Zabiegi na rozszerzone pory 

Zabiegi na rozszerzone pory , rozszerzone pory

Zabiegi na rozszerzone pory – co zamyka pory

Medycyna estetyczna przedstawia odpowiedź na problem rozszerzonych porów.

Peelingi chemiczne, laser frakcyjny i mikrodermabrazja to najczęściej polecane przez lekarzy medycyny estetycznej zabiegi, które powodują zwężanie porów i odmłodzenie skóry. Z artykułu dowiemy się więcej na temat ich działania.

Jakie są przyczyny rozszerzonych porów?

Rozszerzone pory są to rozszerzone ujścia gruczołów łojowych w postaci „dziurek” na skórze. Cera z rozszerzonymi porami ma tendencję do nadprodukcji sebum, co wiąże się z takimi objawami jak: pogrubienie naskórka, błyszczenie się skóry, pojawienie się wągrów i wyprysków.

Rozszerzone pory powstają w wyniku uwarunkowań genetycznych, nieprawidłowej pielęgnacji, w określonym wieku, w wyniku ekspozycji na szkodliwe promieniowanie słoneczne czy jako następstwo palenia papierosów. Pacjentki z rozszerzonymi porami równie często trafiają do gabinetu medycyny estetycznej, co z takimi problemami jak: kurze łapki, rozstępy czy cellulit.

Peelingi chemiczne – remedium na wygładzenie skóry z rozszerzonymi porami

Sięgając po peelingi chemiczne wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej uzyskujemy kilkukrotnie silniejsze działanie od peelingów domowych. Peelingi chemiczne wykonywane w formie zabiegów z udziałem kwasów glikolowego, migdałowego czy peelingu Jessnera mają dużą skuteczność w walce z rozszerzonymi porami. Ich prozdrowotne właściwości złuszczają naskórek, wygładzają skórę, wyrównując jej koloryt i poprawiając jej jędrność.

Zabiegi na rozszerzone pory

Często rekomendowanymi zabiegami są peelingi węglowe, które cechują się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Peelingi węglowe polegają na naświetlaniu promieniem laserowym o dużej mocy i krótkim czasie impulsu skóry twarzy i dekoltu, pokrytej wcześniej specjalną koloidalną zawiesiną węgla aktywnego. Działanie peelingów węglowych odmładza i odświeża skórę, skutecznie pozbywając się rozszerzonych porów

Innym rodzajem peelingu chemicznego jest Carbon peel – laserowy peeling węglowy zwany inaczej Black Doll. Jest to zabieg przeprowadzony z udziałem maski węglowej i lasera Q-switch Nd:YAG, a jego wyjątkowość polega na tym, że drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności powierzchni skóry i pochłaniają energię światła laserowego.  

Laser frakcyjny CO2 – skuteczna metoda na zwężanie porów

Dobrze znany Laser frakcyjny ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się go u pacjentów z bliznami potrądzikowymi, kurzymi łapkami i problemami rozszerzonych porów.

Jego działanie przyczynia się do napięcia się i wygładzenia skóry, zmniejsza zmarszczki oraz pomaga w redukcji bruzd i blizn potrądzikowych czy usuwaniu rozstępów. Laser frakcyjny dzięki odparowaniu kolumn komórek naskórka i górnych warstw skóry właściwej pobudza produkcję kolagenu i wymianę komórek naskórka oraz skóry.

Matryca lasera frakcyjnego doprowadza do powstania mikrourazów termalnych pomiędzy którymi pozostają nienaruszone mostki „tkanki”, które doprowadzają do przyspieszania odbudowy danego obszaru. Laser frakcyjny pomaga nie tylko w zwężaniu się porów, ale i likwidacji zmarszczek, redukcji przebarwień i usuwaniu rozstępów, leczeniu blizn potrądzikowych i kurzych łapek oraz laserowym usuwaniu blizn.

Bardzo skutecznym i bezpiecznym zabiegiem jest laser Genesis. Można go wykonywać cały rok, jest bezbolesny, pacjent odczuwa wyłącznie ciepło.

Zabiegi na rozszerzone pory  – Mikrodermabrazja – efektywne oczyszczenie skóry

Mikrodermabrazja jest to inaczej mikropeeling kontrolowany. Zabieg polega na mechanicznym ścieraniu nadmiaru zrogowaciałego naskórka. Strumień mikrokryształków ściera kolejne warstwy naskórka przyczyniając się do poprawy funkcjonowania skóry i eliminacji niektórych defektów. Efektem zabiegu mikrodermabrazji jest zastępowanie uszkodzonych komórek przez te nowopowstałe, które przemieszczają się w kierunku szczytowych warstw komórka,  co przyczynia się do odmłodzenia skóry, zwiększenia jej napięcia i jędrności. 

