Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Menopauza


Menopauza – trudny okres dla kobiet

Menopauza

Podczas menopauzy u kobiet dochodzi do wielu przykrych objawów fizjologicznych. Kobiety borykają się wówczas z oznakami starzenia takimi jak: zmarszczki czy utrata jędrności skóry. Zobaczmy, jakie zabiegi pomogą nam pozbyć się oznak starzenia w okresie klimakterium.

Menopauza – charakterystyka

Menopauza (inaczej klimakterium lub okres przekwitania) jest to proces fizjologiczny, w którym dochodzi do zatrzymania produkcji estrogenów u kobiet. Głównym objawem klimakterium jest coraz rzadziej występująca menstruacja aż do jej zaniku oraz utrata płodności. Kobiecie w okresie menopauzy towarzyszą uderzenia gorąca, poty, dreszcze, kołatanie serca, bezsenność i kłopoty z pamięcią.

Częstym menopauza objawy jest suchość pochwy oraz utrata jędrności skóry. Objawami towarzyszącymi suchości pochwy mogą być: nietrzymanie moczu i spadek libido. Menopauza wpływa negatywnie na stan psychiczny kobiety, która staje się bardziej drażliwa czy przygnębiona.

Zabiegi rekomendowane podczas menopauzy

Kwas hialuronowy – remedium na wiotką skórę w okresie menopauzy

W okresie przekwitania spada ilość kwasu hialuronowego w organizmie, co prowadzi do utraty jędrności i elastyczności skóry oraz zmniejsza się jej nawilżenie. Rekomenduje się wówczas zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, który pozwoli ujędrnić skórę czy pozbyć się zmarszczek oraz poprawić samopoczucie kobiety w okresie klimakterium. Zabieg wykonuje się za pomocą kaniuli, a po wprowadzeniu pod skórę odpowiedniej dawki dokonuje się modelowania, ugniatając obszar zabiegowy.

Jest to zabieg bezbolesny i nie wymagający rekonwalescencji. Efekty są widoczne od razu po zabiegu. Poprawia się kontur twarzy, można też skutecznie wymodelować usta i poprawić nawilżenie oraz jędrność skóry. Po zabiegu z kwasem hialuronowym dochodzi do redukcji zmarszczek i bruzd.

Laser frakcyjny

Zmarszczki często spędzają sen powiek kobietom, szczególnie w okresie przekwitania. Popularnym zabiegiem odmładzania skóry jest laser frakcyjny, który jest bardzo często wykorzystywany w klinikach medycyny estetycznej. Jest to zabieg odmładzający bez użycia skalpela, który jest niemal bezbolesny i nie wymagający rekonwalescencji. Wiązka światła wywołuje mikrouszkodzenia w skórze, nie naruszając tkanki poza obszarem zabiegowym.

Prowadzi do szybkiej regeneracji, usuwania zmarszczek i poprawy jędrności skóry. W okresie menopauzy często wykonuje się odmładzanie skóry szyi. Zabieg lasera frakcyjnego zapewnia szybkie gojenie, brak efektów ubocznych i ponadprzeciętne rezultaty, które poprawiają wygląd skóry i nadają jej elastyczność.

Menopauza a Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne pomagają w rozjaśnieniu i odmłodzeniu starzejącej się skóry. Nakłada się je na skórę, a one przenikają w głąb skóry. Mają korzystny wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, co prowadzi do odnowy naskórka i skóry i jej ujędrnienia. Oznaki starzenia zostają zredukowane, a pacjentka może cieszyć się odmłodzoną skórą jak nigdy dotąd. Jest to zabieg z użyciem kwasów. Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy.

Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530