Jak wyglądać świeżo i naturalnie po czterdziestce?

Jak wyglądać świeżo i naturalnie po czterdziestce?

Kobiety po czterdziestce walczą ze zmarszczkami, brakiem elastyczności skóry, cellulitem czy nadmiarem tkanki tłuszczowej. Występowanie oznak starzenia prowadzi do obniżenia samooceny oraz gorszego samopoczucia. Aby odzyskać dawny wygląd i odmłodzić skórę warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, które zapewniają szybkie i zauważalne efekty.

Poznajmy najczęściej wybierane zabiegi dla kobiet 40+ takie jak: usuwanie cellulitu, mezoterapia igłowa, powiększanie piersi, plastyka powiek czy usuwanie rozstępów. Lub peeling wodny Hydropeeling.

Laser Genesis

Bezbolesny zabieg Genesis laserem nd-yag. Nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po zabiegu można wrócić do aktywności życiowych. Seria 4 powtórzeń w odstępach 2 tygodniowych daje doskonale efekty. Zabieg jest wręcz przyjemny, odczuwany jako ciepło. Metoda ta usuwa także drobne naczynka na twarzy – teleangiektazje.

Mezoterapia igłowa

Skóra po czterdziestce robi się wiotka, a pacjentki często borykają się z problemem cellulitu na brzuchu, pośladkach czy udach i występują u nich cienie pod oczami. W takich przypadkach pożądanym zabiegiem jest mezoterapia igłowa, która regeneruje i odmładza skórę oraz jest skuteczna w usuwaniu rozstępów i cellulitu.

Mezoterapia igłowa polega na nakłuwaniu skóry za pomocą mikroigieł, którymi wprowadza się pod skórę aktywne preparaty lecznicze. Efektem zabiegu jest przyspieszenie krążenia i  zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych, co prowadzi do regeneracji skóry i przywrócenia jej młodego wyglądu. Zabieg często wykonuje się z udziałem dermapenu, co daje pożądane efekty w usuwaniu cellulitu.

Jak wyglądać świeżo i naturalnie po czterdziestce?  – Laser frakcyjny

Skóra po czterdziestce także może wyglądać młodo! Ten efekt można osiągnąć w gabinecie medycyny estetycznej przy użyciu lasera CO2, który jest niezastąpiony w redukcji drobnych zmarszczek, poprawie odcienia skóry i przywróceniu jej dawnej jędrności. Jego działanie jest wykorzystywane także w likwidacji głębokich zmarszczek, blizn i rozstępów.

Laser frakcyjny CO2 dokonuje w skórze kontrolowanych mikrouszkodzeń, które prowadzą do koagulacji tkanek w strefach mikrotermalnych. Efektem działania lasera frakcyjnego jest zastąpienie uszkodzonych komórek skóry odnowioną tkanką i pobudzanie naskórka do produkcji większej ilości kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej gładka i ujędrniona.

Resurfacing można też skutecznie osiągnąć zabiegiem mikrodermabrazja, należy jednak pamiętać o ryzyku przebarwień po zabiegu.

Powiększanie ust

Jest to bardzo popularny zabieg, którego celem jest osiągnięcie pięknego i pożądanego kształtu i wyglądu ust. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym wykonuje się w przypadku powiększenia jednej wargi lub obu warg, korekcji kształtu lub konturu ust, podnoszenia kącików ust czy ujędrniania lub nawilżania ust. Zabieg zapewnia natychmiastowe efekty, a po 2-3 dniach można cieszyć się już odświeżonym wyglądem ust. Powiększanie ust to zabieg, po który bardzo często sięgają kobiety po czterdziestce, by poprawić swój wygląd.

Osocze bogatopłytkowe

Niejedna pacjentka po czterdziestce marzy o odzyskaniu młodzieńczej witalności oraz jędrności skóry i pozbyciu się zmarszczek. Wystarczy poddać się zabiegowi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, a te marzenia staną się rzeczywistością! Wampirzy lifting wykorzystuje krew pacjenta, którą wykorzystuje się do ostrzykiwania skóry osoczem bogatopłytkowym. Zabieg prowadzi do stymulacji komórek macierzystych do regeneracji. Zabieg osoczem bogatopłytkowym poprawia napięcie skóry powiek, usuwa worki i cienie pod oczami oraz zapewnia gęstość i napięcie skóry.

Jak wyglądać świeżo i naturalnie po czterdziestce? – Depilacja laserowa

Piękny wygląd to także dobre samopoczucie w każdej sytuacji. Po czterdziestce warto zdecydować się na depilację laserową, która zapewnia większą skuteczność, mniejszą bolesność i krótszy czas zabiegu. Takie korzyści są możliwe tylko dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego lasera do depilacji.

Laser cechuje się dwoma długościami fal – 810 / 940 nm, co przekłada się na lepszą skuteczność i mniejszą bolesność zabiegu. Innowacyjność i skuteczność depilacji laserowej opierają się na selektywnej fototermolizie, której efektem jest niszczenie włosa za pośrednictwem intensywnego światła pulsacyjnego. Zabieg prowadzi do wypalenia komórek odżywczych włosa, które zapobiegają ponownej regeneracji i odrastaniu włosa.

Plastyka powiek

Zabieg plastyki powiek wykonuje się po 35 roku życia, kiedy to nadmiar skóry i tłuszczu w górnej powiece sprawia, że powieka wygląda na ciężką, a twarz na starszą niż jest w rzeczywistości. Usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu podczas plastyki powiek wykonuje się z przyczyn estetycznych oraz z powodu zaburzenia pola widzenia, które wywołane jest opadaniem powieki poza linię rzęs.

Liposukcja

Kobiety po czterdziestce często nie są zadowolone ze swojego ciała, które cechuje się przerostem tkanki tłuszczowej, co negatywnie wpływa na samopoczucie i niską samoocenę. Liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu w okolicach brzucha, ud, ramion czy podbródka.

Najpopularniejszym rodzajem zabiegu jest liposukcja NIL, czyli liposukcja ultradźwiękowa lub w połączeniu z laserem – liposukcja laserowa.

Wykonywana jest za pomocą specjalnej głowicy, która napędzana jest sprężonym powietrzem, które porusza kaniulę w sposób nutacyjny (ruch okrężny i postępowy), prowadząc do delikatnej emulgacji tłuszczu bez naruszania naczyń krwionośnych.

Hemoroidy

Częstą i nieprzyjemną dolegliwością, szczególnie po kilku ciążach są guzki krwawnicze odbytu – hemoroidy. Na szczęścia są obecnie dostępne bezinwazyjne metody – hemoroidy leczenie bez bólu – hemoron

Jak wyglądać świeżo i naturalnie po czterdziestce? Odwiedź nasz gabinet medycyny estetycznej

5/5 - (7 votes)