Jak wyszczuplić twarz

jak wyszczuplić twarz

Jak wyszczuplić twarz? – Zabiegi polecane ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo

Liposukcja strzykawkowa

Liposukcja strzykawkowa zwana inaczej lipoplastyką jest zabiegiem polegającym na odsysaniu tkanki tłuszczowej z miejsc trudnych, gdzie przeprowadzenie jest niemożliwe przy pomocy metod klasycznych. W celu eliminacji tkanki tłuszczowej stosuje się cienką kaniulę, oraz klasyczną strzykawkę. Zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym. W pierwszej kolejności lekarz wstrzykuje środek o działaniu znieczulającym oraz obkurczającym naczynia krwionośne.

W dalszej kolejności w miejsce poddawane zabiegowi wprowadzana jest kaniula, a następnie poprzez odciągnięcie tłoka strzykawki dochodzi do odessania tkanki tłuszczowej. Czas trwania zabiegu zależy od rozległości obszaru i waha się od 2 do 4 godzin. W ciągu 1-2 tygodni od zabiegu należy stosować opatrunek uciskowy, który ma na celu przyspieszenie wchłaniania opuchlizny oraz obkurczenia skóry. Przez 5 dni po zabiegu należy stosować zaleconą antybiotykoterapię jako profilaktykę zakażenia.

Warto również przynosi bardzo dobre efekty jest liposukcja laserowa, która oprócz usuwania nadmiaru tłuszczu powoduje poprawę napięcia skóry. Urządzeniem stosowanym do liposukcji laserowej jest Lipolife.

Jak wyszczuplić twarz – Attiva

Zabieg Attiva jest innowacyjnym urządzeniem będącym nowym spojrzeniem na lifting z wykorzystaniem fali radiowej. Urządzenie to opiera swoje działanie na przełomowej technologii łączenia fali radiowej monopolarnej oraz bipolarnej, dzięki czemu możliwe jest doprowadzenie impulsu wprost do skóry właściwej. Umożliwia to przeprowadzenie zarówno liftingu endodermalnego jak i zewnętrznego. W rezultacie umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego efektu zarówno liftingującego, jak i wyszczuplającego.

Przy pomocy urządzenia Attiva można wykonać dwa zasadnicze rodzaje zabiegów. Pierwszym z nich jest lifting endodermalny, zwany także liftingiem wewnętrznym, opiera swoje działanie na emisji fal radiowych ze źródła umieszczonego w obrębie skóry. W tym celu lekarz wprowadza pod skórę specjalną kaniulę. Jej średnica jest bardzo niewielka, jeszcze mniejsza od tej wykorzystywanej w zabiegach z użyciem nici liftingujących. Działanie tej kaniuli jest podwójne. Po pierwsze stanowi źródło emitujące fale radiowe, po drugie pełni rolę swoistej sondy, która umożliwia precyzyjną kontrolę nad zadawanym bodźcem termicznym.

W rezultacie dochodzi do stymulacji procesów lipolizy, czyli fizjologicznego rozkładu i eliminacji nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy twarzy. Ponadto powoduje on skracanie się włókien kolagenowych, co z kolei skutkuje pobudzanie komórek tkanki łącznej – fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych, zwiększając tym samym ich ilość. Dzięki zagęszczeniu ich rozmieszczenia dochodzi do zwiększenia napięcia oraz jędrności skóry.

Zabieg, pomimo tego, że jest zabiegiem inwazyjnym, charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wynika to z podwójnego systemu kontroli rozchodzenia się bodźca termicznego. Drugim rodzajem zabiegów oferowanych przez urządzenie Attiva jest lifting zewnętrzny, który w przeciwieństwie do liftingu endodermalnego jest procedurą nieinwazyjną. Również opiera się na wykorzystaniu działania zarówno fali radiowej monopolarnej jak i bipolarnej.

Emiterem fal są specjalne, profilowane głowice ceramiczne, dopasowane do poszczególnych części ciała. Zabieg polega na przyłożeniu przez lekarza głowicy na obszar ciała poddawany zabiegowi. Głowica emituje fale radiowe powodując intensywne przegrzanie tkanek, na które oddziałuje. W efekcie dochodzi do pobudzania procesów podobnych jak w przypadku liftingu endodermalnego. Lifting zewnętrzny jest procedurą bezpieczną, bezinwazyjną i niewymagającą rekonwalescencji.

