Jak radzić sobie z rozstępami

usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami

Jak radzić sobie z rozstępami – są dostępne skuteczne metody leczenia.

Temat rozstępów znany jest wielu kobietom. To nieestetyczny efekt zbyt szybkiego i znaczącego rozciągnięcia się skóry, będący najczęściej wynikiem gwałtownego przybrania na wadze, szybkim wzrostem, mogą być warunkowane genetycznie, pojawiać się podczas ciąży i karmienia piersią lub być wynikiem zmian hormonalnych w organizmie.

Brzuch, uda, biodra, biust- rozstępy pojawiają się najczęściej w tych rejonach kobiecego ciała. Nie są, jednakże problemem estetycznym jedynie pań- rozstępy pojawiać się mogą także u panów np. w okolicy lędźwiowej. Te wrzecionowate zmiany skórne mają początkowo barwę czerwoną lub fioletową, a z czasem bledną pozostając jednak zawsze widoczne i spędzając sen z powiek.

Wyróżnia się dwie fazy „życia” rozstępów- faza zapalna- wtedy, gdy rozstęp jest świeży, czerwony, oraz faza zanikowa- rozstępy są w kolorze perłowym, ich powierzchnia ulega pomarszczeniu, sprawiają wrażenie lekko wklęsłych. Jeżeli decydujemy się na walkę z rozstępami i oczekujemy jak najbardziej efektywnego wyniku, trzeba zgłosić się do specjalisty medycyny estetycznej jak najszybciej.

Dlaczego to takie ważne? Najlepsze efekty uzyskać można w fazie, gdy rozstęp dopiero co się pojawił, czyli w fazie zapalnej. Mamy wtedy dużą szansę na odbudowanie zniszczonych włókien skóry, a więc struktur włókien kolagenowych i elastyny. W przypadku, gdy chcemy pozbyć się rozstępów w fazie zanikowej, walczymy już jedynie o nich jak najmniejszą widoczność. Poniżej trzy przykłady zabiegów, które pozwolą nam pozbyć się zmian skórnych jakimi są rozstępy.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa już swoją nazwą sugeruje, co wykorzystujemy w tym zabiegu do walki z rozstępami- a więc są to fale radiowe oraz mikronakłucia. Zabieg ten daje widoczne efekty już po kilku jego sesjach, a efekty są efektami trwałymi. Jest to w 100% bezpieczne działanie na skórę, które przynosi rezultat w walce z rozstępami dotyczącymi niemal każdej partii ciała. Fale radiowe ogrzewają tkanki i stymulują włóka kolagenowe.

Kolagen i elastyna zaczynają się w ten sposób naturalnie produkować poprzez aktywizację fibroblastów w skórze. Mikronakłucia wnikają aż na ok. 3 mm w głąb skóry, a ich zadaniem jest pobudzenie tkanek do procesów regeneracyjnych, czyli do powstawania nowych tkanek. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut, jest bezbolesny, choć u niektórych pacjentów wymaga zastosowania kremów znieczulających na ograniczenie dyskomfortu.

Jak radzić sobie z rozstępami – Laser frakcyjny

Laser frakcyjny to zabieg bardzo innowacyjny i efektywny tak w likwidacji rozstępów jak i do pozbywania się różnego rodzaju blizn, przebarwień oraz do odmładzania skóry. Zabieg polega na zrobieniu laserem tysięcy mikronakłuć, które stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu. Zabieg mocno wygładza skórę.

Jak przed każdym zabiegiem z użyciem lasera zabronione jest wcześniejsze eksponowanie skóry na słońce, na tydzień przed zabiegiem nie używać kremów z witaminami A, C i E lub sterydowych oraz powstrzymać się od picia ziół takich jak dziurawiec czy nagietek. Efekt związany z produkcją kolagenu będzie widoczny już po około 3 tygodniach.

Ledoterapia

Światło ma ogromny wpływ na nasz organizm i nie będzie w zasadzie dużym nadużyciem stwierdzenie, iż jest nam tak samo potrzebne jak roślinom. Światło jest więc także szeroko wykorzystywane w medycynie estetycznej. Ledoterapia to zabieg, który przetwarza energię świetlną na biologiczną, a ta silnie stymuluję pracę komórek i tkanek ciała.

W przypadku ledoterapii ukierunkowanej na walkę z rozstępami (lecz nie tylko) wytwarzane są znaczące ilości kolagenu oraz elastyny. To zabieg, który jest całkiem bezinwazyjny, bezpieczny i bardzo skuteczny. Nie istnieją niemal żadne przeciwwskazania do jej stosowania, oczywiście z wyjątkami jakimi jest ciąża, nowotwory, choroby i infekcje skórne, uczulenie na światło.

Jak widać z rozstępami obecna medycyna estetyczna umie sobie radzić na wiele sposobów, a wymienione zostały jedynie trzy z nich. Kluczem jest jak najszybsze podjęcie walki z tymi niechcianymi zmianami oraz wybór sprawdzonego gabinetu, w którym zabiegi te oferowane są jedynie na najwyższym poziomie.

Polecamy dermapen Poznań

Jak radzić sobie z rozstępami – Karboksyterapia

Bardzo dobre efekty przynoszą zabiegi dwutlenkiem węgla – karboksyterapia. Zabieg jest bezbolesny, wymaga jednak serii zabiegów, w tygodniowych odstępach.

5/5 - (1 vote)