W zdrowym ciele zdrowy duch

w zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

Jedną z najzdrowszych diet odchudzających, jeśli można tak powiedzieć, „najzdrowsza dieta” jest kuracja śródziemnomorska. Jest na tyle zdrowa, służąca naszym organizmom, że poleca się jej stosowanie każdemu bez wyjątku, nawet przez dłuższy czas. Stosowanie tego rodzaju diety pozwala zrzucić do 4 kilogramów w ciągu miesiąca ale najważniejszy efekt to zdrowy duch.

Jedz świeże owoce,
próbuj też warzywa,
skreśl tłuszcze zwierzęce
– to rada życzliwa!

      Stosując dietę śródziemnomorską żywimy się przede wszystkim warzywami oraz owocami, ale także, kaszą, makaronem, rybami, owocami morza oraz pełnoziarnistym pieczywem. Jaka sama nazwa wskazuje śródziemnomorska, czyli pożywienie charakterystyczne dla krajów śródziemnomorskich: Hiszpanii, Włoch czy Francji.

Posiłki przygotowywane w tej diecie są wartościowym źródłem witamin C, błonnika, nasyconych kwasów tłuszczowych. Jak w wielu kuracjach, tak i w tej , zupełnie wykluczamy z jadłospisu wieprzowinę. Szczególna uwagę zwraca się na dodatki w postaci dużej ilości czosnku oraz cebuli, które dodaje się do wszystkich sałatek, sosów oraz zup. Wszystkie tłuszcze zastępujemy oliwą z oliwek.

Śródziemnomorski styl odżywiania dostarcza do organizmu więcej białek pochodzenia roślinnego niż zwierzęcego, co oczywiście jest bardzo korzystne. Zaleca się jedzenie 5 posiłków dziennie, jednak nie przekraczając 40 gram tłuszczu oraz 1200 kalorii.

Decydując się na ten sposób odżywiania nie będziemy mieć większego kłopotu z przygotowaniem posiłków, ponieważ dieta ta, nie należy do kłopotliwych. To łatwy i szybki sposób, nie sprawiający nawet problemu laikom w kuchni.

Przygotowując posiłki pamiętajmy, aby ograniczyć mięso, gotując zupy nie używamy śmietany ani mąki. Warzywa najlepiej gotujemy na parze lub pieczemy w folii, ruszcie lub grillu, korzystając z dobrodziejstwa oliwy z oliwek. Oczywiście warzywa mogą być spożywane, także surowe.

Myślę, że ten zdrowy sposób odżywiania nie wymaga wielu wyrzeczeń i nie będzie stanowić kłopotów z powstrzymywaniem przed „jakimiś” pokusami , jak to zwykle bywa w przypadku innych diet.

Śródziemnomorski styl żywienia jest dowodem na to, iż makaron i kasza wcale nie muszą być tuczące, ponieważ unikamy dodawania do nich ciężkostrawnych, tłustych sosów. Polecam, spróbujcie przestawić się na taki sposób odżywiania a słońce samo zawita do Waszego życia.

Warto dodać, iż badania jednoznacznie wskazują, że Dieta pochodzenia śródziemnomorskiego ma znakomity wpływ na nasze zdrowie. W dużym stopniu zmniejsza ryzyko chorób wywołanych w wyniku niewłaściwego odżywiania.

Przede wszystkim zauważa się, obniżanie cholesterolu i ciśnienia tętniczego krwi. Tego raczej mówić nie trzeba, ale przypomnę przy każdym rodzaju kuracji odchudzających, dietach, sposobach zdrowego żywienia, zwał, jak zwał istotnym elementem jest ruch. Kilka prostych ćwiczeń na stałe powinno zagościć w naszym codziennym życiu.

W zdrowym ciele zdrowy duch – dieta

Zdrowe odżywianie bardzo korzystnie wpływa na wygląd naszej skóry, o którą można także zadbać stosują okresowo zabiegi mezoterapii igłowej.

5/5 - (5 votes)