Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Zabiegi wyszczuplające

Zabiegi wyszczuplające

W klinice medycyny estetycznej jest dostępnych wiele zabiegów wyszczuplających. Dziś bierzemy pod lupę liposukcję i Venus Legacy, które prowadzą do bezpiecznej redukcji tłuszczu i modelowania sylwetki.

Liposukcja

Liposukcja – czyli odsysanie tłuszczu poprawia sylwetkę i prowadzi do jej skutecznego modelowania. Jest to jeden z bardziej popularnych zabiegów wyszczuplających. Zabieg polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej (odsysaniu tłuszczu) z okolic brzucha, ud, pośladków czy podbródka.

Zabieg poprzedzony jest konsultacją i kwalifikacją pacjenta do zabiegu. Po dopuszczeniu pacjenta do zabiegu liposukcji, lekarz rysuje na ciele mapę miejsc, które zostaną poddane zabiegowi. Zabieg liposukcji odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Lekarz dokonuje nacięć na skórze, by rozbić tkankę tłuszczową specjalnym aparatem.

Następnie odsysa się jej nadmiar, czego efektem jest gładka skóra pozbawiona tłuszczu. W ramach jednego zabiegu można usunąć do 4 litrów tłuszczu. Po zabiegu pacjentowi zakłada się kombinezon uciskowy, który redukuje obrzęk.

Popularnym rodzajem liposukcji jest liposukcja ultradźwiękowa. Odsysanie tłuszczu odbywa się za pośrednictwem ultradźwięków. Liposukcja ultradźwiękowa polega on na nawodnieniu tkanki podskórnej specjalnym roztworem, który znieczula tkankę i powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych oraz nawodnienie tłuszczu.

Następnie wprowadza się sondę emitującą ultradźwięki. Emitowana energia wywołuje zjawisko kawitacji, czyli obecność mikropęcherzyków gazu, co prowadzi do oddzielenia się komórek tłuszczowych bez uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych. W trzecim etapie liposukcji ultradźwiękowej odsysa się tłuszcz. W ostatnim etapie uzyskana rozluźniona masa komórkowa jest odsysana. Uzyskany materiał składa się z podanego wcześniej roztworu, zachowanych w całości, „żywych” komórek tłuszczowych i macierzystych z minimalną ilością tkanki łącznej i jedynie niewielkiej ilości krwi.

Czym jest Venus Legacy?

Zabiegi wyszczuplające to także Venus Legacy – jest to urządzenie, za pośrednictwem którego można kształtować i modelować sylwetkę. Venus Legacy poprawia elastyczność skóry różnych partii ciała.

Urządzenie wykorzystuje technologię: multipolarną, opatentowaną falę radiową, impulsowe pole magnetyczne, technologię VariPulse i technologię podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym. Dzięki posiadaniu certyfikatu FDA zabieg jest bezpieczny i wysoce skuteczny. 

Dzięki technologii multipolarnej fali następuje kurczenie się włókien kolagenowych, synteza kolagenu i lipoliza. Podczas zabiegu wytworzone zostaje ciepło, stymulujące organizm do regeneracji.

Venus Legacy efekty to: ujędrnienie skóry, poprawa jej wyglądu czy redukcja tłuszczu. W wyniku zabiegu Venus Legacy efekty dochodzi do formowania się nowych naczyń włosowatych, tworzenia fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu.

Zabieg polega na przykładaniu końcówki zabiegowej do ciała i jej przesuwaniu po powierzchni skóry za pomocą okrężnych ruchów. Zabieg przypomina masaż – pacjent podczas niego odczuwa przyjemne ciepło. Wysokość temperatury może być dobierana indywidualnie do odczuć pacjenta. Zabieg Venus Legacy efekty jest krótki, a efekty są natychmiastowe. Dla uzyskania najlepszych efektów powinno się wykonać serię od 6 do 8 zabiegów w odstępie 7-10 dni.

Zabiegi wyszczuplające Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530