Zgrabny nos

korekcja nosa kwasem hialuronowym, zgrabny nos

Zgrabny nos to jeden z elementów najczęściej wymienianych wśród walorów stanowiących o urodzie. Kształt nosa znajduje się też na liście powodów największego dyskomfortu u osób niezadowolonych ze swojego wyglądu. Wiele osób – głównie kobiet, ale zdarza się, że i mężczyzn – jest niezadowolonych z kształtu swojego nosa i chciałoby go zmienić, poprawić.

Najczęstsze defekty nosa, przez które uznawany jest on za niezgrabny to:

– za duży lub za mały nos,

– nos nieproporcjonalny w stosunku do reszty twarzy,

– garb na nosie,

– zbyt szeroki nos,

– nos krzywy (najczęściej w wyniku uszkodzeń mechanicznych).

Zgrabny nos – Korekcja nosa

Strach przed interwencją chirurgiczną często bywa jednak silniejszy niż marzenie o zgrabnym nosie. Jednak w obecnych czasach, aby poprawić nieakceptowany kształt nosa, wcale nie jest potrzebny stół operacyjny i skalpel!

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje znacznie mniej inwazyjnymi, a jednak bardzo skutecznymi i całkowicie bezpiecznymi metodami korekcji nosa. Najpopularniejszym rozwiązaniem tego problemu jest kwas hialuronowy – substancja całkowicie naturalna, występująca w ludzkim organizmie.

W 80% przypadków operację plastyczną nosa można z powodzeniem zastąpić wstrzyknięciem kwasu hialuronowego. Interwencja chirurgiczna jest konieczna właściwie jedynie w przypadku, gdy korekta ma dotyczyć również przegrody nosowej lub gdy deformacja nosa utrudnia oddychanie.

Nieinwazyjne zabiegi korygujące kształt nosa, to przede wszystkim:

– korekcja garbu,

– likwidacja nierówności,

– wypełnienie zagłębień,

– podniesienie grzbietu,

– prostowanie grzbietu,

Duży, garbaty lub skrzywiony czy zbyt długi nos często jest powodem kompleksów. Jego niedoskonały kształt może postarzać i sprawiać, że nasza twarz ma niezbyt ciekawy wyraz. Nos jest ważnym elementem twarzy, często najbardziej rzucającym się w oczy – dlatego zgrabny nos jest jej doskonałym zwieńczeniem.

Warto więc skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej i cieszyć się ładnym nosem.

korekcja nosa

korekcja nosa

Oceń nas