Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Plan dietetyczny


Plan dietetyczny czym jest

Plan dietetyczny – czym jest?

Plan dietetyczny to szczegółowy jadłospis, opracowany przez dietetyka Poznań. To dzięki niemu otrzymasz dietę dopasowaną do swoich potrzeb, stanu zdrowia, alergii pokarmowych i celu. Plan dietetyczny rozpisuje dla pacjentów chcących zrzucić zbędne kilogramy czy zmagających się z różnymi chorobami. Więcej na temat planu dietetycznego przeczytasz w artykule.

Na czym polega plan dietetyczny?

Jest to stworzony przez dietetyka Poznań jadłospis, który ma za zadanie zredukować masę ciała, wspomóc leczenie czy zapewnić zdrową dietę w przypadku konkretnych chorób. Dietetyk przygotowuje plan dopasowany do płci, stanu zdrowia i celu diety.

Najczęściej z planów dietetycznych korzystają osoby z nadwagą i otyłością czy uprawiające sport. Wskazaniem do rozpisania planu dietetycznego są problemy z układem trawiennym czy też ciąża lub okres laktacji. 

Poznajmy rodzaje planów dietetycznych

Wyróżniamy plany dietetyczne ze względu na działy dietetyki. Należą do nich: sportowy, kliniczny czy ogólny (w celu redukcji masy ciała lub jej wzrostu). 

Jakie efekty przynosi wprowadzenie w życie planu dietetycznego?

Celem planu dietetycznego jest opracowanie zbilansowanych posiłków zawierających określoną ilość kalorii, co prowadzi do utraty wagi, poprawy wyglądu pacjenta czy jego kondycji fizycznej. Prawidłowo przygotowana dieta pozwala na poprawę samopoczucia i stanu zdrowia pacjenta. 

Plan dietetyczny – korzyści

Udając się do dietetyka otrzymasz indywidualny jadłospis, dopasowany do celu diety, stanu zdrowia, płci i zapotrzebowania kalorycznego. Pierwszym krokiem do przygotowania planu żywieniowego jest wywiad dietetyczny, uwzględniający stan zdrowia, choroby, zwyczaje żywieniowe oraz ulubione produktu czy też alergie pokarmowe.

Dieta stworzona przez dietetyka Poznań jest praktyczna i łatwa do samodzielnego przygotowania w życiu codziennym. Plan zawiera dokładny przepis przygotowania, co ułatwia przyrządzanie potraw oraz codzienne zakupy. Jadłospis od dietetyka jest elastyczny, co oznacza, że można go dopasować do swoich preferencji, zmieniając kolejność posiłków.

Wraz z planem pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące jego stosowania i indywidualne zalecenia. Przed przygotowaniem planu dietetycznego dietetyk dokonuje analizy masy ciała pacjenta, wylicza potrzebę kaloryczną oraz ocenia obecny sposób żywienia. Dietetyk ocenia także spożycie wszystkich ważnych witamin oraz minerałów. Dodatkowo dietetyk zaleca określoną aktywność fizyczną, która jest ważnym wsparciem diety. 

 

Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530