Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Garbaty nos

Garbaty nos

Garbaty nos może być źródłem kompleksów i niezadowolenia pacjenta. Możemy łatwo pozbyć się problemu krzywego nosa, udając się do kliniki medycyny estetycznej, w której poddamy się zabiegowi korekty nosa kwasem hialuronowym.

Kiedy warto przeprowadzić korektę nosa?

Korekcja nosa bez operacji to rozwiązanie, które przeznaczone jest dla osób posiadających krzywy nos. Zabieg pozwala na zmianę kształtu nosa w przypadku chęci pozbycia się garbu z nosa, bezinwazyjnej zmiany kształtu nosa, zmiany kształtu czubka nosa lub optycznego powiększenia wąskiego nosa. Nieregularny kształt nosa może być powodem licznych kompleksów.

Garbaty nos – Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która jest wykorzystywana do różnych zabiegów w klinice medycyny estetycznej. Jest ona odpowiedzialna za produkcję kolagenu, wiązanie wody i jędrność skóry. Zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym jest bezpieczny i nieinwazyjny, dlatego tak często jest wybierany przez pacjentów kliniki medycyny estetycznej.

Zabieg korekty nosa bez operacji odbywa się po wstępnym zakwalifikowaniu pacjenta. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia komfort dla pacjenta. Zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym trwa ok. 30 minut, a pacjent na bieżąco obserwuje jego efekty, co umożliwia dokonanie dodatkowej korekty przez lekarza medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w miejsce wymagające interwencji. Następnie substancja jest modelowana przez lekarza, by uzyskać pożądany kształt nosa. Jest to najlepsza metoda korekty nosa bez operacji, która nie wymaga żmudnej rekonwalescencji.

Jakie są zalecenia po zabiegu korekty garbatego nosa?

Już następnego dnia po zabiegu korekty nosa pacjent może wrócić do normalnej aktywności. W obszarze zabiegowym nie ma śladów, ewentualnie nos po zabiegu może być delikatnie powiększony. Rzadko pojawiające się maleńkie krwiaki mogą wystąpić u osób wrażliwych na iniekcję, ale szybko ustępują.

Po zabiegu korekty nosa należy unikać wahań termicznych otoczenia, nie korzystać z sauny i łaźni parowej czy solarium przez 14 dni. Odradza się przebywania w temperaturze poniżej 0 stopni i opalania się. Po zabiegu korekty nosa nie można dotykać miejsca zabiegowego, a przez 48 h unikać nadmiernej mimiki. Do 4 dni po zabiegu należy unikać pływania i ćwiczeń fizycznych, a przez 12 godz. nie stosować makijażu.

Garbaty nos – Przeciwwskazania:

Garbaty nos Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530