Jak się pozbyć naczynek na twarzy bez śladu

Jak się pozbyć naczynek na twarzy

Jak się pozbyć naczynek na twarzy?

Pękające naczynka to defekt natury estetycznej, który może pojawić się z różnych przyczyn u osób zarówno młodych, jak i starszych. Najczęściej jednak dotyczy kobiet po 30 roku życia.

Rozszerzone naczynka mogą wystąpić na twarzy, szyi, dekolcie czy nogach, a czasem także na innych obszarach ciała. Dowiedz się, jakie są stosowane metody zamykania naczynek krwionośnych na twarzy.

Pękające naczynka na twarzy – czym są i dlaczego powstają?

Pęknięte naczynko krwionośne jest znane pod nazwą teleangiektazji. Oznacza to rozszerzenie się naczyń włosowatych, przez co stają się widoczne. Zmiany naczyniowe można podzielić na te wrodzone lub nabyte. Uszkodzenie w obrębie naczynek krwionośnych mogą spowodować takie czynniki, jak:

 • ekspozycja na skrajne temperatury – mróz lub upał,
 • spożywanie alkoholu, kawy lub napojów z kofeiną,
 • zmiany hormonalne,
 • schorzenia układu krwionośnego,
 • stres,
 • nagłe wahania ciśnienia krwi,
 • ciąża,
 • trądzik różowaty,
 • spożywanie pikantnych przypraw oraz potraw.

Należy jednak wziąć pod uwagę także czynniki genetyczne, gdyż niektóre osoby są znacznie bardziej podatne na zjawisko rozszerzania się naczynek krwionośnych. Zamykanie naczynek za pomocą laseroterapii to popularny zabieg medycyny estetycznej w Poznaniu.

Zamykanie naczynek – Poznań

Wielu pacjentów chce usunąć naczynka ze względów estetycznych. Obecnie najczęściej w tym celu jest używana laseroterapia, która pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów terapeutycznych. Laserowe usuwanie naczynek może się odbyć z wykorzystaniem:

 • lasera Quadrostar pro Yellow

Popękane naczynka są jednym ze wskazań do zastosowania lasera Quadrostar pro Yellow. Zabieg polega na emitowaniu wiązki o długości fali 577 nm. W efekcie dochodzi do absorpcji energii przez hemoglobinę oraz zjawiska fototermolizy selektywnej.

Naczynko krwionośne ulega degradacji i zostaje naturalnie wchłonięte. Laserowe usuwanie naczynek i rumienia laserem żółtym Quadrostar pro Yellow może wymagać przeprowadzenia kilku sesji dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego.

Zanim możliwe będzie przystąpienie do zabiegu, niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, która pozwoli na wykluczenie przeciwwskazań, takich jak: ciąża, karmienie piersią, aktywna opryszczka, padaczka, bielactwo, łuszczyca czy przyjmowanie leków światłouczulających oraz ziół.

Należy pamiętać także, aby przed zabiegiem unikać ekspozycji na promienie UV oraz stosować krem z filtrem, gdyż niemożliwe jest wykonanie laserowego usuwania naczynek na świeżo opalonej skórze.

Po laseroterapii do normalnych objawów należy rumień, czy obrzęk, które powinny wygoić się w ciągu tygodnia. Efekt zamkniętego naczynka można zaobserwować w ciągu 14 dni od laseroterapii.

 • laser neodymowo-yagowy

Laserowe usuwanie naczynek za pomocą tej metody polega na emitowaniu monochromatycznego światła o długości fali wynoszącej 1064 nm. Dochodzi do absorpcji energii przez wodę oraz hemoglobinę, a następnie do wyparowania krwi oraz zniszczenia ścianek naczynka.

Urządzenie jest wyposażone w specjalny system chłodzący, który zwiększa komfort zabiegu. Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu znajdują się nie tylko rozszerzone naczynka, ale także przebarwienia, nadmierne owłosienie, grzybica paznokci czy problemy ze wrastającymi włosami.

Pacjent może się spodziewać efektów w postaci redukcji zmian kolorytu, naczyniaków, a także zamknięcia pękniętych naczynek. Natomiast z tej laseroterapii nie mogą skorzystać osoby z aktywną opryszczką, cukrzycą, świeżą opalenizną, zaburzeniami krzepnięcia czy będące w ciąży lub karmiące piersią.

To dwa przykłady metod na laserowe usuwanie naczynek w Poznaniu. Rekomendujemy nasze zabiegi w przypadku defektu estetycznego tj. pękające naczynka na twarzy czy w innych partiach ciała.

Piśmiennictwo:

I.Krysiak – Zielonka, O. Kałużna, Problemy cery naczyniowej – charakterystyka i niwelowanie zmian, [w:] Kosmetologia estetyczna, 4/2019/vol.8, s.427-432.

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Jak się pozbyć naczynek na twarzy Poznań

5/5 - (7 votes)