Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Krzywy nos

Krzywy nos

Krzywy nos można skorygować w gabinecie medycyny estetycznej poprzez zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym w klinice medycyny estetycznej. Poznajmy jego przebieg, wskazania oraz efekty, jakie zapewnia.

Krzywy nos – Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym w klinice medycyny estetycznej będzie krzywy i garbaty nos, który jest niesymetryczny. Garbaty nos obniża poczucie własnej wartości i wygląda nieestetycznie. Powodem do wykonania zabiegu może być garbek na nosie, nierówności grzbietu nosa, zbyt duża wklęsłość nosa czy ubytki i krzywizny w kształcie nosa.

Na czym polega niechirurgiczna korekta kształtu nosa?

Jest to alternatywa do chirurgicznej operacji korekty nosa, cechującej się inwazyjnością i długą rekonwalescencją. Zabieg korekty nosa bez operacji odbywa się w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga ryzykownego znieczulenia ogólnego. Dzięki temu pacjent wraca niemal od razu po zabiegu do normalności i nie jest wówczas konieczna rekonwalescencja.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie, odpowiadając za wiązanie wody i stymulację kolagenezy oraz elastyczność skóry. Podczas zabiegu w klinice medycyny estetycznej wykorzystuje się preparat w formie gęstego żelu, który jest usieciowanym kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy wypełni idealnie niedoskonałości w wyglądzie nosa, a lekarz dokona jego korekty, nadając mu pożądanego kształtu.

Lekarz przed zabiegiem korekty nosa bez operacji powinien przeanalizować rysy twarzy i zaproponować odpowiednie proporcja nosa. Najlepiej wybrać lekarza z dużym doświadczeniem w zabiegach i proporcjach twarzy.

Szczegóły zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym

Lekarz medycyny estetycznej najpierw kwalifikuje pacjenta do zabiegu, przeprowadzając z nim wywiad medyczny. Jeśli nie ma przeciwwskazań do zabiegu, można rozpocząć procedurę korekty krzywego nosa. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, a lekarz wprowadza kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w obszar zabiegowy.

Lekarz dokonuje modelowania kształtu nosa dla osiągnięcia pożądanego efektu. Kształt nosa powinien być dopasowany do proporcji twarzy, wyczucia estetyki, co w dużej mierze zależy od kompetencji lekarza medycyny estetycznej. Warto więc wybrać lekarza z wieloletnim doświadczeniem i dużą renomą na rynku. Najczęściej wykonuje się jeden zabieg korekty nosa, którego efekty utrzymują się od 6 do 20 miesięcy.  W razie potrzeby można powtarzać zabiegi co 8-12 miesięcy.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu redukcji garbatego nosa z udziałem kwasu hialuronowego nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, należy unikać ekstremalnie wysokich temperatur. Odradza się też korzystania z sauny i solarium. Te czynniki mają negatywny wpływ na skórę i mogą doprowadzić do rozpadu kwasu hialuronowego.

Efekty działania

Zabieg korekty nosa bez operacji prowadzi do metamorfozy kształtu nosa. W niektórych przypadkach wymagana jest seria 2-3 zabiegów, która zapewnia pożądany efekt zarówno dla pacjenta, jak i lekarza medycyny estetycznej.

Krzywy nos Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530