Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Henna


Henna w służbie urody.

Oczy i ich oprawa są nie tylko istotnym filarem estetycznym twarzy, ich wygląd w dużej mierze decyduje o tym jak odbierają nas inni.

henna

Henna – bawienie brwi

Czy jesteśmy smutni, źli, niewyspani, zmęczeni – można to wyczytać z naszych oczu, dlatego tak ważne jest by nadać im świeżą, wyrazistą oprawę.

Zabiegiem, który pozwoli nam uzyskać taki efekt jest henna brwi i rzęs. Jest to naturalny barwnik roślinny uzyskiwany z liści oraz pędów lawsonii bezbronnej. Nadaje włoskom kolor, ale także je wzmacnia, dzięki czemu nie musimy się martwić, czy zabieg jest obciążający dla naszych brwi i rzęs, można go wykonywać cały rok! Efekt koloryzacji utrzymuje się nawet do miesiąca, ale najlepiej jest ją powtarzać co 2 tygodnie.

Henna – Jak wygląda zabieg

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa od 15 do 30 minut. Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest krótka konsultacja z kosmetologiem, który wraz z pacjentem dobierze odpowiedni kształt brwi, kolor. Sam zabieg polega na wykonaniu dokładnego demakijażu brwi oraz rzęs, następnie nałożeniu rozrobionej henny i w zależności od oczekiwanej intensywności koloru odczekaniu odpowiedniej ilości czasu. Po zmyciu preparatu efekt jest natychmiastowy.

Czas zabiegu może wydłużyć się nawet dwukrotnie w przypadku mocnego makijażu rzęs.

Odmiany henny

Dostępne odcienie henny to czerń, brąz i grafit. Ze względu na właściwości rozróżniamy hennę proszkową i żelową. Proszkowa jest mocniejsza i trwalsza, farbuje nie tylko włos, ale również skórę, świetnie sprawdzi się u osób, które mają ubytki w brwiach.

Henna żelowa jest delikatniejsza, nie farbuje skóry.

Przeciwwskazania:

– alergia na hennę,

– jęczmień,

– stan zapalny oczu,

– uszkodzenie lub otarcie skóry wokół oczu,

Aby efekt henny był w 100% satysfakcjonujący warto poddać się regulacji brwi doświadczonej kosmetolog. Profesjonalna regulacja brwi w oparciu o takie aspekty jak np. kształt twarzy, rozstawienie oczu, szerokość szpary ocznej może sprawić, że nasza uroda będzie jeszcze bardziej podkreślona poprzez nadanie brwiom odpowiedniego kształtu.

Henna Historia

Henna była już stosowana w starożytnym Egipcie, również wojownicy Masajów stosowali hennę do barwienia twarzy.  Ta metoda barwienia pojawia się też w biblii, co pokazuje jak stara i sprawdzona jest to metoda.

Efekt zabiegu utrzymuje się do trzech tygodni i jest całkowicie bezpieczny dla skóry. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć w celu podtrzymania efektu.

Henna brwi Poznań Grunwald

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530