Zabiegi na rozszerzone pory Poznań

Zabiegi na rozszerzone pory

Rozszerzone pory można leczyć domowymi peelingami czy stosowaniem odpowiednich kremów. Czasem to jednak nie wystarcza. Wówczas warto sięgnąć po sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej: Laser Genesis, Dermapen i radiofrekwencja mikroigłowa.

Jakie są przyczyny rozszerzonych porów?

Pory są nieodłącznym elementem naszej skóry. To dzięki nim skóra oddycha i usuwa pot i sebum. Rozszerzone pory twarzy występują w postaci „dziurek” na skórze, a cera z rozszerzonymi porami cechuje się nadprodukcją sebum, wągrami, wypryskami czy też pogrubieniem się naskórka. Rozszerzone pory skóry to nic innego jak rozszerzone ujścia gruczołów łojowych.

Rozszerzone pory przyczyny to: uwarunkowania genetyczne, wiek, nieprawidłowa pielęgnacja skóry, nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, palenie papierosów. Aby przeciwdziałać rozszerzone pory przyczyny skóry należy wystrzegać się solarium i ekspozycji na słońce bez kremu z filtrami UV. Szkodliwe dla naszej skóry jest działanie sauny czy tzw. parówek.

Laser Genesis – czyli poznaj skuteczne zabiegi na rozszerzone pory

Pierwszym z podstawowych zabiegów na rozszerzone pory jest laser Genesis. Zabieg z użyciem lasera neodymowo-yagowego Genesis jest bezpieczny, a jego efekty dla rozszerzonych porów są naprawdę spektakularne.

Sekretem lasera Genesis cena jest rozgrzewanie górnej warstwy skóry właściwej i stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Dzięki zwężaniu rozszerzonych naczyń krwionośnych zabieg przynosi efekty w postaci poprawy jędrności skóry.

Laser Genesis odmładza skórę, niweluje rozszerzone pory oraz spłyca zmarszczki. Zabieg laser Genesis cena polega na przesuwaniu plamką lasera nad powierzchnią skóry i trwa zwykle od 15 do 30 minut. Jego atutem jest bezinwazyjność i bezbolesność.

Laser Genesis cena wykorzystuje zjawisko fototermolizy selektywnej, opierającej się na wybiórczym niszczeniu danych struktur na skutek działania ciepła powstałego poprzez pochłanianie przez tkanki energii świetlnej.

Komórki organizmu – chromofory absorbują energię świetlną, przekształcając ją w ciepło. Powoduje ona wyparowanie wody z tkanki, a także rozpad komórek. Następnie są pożerane przez makrofagi, co prowadzi do usunięcia niechcianych defektów skórnych.

Dermapen

Zabieg Dermapen mezoterapia mikroigłowa jest także popularnym zabiegiem na rozszerzone pory. Z powodzeniem stosuje się go także na wygładzenie zmarszczek, usuwanie cieni pod oczami, rozstępy czy poprawienie elastyczności skóry. Zadaniem zabiegu Dermapen jest pobudzenie skóry do tworzenia nowego kolagenu.

Zabieg Dermapen efekty polega na wykonywaniu mikronakłuć, zapewniając natychmiastowe efekty i gwarantując powrót do normalnego życia bez konieczności rekonwalescencji. Dla zwiększenia efektów stosuje się dermapen z osoczem bogatopłytkowym.

Zabieg Dermapen efekty jest bezpieczny, ponieważ nie powoduje dyskomfortu dla pacjenta i jest sterylny (wykorzystuje elementy jednorazowe).

Radiofrekwencja mikroigłowa zamyka pory

Kolejnym z zabiegów na rozszerzone pory jest radiofrekwencja mikroigłowa. Zabieg wykonywany jest za pomocą głowicy, składającej się z 49 mikroigieł, które w kontrolowany sposób są wprowadzane pod skórę na głębokość od 0,5 do 3,5 mm. Podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej wyzwalane jest promieniowanie elektromagnetyczne, które nagrzewa tkanki.

Efektem jest uszkodzenie struktury skóry, które pobudza regenerację i powstawanie nowej tkanki. Pacjent znieczulany jest kremem, a po zabiegu podaje mu się serum rewitalizujące, które przyspiesza odbudowę tkanek.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej przynosi natychmiastowe efekty, prowadząc do uelastycznienia skóry, pozbycia się rozszerzonych porów i wytworzenia nowego kolagenu.

