Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć to popularny problem, który dotyka wiele osób. Nie zawsze wiadomo czy udać się z nim do chirurga, podologa czy kliniki medycyny estetycznej. Objawem tej dolegliwości jest zaczerwienienie, opuchlizna i ból, który nasila się podczas chodzenia oraz wpływa na komfort życia. Często towarzyszy mu stan zapalny i ropień. A szybka reakcja pozwala uniknąć chirurgicznej korekcji.

Wrastający paznokieć przyczyny

Wrastający paznokieć w okolicach paluchów powstaje, gdy boczne części paznokcia wrastają w wał paznokciowy. Pod wpływem nacisku w trakcie chodzenia powstaje stan zapalny, który powoduje ból. Wśród najczęstszych przyczyn tej dolegliwości wylicza się:

– noszenie źle dobranego obuwia – zbyt ciasnego czy na wysokim obcasie;

– mechaniczne uszkodzenie wału paznokcia;

– nieodpowiednie obcinanie paznokci;

– nawracająca grzybica stóp;

– nieodpowiedni chód;

– potliwość stóp;

– uwarunkowania genetyczne;

– otyłość i nadwagę.

Wrastające paznokcie leczenie Poznań

Wrastający paznokieć to problem, który może pojawić się u dzieci i dorosłych. Istnieje wiele różnych metod leczenia tego defektu kosmetycznego. Po przetestowaniu domowych sposobów na wrośnięty paznokieć, wiele osób szuka ratunku u podologa lub chirurga. Wśród dotychczasowych metod leczenia wrastających paznokci wyliczyć można:

Chirurgiczne leczenie wrastających paznokci

W zależności od złożoności problemu chirurg ma możliwość usunąć całą płytkę paznokcia, zastosować wycięcie klinowe bądź założyć specjalne klamry.

Laserowe leczenie wrastających paznokci

Jedną z najnowszych metod leczenia wrastających paznokci jest laserowa korekcja wału paznokciowego. Wykorzystuje ona laser CO2, by usunąć wał paznokciowy, co ułatwia wzrost płytki paznokcia. Warto podkreślić, że na skuteczność tej terapii wpływa wczesne rozpoczęcie leczenia oraz stosowanie się do zaleceń lekarza po zabiegu. Warunkiem uzyskania optymalnych efektów leczenia wrastających paznokci jest dbanie o higienę stóp oraz stosowanie luźnego obuwia.

Wrastający paznokieć, kiedy do lekarza?

W przypadku wrastającego paznokcia jak najwcześniej po zauważeniu problemu warto umówić się na wizytę w Poznańskiej Klinice Medycyny Estetycznej W. Rosiński. Dla efektywnego leczenia problemu wrastających paznokci ważny jest czas oraz odpowiednia pielęgnacja i zabezpieczenie przed urazami. Dobrze wykwalifikowany podolog w ekspresowym tempie poradzi sobie z nieprawidłowo rosnącym paznokciem. Natomiast w przypadku w bolącego wrastającego paznokcia ze stanem ropnym zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z leczenia chirurgicznego bądź za pomocą lasera.

Wrastający paznokieć Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530