Jak się pozbyć podbródka bez blizn

Jak się pozbyć podbródka

Jak się pozbyć podbródka – przegląd metod

Attiva

Zabieg Attiva jest innowacyjnym urządzeniem będącym nowym spojrzeniem na lifting  z wykorzystaniem fali radiowej. Urządzenie to opiera swoje działanie na przełomowej technologii łączenia fali radiowej monopolarnej oraz bipolarnej, dzięki czemu możliwe jest doprowadzenie impulsu wprost do skóry właściwej. Umożliwia to przeprowadzenie zarówno liftingu endodermalnego jak i zewnętrznego.

W rezultacie umożliwia osiągnięcie bardzo dobrego efektu zarówno liftingującego, jak i wyszczuplającego. Przy pomocy urządzenia Attiva można wykonać dwa zasadnicze rodzaje zabiegów. Pierwszym z nich jest lifting endodermalny, zwany także liftingiem wewnętrznym, opiera swoje działanie na emisji fal radiowych ze źródła umieszczonego w obrębie skóry.

W tym celu lekarz wprowadza pod skórę specjalną kaniulę. Jej średnica jest bardzo niewielka, jeszcze mniejsza od tej wykorzystywanej w zabiegach z użyciem nici liftingujących. Działanie tej kaniuli jest podwójne. Po pierwsze stanowi źródło emitujące fale radiowe, po drugie pełni rolę swoistej sondy, która umożliwia precyzyjną kontrolę nad zadawanym bodźcem termicznym.

W rezultacie dochodzi do stymulacji procesów lipolizy, czyli fizjologicznego rozkładu i eliminacji nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka. Ponadto powoduje on skracanie się włókien kolagenowych, co z kolei skutkuje pobudzanie komórek tkanki łącznej – fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych, zwiększając tym samym ich ilość. Dzięki zagęszczeniu ich rozmieszczenia dochodzi do zwiększenia napięcia oraz jędrności skóry.

Zabieg, pomimo tego, że jest zabiegiem inwazyjnym, charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wynika to z podwójnego systemu kontroli rozchodzenia się bodźca termicznego. Pierwszym mechanizmem kontrolnym jest sama kaniula będąca również źródłem promieniowania radiowego. Drugim zaś jest wyposażenie urządzenia Attiva w kamerę termowizyjną, uwidaczniającą rozchodzenie się bodźca termicznego w czasie rzeczywistym.

Niewątpliwą zaletą zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Attiva jest brak konieczności rekonwalescencji po jego przeprowadzeniu. Jedyne zalecenie obejmuje kontrolę higieniczną miejsca po wprowadzeniu kaniuli przez kilka godzin celem uniknięcia zakażenia.       Drugim rodzajem zabiegów oferowanych przez urządzenie Attiva jest lifting zewnętrzny, który w przeciwieństwie do liftingu endodermalnego jest procedurą nieinwazyjną.

Również opiera się na wykorzystaniu działania zarówno fali radiowej monopolarnej jak i bipolarnej. Emiterem fal są specjalne, profilowane głowice ceramiczne, dopasowane do poszczególnych części ciała. Zabieg polega na przyłożeniu przez lekarza głowicy na obszar ciała poddawany zabiegowi. Głowica emituje fale radiowe powodując intensywne przegrzanie tkanek, na które oddziałuje.

W efekcie dochodzi do pobudzania procesów podobnych jak w przypadku liftingu endodermalnego. Lifting zewnętrzny jest procedurą bezpieczną, bezinwazyjną i niewymagającą rekonwalescencji. Jedynym obserwowanym działaniem ubocznym może być zaczerwienienie okolicy podbródka, które w krótkim czasie ustępuje samoistnie.

Jak się pozbyć podbródka – Liposukcja

Najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną jest liposukcja. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji. Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów.

Przykładem jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), która wykorzystuje zjawisko ruchów nutacyjnych wykonywanych przez kaniulę wprowadzaną w tkanki. Generują one powstawanie fal akustycznych o częstotliwości infradźwięków, co powoduje atraumatyczną separację tłuszczu. Inną metodą jest zabieg z zastosowaniem aparatu Body Jet. To innowacyjne uszkodzenie wykorzystuje technologię WAL (Water-jet Assisted Liposuction).

Polega ona na zastosowaniu strumienia płynu pod ciśnieniem, który bezurazowo oddziela tkankę tłuszczową od otoczenia. Roztwór zawiera również adrenalinę, której zadaniem jest skurcz włosowatych naczyń krwionośnych, co dodatkowo zmniejsza ryzyko ewentualnych krwawień, a także środek znieczulający co zmniejsza bolesność zabiegu.

Powyższe metody mają tę przewagę nad klasyczną liposukcją, że po pierwsze są praktycznie bezbolesne, tak więc nie wymagają znieczulenia ogólnego ani opieki anestezjologicznej, zupełnie wystarczające jest znieczulenie miejscowe. Zmniejsza to zatem ryzyko powikłań zabiegu związanych ze znieczuleniem. Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej liposukcja obarczona jest przeciwwskazaniami.

Nie zaleca się wykonywania jej u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią, u chorych na przewlekłe choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, a także u osób z aktywnymi procesami zapalnymi, zwłaszcza w obrębie skóry.

Jak się pozbyć podbródka – Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza jest procesem fizjologicznym polegającym na rozkładzie tkanki tłuszczowej, który jest wykorzystywany podczas wykonywania zabiegów o tej samej nazwie. Najczęściej i najchętniej stosowanym rodzajem jest lipoliza iniekcyjna. Polega na wprowadzeniu
w tkankę przy pomocy cienkiej igły specjalnej substancji aktywnej.

Najczęściej jest to mieszanina wyciągu z soi oraz soli żółciowej (substancji, która w warunkach fizjologicznych odpowiada za emulgację tłuszczów, co umożliwia ich trawienie). Dzięki działaniu wstrzykiwanego preparatu, tkanka tłuszczowa ulega rozłożeniu i jest zastępowana przez tkankę włóknistą. Następnie produkty rozkładu tkanki tłuszczowej są transportowane do wątroby, gdzie ulegają eliminacji. Wykorzystanie tych fizjologicznych procesów prowadzi do eliminacji niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej z podbródka.

Usuwanie podwójnego podbródka to już nie problem.

5/5 - (3 votes)