Poznań ul. Heweliusza 1A
pon-pt: 11:00-19:00

Henna


Henna w służbie urody.

Oczy i ich oprawa są nie tylko istotnym filarem estetycznym twarzy, ich wygląd w dużej mierze decyduje o tym jak odbierają nas inni.

henna

Czy jesteśmy smutni, źli, niewyspani, zmęczeni – można to wyczytać z naszych oczu, dlatego tak ważne jest by nadać im świeżą, wyrazistą oprawę.

Zabiegiem, który pozwoli nam uzyskać taki efekt jest henna brwi i rzęs. Jest to naturalny barwnik roślinny uzyskiwany z liści oraz pędów lawsonii bezbronnej. Nadaje włoskom kolor, ale także je wzmacnia, dzięki czemu nie musimy się martwić, czy zabieg jest obciążający dla naszych brwi i rzęs, można go wykonywać cały rok! Efekt koloryzacji utrzymuje się nawet do miesiąca, ale najlepiej jest ją powtarzać co 2 tygodnie.

Jak wygląda zabieg

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa od 15 do 30 minut. Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest krótka konsultacja z kosmetologiem, który wraz z pacjentem dobierze odpowiedni kształt brwi, kolor. Sam zabieg polega na wykonaniu dokładnego demakijażu brwi oraz rzęs, następnie nałożeniu rozrobionej henny i w zależności od oczekiwanej intensywności koloru odczekaniu odpowiedniej ilości czasu. Po zmyciu preparatu efekt jest natychmiastowy.

Czas zabiegu może wydłużyć się nawet dwukrotnie w przypadku mocnego makijażu rzęs.

Odmiany henny

Dostępne odcienie henny to czerń, brąz i grafit. Ze względu na właściwości rozróżniamy hennę proszkową i żelową. Proszkowa jest mocniejsza i trwalsza, farbuje nie tylko włos, ale również skórę, świetnie sprawdzi się u osób, które mają ubytki w brwiach.

Henna żelowa jest delikatniejsza, nie farbuje skóry.

Przeciwwskazania:

– alergia na hennę,

– jęczmień,

– stan zapalny oczu,

– uszkodzenie lub otarcie skóry wokół oczu,

Aby efekt henny był w 100% satysfakcjonujący warto poddać się regulacji brwi doświadczonej kosmetolog. Profesjonalna regulacja w oparciu o takie aspekty jak np. kształt twarzy, rozstawienie oczu, szerokość szpary ocznej może sprawić, że nasza uroda będzie jeszcze bardziej podkreślona poprzez nadanie brwiom odpowiedniego kształtu.

Historia

Henna była już stosowana w starożytnym Egipcie, również wojownicy Masajów stosowali hennę do barwienia twarzy.  Ta metoda barwienia pojawia się też w biblii, co pokazuje jak stara i sprawdzona jest to metoda.

Efekt zabiegu utrzymuje się do trzech tygodni i jest całkowicie bezpieczny dla skóry. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć w celu podtrzymania efektu.