Jak się pozbyć pryszczy?

jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych

Jak się pozbyć pryszczy? Jedną z bardziej skutecznych metod jest ledoterapia. Urządzenie medyczne wykorzystuje metodę Fototerapii

Pryszcze to najczęściej problem dotyczący skóry trądzikowej u nastolatków. Niestety coraz częściej to zjawisko występuje także u osób dorosłych.

Trądzik to choroba przewlekła i trudna do  leczenia. Najbardziej skuteczne jest łączenie kilku metod, których efekt terapeutyczny się sumuje.

Najczęstsze leczenie trądziku obejmuje:

  1. Stosowanie antybiotyków
  2. Leczenie hormonalne
  3. Radiofrekwencja mikroigłowa
  4. Ledoterapia
  5. Karboksyterapia
  6. Farmakoterapia – izotretinoina

Przebieg trądziku jest bardzo indywidualny i u każdego przebiega nieco inaczej. Najlepiej skonsultować się z lekarzem. Gabinet medycyny estetycznej, który posiada kilka różnych metod terapeutycznych może nam zapewnić kombinację kilku z nich. Takie połączenie minimalizuje działania niepożądane a zwiększa skuteczność i skraca czas leczenia.

Jak się pozbyć pryszczy – co warto wiedzieć

  • Dieta
  • Odpowiednia higiena
  • Wczesne włączenie leczenia – wizyta u lekarza
  • Wytrwałość – leczenie wymaga czasu

Jeśli doszło do następstw pryszczy i powstały szpecące blizny warto zastosować leczenie blizn po trądziku.

Ważne, aby nie zwlekać – im wcześniej wdrożymy leczenie tym lepsze możemy uzyskać efekty. Stare, zwłókniałe blizny mogą być bardzo trudne do usunięcia i pozostają na widoczne przez wiele lat.

Trądzik nie jest łatwy w leczeniu, ale odpowiednio prowadzona terapia w znacznym stopniu pomoże uniknąć powstania brzydkich blizn i pozwoli zachować młody wygląd naszej twarzy.

W przypadku zaawansowanego procesu konieczne jest stosowanie agresywnych leków takich jak tretinoina, które są dość nieprzyjemne w stosowaniu i często dają działania niepożądane w postaci depresji, zmian na skórze i śluzówkach a nawet zaburzenia widzenia.

Dlatego im wcześniej udamy się do lekarza, tym szybciej zostanie wdrożone leczenie i tym mniej będzie ono drastyczne.

jak się pozbyć pryszczy na twarzy?

Nie czekaj, odwiedź gabinet lekarza medycyny estetycznej, który dysponuje odpowiednim sprzętem i poddaj się leczeniu jak najszybciej a unikniesz blizn i innych problemów związanych z trądzikiem młodzieńczym.

Efekty leczenia zależą też w dużej mierze od Ciebie – stosuj się więc do zaleceń lekarskich.

leczenie blizn po trądziku, usuwanie blizn po trądziku

5/5 - (1 vote)