Jak wyszczuplić twarz – Nici Aptos

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Ta procedura nosi również inną nazwę – Excellence Light Lift. Jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku. Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań.

Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody. Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia, poprawienia jędrności, a co za tym idzie odmłodzenie wyglądu. Nici Aptos powodują inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej. Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu. Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody).

Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry skutkująca podniesieniem owalu twarzy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Pomimo, że nici Aptos nie mają bezpośredniego działania eliminującego nadmiar tkanki tłuszczowej, jednak dzięki powyższym właściwościom są doskonałą formę uzupełniającą zabiegi wyszczuplające twarz. Należy pamiętać, iż szybkie usunięcie pewnej ilości tkanki tłuszczowej może powodować tworzenie się nawisów skórnych i wrażenia, jakby „skóra była za duża”. Dzięki opisanym wyżej mechanizmom, nici Aptos pomagają wyeliminować powyższy efekt. Można wzmocnić efekt stosując dodatkowo osocze bogatopłytkowe.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza jest procesem fizjologicznym polegającym na rozkładzie tkanki tłuszczowej, który jest wykorzystywany podczas wykonywania zabiegów o tej samej nazwie. Najczęściej i najchętniej stosowanym rodzajem jest lipoliza injekcyjna. Polega na wprowadzeniu w tkankę przy pomocy cienkiej igły specjalnej substancji aktywnej. Najczęściej jest to mieszanina wyciągu z soi oraz soli żółciowej (substancji, która w warunkach fizjologicznych odpowiada za emulgację tłuszczów, co umożliwia ich trawienie).

Dzięki działaniu wstrzykiwanego preparatu, tkanka tłuszczowa ulega rozłożeniu i jest zastępowana przez tkankę włóknistą. Następnie produkty rozkładu tkanki tłuszczowej są transportowane do wątroby, gdzie ulegają eliminacji. Wykorzystanie tych fizjologicznych procesów prowadzi do eliminacji niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej z podbródka.

Jak wyszczuplić twarz – Botox

Botoks jest substancją szeroko stosowaną we współczesnej medycynie estetycznej. Jest to pojęcie określające toksynę botulinową typu A – potencjalnie niebezpieczny związek produkowany przez beztlenowe bakterie z gatunku Clostridium botullinum. Mechanizm jej działania polega na blokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego na poziomie połączenia nerwów i mięśni (tak zwana płytka ruchowa), co w rezultacie powoduje zniesienie zdolności do skurczu mięśni i ich porażenie. Odbywa to się poprzez wiązanie się cząsteczki toksyny botulinowej do receptora acetylocholiny, neuroprzekaźnika odpowiadającego za wyzwalanie kaskady reakcji wewnątrzkomórkowych prowadzących do skurczu włókien mięśniowych, czego rezultat opisano powyżej.

Jednakże dzięki precyzyjnej aplikacji botoksu, a także faktu, iż dawki stosowane w medycynie estetycznej są dziesiątki razy niższe niż ta wymagana do wywołania zatrucia, zabieg jest w pełni bezpieczny. Botoks wprowadzany jest śródskórnie przy pomocy cienkiej igły. Poprzez swoje działanie, botoks powoduje wygładzenie zmarszczek oraz widocznych ubytków tkanki podskórnej mogących powstawać podczas punktowej eliminacji tkanki tłuszczowej. Dzięki temu, podobnie jak w przypadku nici Aptos, mimo braku bezpośredniego działania eliminowania tkanki tłuszczowej, botoks jest bardzo dobrą metodą wspomagającą w prowadzeniu wyszczuplania twarzy.

Mezoterapia igłowa

Zabiegiem małoinwazyjnym, który działa bardzo korzystnie na owal twarzy jest mezoterapia igłowa. Preparatem stosowanym w tym zabiegu może być osocze bogatopłytkowe lub koktajl kwasu hialuronowego z aminokwasami (Jalupro).