana rozpadem melaniny. Barwnik jest stopniowo usuwany z komórek. Po zabiegu najlepiej unikać ekspozycji na światło słoneczne przez miesiąc.

Plamy wątrobowe – Peelingi chemiczne

Nie wszyscy mogą poddać się zabiegowi laseroterapii usuwania plam starczych na dłoniach czy w innych części ciała z przyczyn zdrowotnych – przeciwwskazaniami do tego zabiegu są: łuszczyca, fotoalergia, bielactwo czy cukrzyca. Z pomocą przychodzą peelingi chemiczne, które mają korzystny wpływ na redukcję plam starczych.

Zabieg peelingów chemicznych na plamy wątrobowe na twarzy i plamy starcze na dłoniach polega na kontrolowanym złuszczaniu warstw naskórka. Często lekarze medycyny estetycznej stosują do usuwania przebarwień peeling z kwasem migdałowym i kwasem ferulowym. Zabiegi peelingami podobnie jak laseroterapia są bezpieczne i bezbolesne.

Peeling aplikuje się na skórę i pozostawia na niej przez jakiś czas. Po zmyciu peelingu nakłada się na nią maskę łagodzącą. Następnie dochodzi do złuszczania skóry. Skórę należy wówczas nawilżać i unikać ekspozycji na światło słoneczne.

Innym zabiegiem wykonywanym w gabinecie medycyny estetycznej jest krioterapia. Zabieg polega na zamrażaniu zmian skórnych ciekłym azotem. Dzięki niskiej temperaturze przebarwienia znikają. Po zabiegu nie występują blizny.

Plamy wątrobowe Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530