Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Lifting laserowy

Lifting laserowy – daje poprawę napięcia skóry poprzez zabiegi wykonywane tuż pod skórą. Źródłem energii jest laser 1470 nm.

Czym jest i skąd się bierze promieniowanie laserowe?

Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości. Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii.

Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Lifting laserowy – Na czym polega oddziaływanie lasera na tkanki?

W medycynie estetycznej wykorzystujemy rodzaje laserów charakteryzujące się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

We współczesnej medycynie estetycznej laser Genesis wykorzystujemy w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możemy działać z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy znieczulający. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Czym jest i na czym polega technika lifting laserowy?

Lifting laserowy jest innowacyjną, małoinwazyjną, niechirurgiczną techniką, której zadaniem jest eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także stymulacja restrukturyzacji i rewitalizacji skóry skutkująca poprawą jej jędrności i napięcia. Swoją bezinwazyjność zawdzięcza nowoczesnemu laserowi  o długości fali 1470 nm.

Istotą działania techniki lifting laserowy są specjalne włókna mikrooptyczne o bardzo niewielkiej średnicy rzędu 200-300 mikronów. Jest to średnica ludzkiego włosa. Włókno wprowadzane jest pod skórę. Dzięki jego niewielkiej średnicy jest to możliwe bez wykonywania żadnych nacięć ani znieczulenia. Mikrowłókno jest emiterem promieniowania laserowego. Po przeprowadzeniu zabiegu włókno jest usuwane z organizmu.

Rezultatem powyższych czynności jest obkurczenie się włókien kolagenowych w skórze poddawanej procedurze, co z kolei powoduje pobudzanie produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych przez fibroblasty. Skutkuje to zwiększeniem napięcia skóry, a co za tym idzie poprawą jej jędrności.

Efekt zabiegu widoczny jest praktycznie natychmiastowo. Procedura jest w zupełności bezbolesna i charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Nie wymaga znieczulenia, hospitalizacji, ani rekonwalescencji. Powrót do codziennych aktywności jest możliwy praktycznie od razu.

Poza powyższym działaniem techniki lifting laserowy, który jest podstawowym mechanizmem jej funkcjonowania, promieniowanie laserowe ma również działanie lipolityczne. Dzięki temu zabieg nadaje się również do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej na przykład z okolicy podbródkowej. Komórki tłuszczowe, które zostają zniszczone przez promieniowanie laserowe, usuwane są z organizmu na drodze fizjologicznych przemian i procesów metabolicznych.

Jakie są podstawowe zalety techniki lifting laserowy?

Zabieg z wykorzystaniem techniki lifting laserowy posiada wiele zalet. Po pierwsze, jak już wspomniano powyżej, jest to procedura niechirurgiczna, a więc zupełnie bezbolesna, niewymagająca nacinania ani nakłuwania skóry, a co za tym idzie znieczulenia. Okres rekonwalescencji po przeprowadzonym zabiegu jest minimalny, a wręcz zerowy.

Endolifting umożliwia wielokierunkowe działania, dzięki wielopłaszczyznowemu mechanizmowi oddziaływania na tkanki. Jego efekt jest widoczny praktycznie od razu. Co więcej, zazwyczaj wystarczy jednorazowe przeprowadzenie zabiegu i nie jest konieczne jego powtarzanie.

Charakterystyczne jest to, że zabieg z wykorzystaniem techniki Endolifting może być łączony z innymi zabiegami eliminującymi objawy procesów starzenia się skóry. Dodatkowym atutem jest stosunkowo niewielki koszt zabiegu w stosunku do jego innowacyjności, bezpieczeństwa oraz skuteczności.

Jakie okolice ciała mogą być poddane zabiegowi Endolifting?

Zabieg wykorzystujący technikę lifting laserowy może być przeprowadzony praktycznie na każdej okolicy ciała oraz twarzy.

Lifting laserowy Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530