Ulotna uroda

ulotna uroda

Ulotna uroda – Na całym świecie urodę definiuje się inaczej. Najlepiej obrazują to światowe trendy medycyny estetycznej, które znacznie się różnią w zależności od poszczególnych regionów świata. W Ameryce Południowej popularne jest powiększanie pośladków, w Stanach Zjednoczonych powiększanie piersi, z kolei na Bliskim Wschodzie korekcji najczęściej poddawany jest nos. Poznaj najczęściej stosowane zabiegi i dowiedz się, z czego wynika zainteresowanie nimi.

Jak zlicza popularny serwis statystyczny Statista, “wielką piątkę” przemysłu medycyny estetycznej na świecie stanowią: powiększanie piersi, liposukcja, plastyka powiek, plastyka nosa oraz plastyka brzucha. W jakich sferach te zabiegi mogą pomóc uzyskać bądź odzyskać upragniony wygląd? Przekonaj się, na czym polegają popularne zabiegi, z których każdego roku korzystają miliony, a nawet miliardy osób na całym świecie.

Ulotna uroda

Większość z nas każdego dnia poświęca czas i energię, aby zadbać o swój wygląd. Pielęgnujemy swoje ciała, trenujemy je, poprawiamy – wszystko po to, żeby czuć się dobrze we własnej skórze, czuć się atrakcyjnym bądź atrakcyjną. To naturalna potrzeba, którą większość z nas pragnie zaspokoić. Jak podają badania, ludziom wystarczy zaledwie s 13 ms pierwszego kontaktu, aby ocenić pod względem atrakcyjności drugą osobę. Jednocześnie jest to wyjątkowo niesprawiedliwy aspekt naszego życia. Bywa, że cały nasz wysiłek niweczy jeden nieszczęśliwy wypadek lub po prostu upływający czas. Starzenie się organizmu jest procesem nieubłaganym ale również naturalnym. Tylko nasza skóra potrafi starzeć się na kilka różnych sposobów. Można bowiem wyróżnić starzenie skóry:

  • wewnątrzpochodne, które ma bezpośredni związek z wiekiem,
  • mimiczne,
  • zewnątrzpochodne, czyli tzw. fotostarzenie.

Przez cały czas skóra wystawiona jest na działanie różnego rodzaju czynników, które wpływają na jej jakość. Mogą to być również urazy mechaniczne, ale też zwyczajna wydawałoby się ekspozycja na promienie słoneczne. Zmiany zachodzą zarówno w obrębie naskórka (redukcja aktywności podziałowej komórek, wolniejsza regeneracja, matowienie), jak i skóry właściwej (obniżenie aktywności i syntezy fibroblastów oraz włókien kolagenowych, skóra staje się bardziej sztywna i nieregularna).

Ulotna uroda – jak powstrzymać starzenie się

To sprawia, że sięgamy po coraz większą liczbę kosmetyków, które mają zatrzymać te procesy. Nie jest to jednak możliwe. Nawet najbardziej zaawansowane receptury kosmetyków mogą działać jedynie powierzchniowo. Badania udowodniły, że skuteczniejsze efekty w tej sferze dbania o nasze ciała przynosi odpowiednia dieta, bogata w minerały i witaminy, których potrzebujemy.

Wypełniacze, czyli co wykorzystuje się do niwelowania zmarszczek i powiększania ust

Historia popularnego dziś zwłaszcza w Europie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej sięga lat 80. XX wieku, kiedy zaczęto szukać skuteczniejszych metod niż znane od jakiegoś czasu kolagen oraz płynny silikon. Kwas hialuronowy jest wypełniaczem biodegradowalny, co oznacza to, że np. powiększenie ust nie jest zabiegiem trwałym, gdyż kwas będzie z czasem ulegał rozkładowi. Można go spotkać niemal we wszystkich tkankach organizmów żywych. Kwas hialuronowy, jeszcze zanim pojawił się w medycynie estetycznej, wykorzystywany jest m.in. w okulistyce, reumatologii, chirurgii dentystycznej, ginekologii, urologii czy ortopedii. Stosuje się go w leczeniu zespołu suchego oka (znajduje się chociażby w kroplach do oczu) czy do wzmocnienia stawów. Z kolei w medycynie estetycznej kwas hialuronowy stosuje się głównie do takich zabiegów jak:

  • wypełnianie zmarszczek oraz fałdów,
  • zmiana objętości tkanek, czyli np. powiększenie ust,
  • rewitalizacja skóry.

