Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Okuloplastyka – zabiegi okolicy oczu


Okuloplastyka to zabiegi wokół oczu

oculoplastyka, okuloplastyka

Okuloplastyka

Poznajmy popularne zabiegu z zakresu okuloplastyki, które są wykonywane przez chirurga w klinice medycyny estetycznej Poznań. Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją u okulisty i postawieniem diagnozy.

Czym zajmuje się okuloplastyka?

Okuloplastyka to zabiegi chirurgiczne, które wykonuje się w obrębie oka. Zabiegi przeprowadzane są w klinice medycyny estetycznej Poznań i dotyczą: powiek, oczodołów, brwi, policzków i kanalików łzowych. Pacjenci korzystają z zabiegów okuloplastycznych zarówno z powodów medycznych, jak i w celu usunięcia defektów estetycznych.

Niektóre zmiany na powiekach (np. nieprawidłowe ułożenie) mogą prowadzić do poważnych zaburzeń widzenia czy problemów z funkcjonowaniem przewodów łzowych. W efekcie pacjenci nie mogą ich lekceważyć, ponieważ brak leczenia może doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Plastyka powiek

Jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu okuloplastyki jest plastyka powiek. Jest to zabieg nazywany inaczej blefaroplastyką, który jest wykonywany przez doświadczonego chirurga w gabinecie medycyny estetycznej Poznań. Wskazaniem do zabiegu są opadające powieki, co przekłada się na zmęczony wygląd twarzy.

Skóra powiek jest cienka i dlatego tworzą się na niej zmarszczki. Dzięki plastyce powiek wykonanej w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej skóra powiek odzyskuje młody wygląd i dawny blask. Procedura medyczna wykonywana jest zarówno na powiece górnej, jak i dolnej. Zabieg polega na przeprowadzeniu nacięcia w fałdzie powieki górnej lub w powiece dolnej pod rzęsami.

Następnie lekarz medycyny estetycznej usuwa zbędny fragment skóry lub tłuszcz, dokonując korekcji powieki. Podczas zabiegu lekarz układa mięśnie okrężne oka. Na sam koniec zabiegu zszywa się ranę.

Kępki żółte

Kępki żółte to inaczej żółtaki – zmiany na skórze o żółtej barwie, które przyjmują postać charakterystycznych grudek. Mogą być wypukłe lub płaskie i są złogami podskórnymi cholesterolu. Mogą być twarde lub miękkie i być małe lub duże – osiągają do 7 cm.

Leczenie kępek żółtych polega na utrzymywaniu stężenia cholesterolu i trójglicerydów we krwi w granicach normy, jednak całkowite wyleczenie jest możliwe za sprawą zabiegów medycyny estetycznej.

Kępki żółte można usunąć za pomocą krioterapii (usuwanie ciekłym azotem), za pośrednictwem lasera CO2 lub chirurgicznie. Najczęściej zabieg przeprowadza się za pomocą laseroterapii, co prowadzi do podgrzania zmiany, jej usunięcia i uruchomienia procesów gojenia oraz produkcji nowego kolagenu. Metoda jest bezpieczna i nieinwazyjna.

Usuwanie wrastających rzęs

Kolejnym problemem pacjentów są wrastające rzęsy. W efekcie mogą wywołać gradówkę, jęczmień czy stan zapalny brzegów powiek. Wówczas okulista dokonuje usunięcia włosa wraz z mieszkiem włosowym, żeby nie mógł już więcej odrosnąć.

Najczęściej usuwanie wrastających rzęs odbywa się za pomocą lasera frakcyjnego CO2.

Okuloplastyka Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530