Pękające naczynka jak leczyć?

pękające naczynka

Pękające naczynka jak leczyć?

Pękające naczynka są to rozszerzone naczynia włosowate, które prześwitują przez skórę, tworząc „pajęczynki” złożone z czerwonych naczyń na całym obszarze skóry. Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów na tę dolegliwość jest laserowe usuwanie naczynek na twarzy lub laserowe usuwanie naczynek na nogach, które przynoszą szybkie efekty, są bezbolesne i nie wymagają rekonwalescencji.  

Skąd się biorą pękające naczynka?

Istnieje wiele przyczyn tej dolegliwości. Mogą to być uwarunkowania genetyczne, temperatura – sprzyjają im niskie temperatury lub duże upały, choroby takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaburzenia hormonalne. W grupie ryzyka znajdują się też kobiety w ciąży, u których obserwuje się zwiększenie ilości krwi w organizmie, co skutkuje powiększeniem żył. Powodem pękających naczynek może być nadmierna ekspozycja na światło słoneczne. Sprzyja im także spożywanie alkoholu czy gorących napojów lub ostrych przypraw. 

Sposoby na leczenie pękających naczynek

Pacjenci coraz częściej decydują się na leczenie pękających naczynek w gabinecie medycyny estetycznej. Najskuteczniejszą metodą jest zabieg z wykorzystaniem lasera nd-yag, polegający na zniszczeniu naczynek pod skórą. Naczynka podczas zabiegu ulegają wchłonięciu przez otaczające tkanki.

Fenomenem laseroterapii czy laserowego usuwania naczynek na twarzy jest wykorzystanie zasady fototermolizy selektywnej, która namierza w skórze chromofory hemoglobiny – to właśnie one odpowiadają za absorbowanie energii laserowej i wykazują pożądaną reakcję.

Pękające naczynka są usuwane na drodze naturalnych procesów gojenia, co prowadzi do pozbycia się zmian naczyniowych w ciągu 10-14 dni. Laser pracuje w technologii podwójnego filtrowania, minimalizując oddziaływanie promieniowania na naskórek, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu pacjenta. 

Pozbycie się pękających naczynek na nogach odbywa się za pomocą wiązki laserowej. Sekretem zabiegu laserowego zamykania naczynek jest precyzja lasera, który trafia w pożądany obszar, zapewniając zaskakujące rezultaty w postaci obkurczania i zamknięcia rozszerzonych naczyń. Pajączki na twarzy (teleangiektazje) także zostają szybko usunięte za sprawą profesjonalnej laseroterapii.

Zabieg laserowego usuwania naczynek jest bezbolesny, ponieważ głowica posiada funkcje chłodzenia naskórka, ograniczając występowanie bólu prawie do zera. Teleangiektazję najlepiej leczy wąskopasmowe światło pulsacyjne z przedziału 500-600 nm. Korzyścią laserowego zamykania naczynek czy laserowego usuwania naczynek na nogach jest nieinwazyjność i skuteczność w usuwaniu popękanych naczynek na twarzy.

Laser nie uszkadza tkanek, zapewniając szybkie efekty i zauważalną redukcję zmian. Wystarczy już od 1 do 3 zabiegów laserowego usuwania naczynek, by pozbyć się całkowicie problemu pękających naczynek. Pacjent po zabiegu laserowego zamykania naczynek nie wymaga rekonwalescencji, a sam zabieg jest krótki i dla większości pacjentów bezbolesny. 

Jak wzmocnić pękające naczynka na twarzy i nogach?

Po wykonaniu serii zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej takich jak: laserowe usuwanie naczynek na twarzy czy laserowe usuwanie naczynek na nogach (pajączki na nogach) warto stosować się do zasad, rekomendowanych przez lekarzy medycyny estetycznej. Po zabiegu laseroterapii czy laserowego usuwania naczynek powinniśmy zadbać o troskliwą ochronę naszej skóry.

Stosujmy kremy ochronne z filtrem UV, kosmetyki o działaniu kojącym, które w składzie posiadają rutynę, wyciąg z kasztanowca czy witaminę C. Stosowanie odpowiednich kosmetyków skutecznie przeciwdziała w nawrocie dolegliwości. Warto pamiętać, by unikać ekstremalnych temperatur, ponieważ mają one szkodliwy wpływ na naczynia krwionośne.

Jeśli chodzi o pękające naczynka na nogach to noszenie profilaktycznych rajstop, pończoch i podkolanówek przeciwżylakowych może pomóc przeciwdziałać powstawaniu żylaków. Należy unikać długiego stania, siedzenia z założoną nogą jedna na drugą czy noszenia obcisłych spodni lub legginsów. 

Do zaburzeń naczyniowych należą też hemoroidy.

Pękające naczynka jak leczyć Poznań

5/5 - (7 votes)