Jak zadbać o linię? Zobacz

zadbaj-o-linie

W teorii wszystko wydaje się proste: jeśli chcemy, aby nasza sylwetka była piękniejsza, a nasze samopoczucie i zdrowie stały się lepsze, powinnyśmy szczególnie przyjrzeć się naszemu menu oraz wybieranym (lub unikanym) przez nas aktywnościom fizycznym. Zatem jak zadbać o linię?

Plaga otyłości

Dążenie do osiągnięcia szczupłej sylwetki ma wiele twarzy. Niekiedy jest sygnałem zaburzonego postrzegania własnej figury, a innym razem wynikiem krytycznego spojrzenia na zaniedbane ciało. Jeśli plan odchudzania wynika z naszych potrzeb poprawy zdrowia i samopoczucia, wszystko wydaje się w porządku. Jeśli po zmierzeniu BMI lub wizycie u lekarza, dojdziemy do wniosku, że czas coś w sobie zmienić, również. Jednak jeśli najbliższe nam osoby kompletnie nie rozumieją naszych starań do zgubienia kilku kilogramów, powinniśmy rozważyć, czy odchudzanie jest wskazane.

Jak zadbać o linię jest czymś innym

a czym innym się odchudzać. W dbaniu o linie chodzi o to, by nie przytyć, by zachować wymarzoną sylwetkę. Natomiast w odchudzaniu o to, by zrzucić nadmiar kilogramów, które stanowią przeszkodę dla nas w osiągnięciu wizji idealnej sylwetki.

Generalnie, by nie przytyć, wystarczy stosować się do pewnych zasad. Przede wszystkim należy unikać podjadania, szczególnie sięgania po puste kalorie: słodycze, kaloryczne przekąski. Zamiast tego zawsze lepszym rozwiązaniem jest wybór warzyw, czy też zadbanie o to, o czym wiele osób zapomina, by spożywać wystarczającą ilość wody.

Na naszą linię wpływ mają również inne czynniki, pozornie nieważne. Mianowicie to, jak radzimy sobie ze stresem oraz napięciem wewnętrznym. Zbyt duża ilość adrenaliny sprzyja bowiem tyciu, a nieumiejętne redukowanie stresu zwalnia metabolizm oraz sprzyja odkładania nadmiaru kalorii w formie tłuszczu.

Zachowaj rozsądek

W dbaniu o linię bardzo ważne jest kierowanie się rozsądkiem. Kluczem jest łączenie zbilansowanego menu oraz dobrze dobranej aktywności fizycznej. Działanie zbyt gwałtowne oraz skrajne, skierowane w jakąkolwiek stronę może być niebezpieczne. Tak samo jak zbyt duże skupianie się na tym, by nie przytyć, co często prowadzi do tego, czego najbardziej się obawiamy: tycia spowodowanego nadmiernym stresem.

Jak zadbać o linię – można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, jednym z nich jest jest liposukcja lub przeszczep tłuszczu.

Oceń nas