Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Dermatologia estetyczna


Dermatologia rozwija się bardzo dynamicznie ponieważ skóra to niezwykle ważny narząd.

Pełni ważne funkcje ogólnoustrojowe, osłania narządy wewnętrzne przed wpływami zewnętrznymi i utrzymuje równowagę organizmu z otoczeniem.

dermatologia estetyczna
Data aktualizacji: 2021-03-14 17:09:12

Jej wygląd oraz cechy morfologiczne różnią w zależności od warunków środowiska, płci i wieku. Skóra składa się z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej.

Poza tym zawiera przydatki (gruczoły łojowe, potowe, mieszki włosowe oraz paznokcie), naczynia chłonne i krwionośne oraz zakończenia nerwowe. Kondycja wszystkich tych elementów wpływa na zdrowie, a także urodę – dwie rzeczy będące dla większości ludzi podstawowymi, niezwykle istotnymi wartościami.

Dbanie o kondycję skóry obejmuje zarówno troskę o jej zdrowie, jak i wynikający z niego wygląd. Nie da się tego osiągnąć bez korzystania profesjonalnej pomocy i szerokiej wiedzy medycznej. Piękna skóra, to skóra przede wszystkim zdrowa, dlatego najlepiej zadba o nią nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się, rozbudowana gałąź medycyny – dermatologia estetyczna. Oferuje ona szeroką gamę zabiegów skupionych wokół zmagań z wszelkiego rodzaju problemami skórnymi.

Najczęściej wykonywane zabiegi dermatologii estetycznej to:

Dermatologia estetyczna – zadania

zajmuje się kompleksowo kondycją skóry, a formy leczenia dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Zabiegi wykonywane są przez profesjonalnych lekarzy przy wykorzystaniu nowoczesnego i w pełni bezpiecznego sprzętu medycznego oraz innowacyjnych technologii jak np. laser frakcyjny czy dermapen.

Można stwierdzić, że dermatologia estetyczna wypełnia lukę powstałą miedzy kosmetyką, a chirurgią plastyczną. Dzięki niej jesteśmy w stanie zapewnić naszej skórę w dobrą kondycję, a tym samym atrakcyjny wygląd.

Dermatologia estetyczna oferuje wiele zabiegów, które walczą z konsekwencjami upływających lat, powstrzymując procesy starzenia skóry.

Zabiegi takie jak powiększanie ust, wygładzanie zmarszczek, usuwanie blizn i rozstępów cieszą się największym zainteresowaniem wśród pacjentek.

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530