Leczenie nadwagi to wyzwanie

Leczenie nadwagi

Leczenie nadwagi

Współcześnie wielu pacjentów boryka się z nadwagą, która spowodowana jest niezdrowym trybem życia, nieprawidłową dietą, szybkim tempem życia i brakiem aktywności fizycznej. Nadwaga prowadzi do zaburzenia proporcji sylwetki. Na szczęście nadwagę można pokonać bez konieczności użycia skalpela, dzięki zabiegom medycyny estetycznej.

Przyczyny powstawania tkanki tłuszczowej

Za nadmiar tkanki tłuszczowej odpowiadają uwarunkowania genetyczne, skłonności dziedziczne, uwarunkowania kobiet, które posiadają więcej tłuszczu w porównaniu do tkanki mięśniowej. Inne przyczyny nadwagi i powstawania zbędnej tkanki tłuszczowej to częste spożywanie fast foodów i słodyczy, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, zaburzenia gospodarki hormonalnej, niektóre choroby, zmniejszenie przemiany materii w okresie menopauzy, stosowanie środków hormonalnych czy ciąża. 

Zabiegi na leczenie nadwagi w gabinecie medycyny estetycznej Poznań

Venus Legacy to zabieg polegający na wykonywaniu specjalnego masażu za pośrednictwem urządzenia. Venus Legacy prowadzi do odchudzania i redukcji tłuszczu czy też usuwania cellulitu. Venus Legacy uruchamia mechaniczne pobudzenie komórek, a cała procedura w sposób naturalny redukuje tkankę tłuszczową. 

Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu i przeprowadzeniu wywiadu, lekarz rozpoczyna procedurę. Pacjent jest ubrany w specjalny kombinezon. Następnie lekarz wykonuje masaż z udziałem urządzenia, przykładając głowicę w obszar zabiegowy. Urządzenie pracuje w 6 różnych programach zabiegowych, co pozwala na dopasowanie programu do pacjenta, zapewniając skuteczność procedury medycznej. 

Drugim zabiegiem dla pacjentów z nadwagą jest liposukcja, polegająca na odsysaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. W efekcie zabieg poprawia linię ciała. 

Dietetyk

Podstawą leczenia nadwagi jest współpraca z dietetykiem. Właściwie dobrana dieta pozwala osiągnąć redukcję masy ciała bez ryzyka efektu jojo.

Konsultacja dietetyka często rozpoczyna się od analizy składu ciała, dzięki temu można określić obecność nadmiernej ilości tkanki podskórnej. Ponadto dietetyk przeprowadza wywiad z pacjentem, określa jego nawyki żywieniowe, ewentualne alergie oraz choroby przewlekłe.

Bywa, że dietetyk współpracuje z lekarzem i wspólnie analizują wyniki badań krwi czy badań dodatkowych np. usg tarczycy, czy narządów jamy brzusznej.

Leczenie nadwagi to długotrwały proces, który powinien być odpowiednio zaplanowany.

5/5 - (7 votes)