Zabieg jest doceniany przez pacjentów za sprawą małej inwazyjności, niskiego ryzyka powikłań i krótkiego okresu rekonwalescencji.

Zabiegi na rozszerzone pory  Poznań – co zamyka pory

Jaki zabieg na rozszerzone pory?

W leczeniu rozszerzonych porów stosuje się m.in. laseroterapię, kawitację ultradźwiękową i mikrodermabrazję. Poznajmy zalety wszystkich zabiegów dedykowanych rozszerzonym porom.

Rozszerzone pory – charakterystyka

Rozszerzone pory na twarzy to wgłębienia lub dziurki, które występują na powierzchni skóry. Są to poszerzone ujścia gruczołów łojowych. Pory widoczne są szczególnie u osób z tłustą i mieszaną cerą. Skutkiem rozszerzonych porów jest nadprodukcja sebum, pogrubienie naskórka czy błyszczenie się skóry.

Przyczyny

Do ich przyczyn zaliczamy uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowa pielęgnacja czy nadmierna ekspozycja na światło słoneczne. Przyczyną jest także palenie papierosów.

Rozszerzone pory zabiegi

Kawitacja ultradźwiękowa

Kawitacja ultradźwiękowa to pierwsza propozycja zabiegu na rozszerzone pory na twarzy. Efektem zabiegu jest oczyszczenie skóry twarzy. Kawitacja ultradźwiękowa wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które prowadzą do oczyszczenia skóry, eliminacji zaskórników i rozszerzonych porów.

Jaki zabieg na rozszerzone pory? – Laser Genesis

Na rozszerzone pory na twarzy często stosuje się właściwości lasera Genesis (neodymowo-yagowego). Zabieg polega na kontrolowanym podgrzaniu skóry, co prowadzi do obkurczenia i wytwarzania nowych łańcuchów kolagenu. Efektem lasera Genesis jest ujędrnienie i wygładzenie skóry. Laser Nd-Yag wyróżnia się długością fali – 1064 nm.

Laser Genesis wpływa też na hemoglobinę i melaninę, redukując zaczerwienienia czy zmiany pigmentacyjne. Dużą zaletą rozszerzone pory zabiegi jest jest bezbolesność i brak konieczności rekonwalescencji.

Laser frakcyjny CO2

Jest to laser o szerokim zastosowaniu w medycynie estetycznej. Laser frakcyjny CO2 prowadzi do mikrouszkodzeń w wybranych punktach, a pomiędzy nimi pozostają nienaruszone struktury, które przyspieszają odbudowę skóry poddanej terapii. Laser frakcyjny CO2 prowadzi do napięcia skóry,  usuwania rozszerzonych porów czy zmarszczek.

Dermapen

Dermapen to urządzenie wyposażone w system pulsujących igieł, które wyglądem przypomina długopis. Urządzenie nakłuwa skórę, pobudzając ją do regeneracji. Dermapen wpływa na produkcję kolagenu i elastyny. Dermapen prowadzi do pobudzenia naturalnych czynników wzrostu w skórze. Dermapen można połączyć z osoczem bogatopłytkowym dla zwiększenia efektu terapeutycznego.

Mikrodermabrazja

Kolejnym rozszerzone pory zabiegi jest mikrodermabrazja efekty. Polega na redukcji zrogowaciałego naskórka, prowadzi do regeneracji i tworzenia się nowych komórek. Wykonuje się ją za pośrednictwem specjalnego urządzenia. Zabieg mikrodermabrazja efekty prowadzi do oczyszczenia skóry i jej ujędrnienia. Wyróżniamy mikrodermabrazję diamentową, korundową i wodno-tlenową.

Aquapure – co zamyka pory

Zabieg Aquapure składa się z paru etapów. Pierwszym z nich jest hydropeeling, prowadzący do usuwania z powierzchni skóry martwych komórek naskórka. Następnie przeprowadza się masaż z udziałem specjalnych końcówek zabiegowych, co poprawia mikrokrążenia krwi. Efektem zabiegu Aquapure jest redukcja rozszerzonych porów. Rekomenduje się wykonanie serii zabiegów dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego. Aquapure działa oczyszczająco, zwęża pory, redukuje trądzik i przyczynia się do odmłodzenia skóry. 

Jaki zabieg na rozszerzone pory?

5/5 - (7 votes)