Jakie są najważniejsze właściwości kwasu hialuronowego? Stwarza on w skórze warunki do łączenia włókien kolagenowych i elastycznych. Posiada również ujemny ładunek, a więc ma także zdolność do zatrzymywania sporych ilości wody, co z kolei jest korzystne dla wyglądu skóry. Taka jędrna i sprężysta porcja wilgoci to również sprawdzony sposób na wypełnienie np. wspomnianych ust. Jednocześnie biodegradowalności kwasu również nie trzeba się obawiać, a wręcz można z niej korzystać, ponieważ wypełniacz pozytywnie wpływa na jakość skóry, odmładzając ją.

W przypadku bardzo popularnego zabiegu powiększania ust stosuje się specjalny rodzaj kwasu hialuronowego. W naszym gabinecie Aestetic Clinic wykorzystujemy EGO lips – szwajcarski kwas, który dzięki metodzie wielu nakłuć zapewnia optymalny efekt. Specjalnie opracowane przez specjalistów wypełniacze o jednorodnej strukturze oraz dużej płynności sprawiają, że wargi są jędrne, a skóra nawilżona. Swoją popularność kwas zawdzięcza także bezpieczeństwu stosowania. Każdy z nas posiada w swoim ciele kwas hialuronowy, z czego około 56% znajduje się w skórze. Iniekcja kwasu nie jest więc ciałem obcym, a po okresie działania w miejscu zanikającego składnika pojawia się woda. Dzieje się to po 9-12 miesiącach od podania preparatu.

Zadbaj o swoją twarz i zachowaj spojrzenie pełne radości

Każdy z nas wie, jakie znaczenie w relacjach międzyludzkich odgrywa kontakt wzrokowy. Pomarszczona skóra powiek nie tylko wpływa na poczucie atrakcyjności, ale również sprawia, że osoby z naszego otoczenia widzą w nas kogoś zmęczonego i pozbawionego energii. Na powiekach widać też wyraźnie zmiany spowodowane wiekiem. Powieki dolne tworzą efekt tzw. worków pod oczami, co również nie wpływa pozytywnie na nasz wizerunek. Często jednak nawet dobrej jakości sen, odpoczynek wzorku oraz kosmetyki nie poprawiają naszej sytuacji. Wówczas rozwiązaniem może być plastyka powiek. Problemem wielu osób jest również opadająca powieka, która także może wpływać na to, jak odbierają nas osoby, z którymi wchodzimy w interakcje. Wydajemy się wówczas znużeni i niezainteresowani, chociaż w rzeczywistości może być zupełnie odwrotnie. Co w takim przypadku można zrobić?

W Aestetic Clinic klienci mogą liczyć na pełen wachlarz zabiegów związanych z blepharoplastyką, czyli plastyką powiek. Dotyczą zarówno powiek górnych, jak i dolnych. Osobom, które cierpią na opadające powieki zalecić można lifting powiek, czyli usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z górnej powieki. Warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach zabieg ma nie tylko wymiar estetyczny, gdyż pacjent może dzięki temu lepiej widzieć.

W przypadku dolnych powiek, zabieg również polega na wycięciu wąskiego paska skóry. Ponadto możliwa jest również kantopeksja, czyli skrócenie mięśnia brzegu powieki dolnej. Współczesna medycyna estetyczna do tego typu zabiegów wykorzystuje lasery, które nie tylko zapewniają maksymalną precyzję, ale jednocześnie minimalizują krwawienie, a więc skracają rekonwalescencję. Zabiegi są bezpieczne, niemniej decyzję o ich przeprowadzeniu powinien podjąć lekarz. W niektórych przypadkach istnieje bowiem ryzyko, że obniżenie brzegu powieki może doprowadzić do odwinięcia powieki dolnej i odsłonięcia
spojówki oka. Zabieg przeprowadza się z miejscowym znieczuleniem i trwa zazwyczaj między 45 a 60 minut.

Ulotna uroda – Wspomóż trening i pozbądź się tłuszczu

Najprostszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów i nadmiaru tłuszczu jest aktywność fizyczna. Teoretycznie, ponieważ trudy regularnych wizyt na siłowni czy biegania wymagają od nas ogromnego samozaparcia, a na efekty trzeba czekać miesiącami, a nawet latami. Dlatego część z nas może “przyspieszyć” proces pozbywania się nadmiaru tłuszczu, decydując się na liposukcję. Zgodnie z przywoływanymi już na wstępie statystykami, tylko w 2020 roku na świecie nad 1,5 miliona zabiegów odsysania tłuszczu.

W gabinecie medycyny estetycznej Aestetic Clinic nasi klienci najczęściej wybierają liposukcję infradźwiękową NIL, która polega na modelowaniu tkanki tłuszczowej za pomocą infradźwięków, których częstotliwość nie przekracza 20 Hz. Tą metodą można skutecznie pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, ud, ramion, a nawet podbródka. Alternatywą bądź uzupełnieniem metody NIL może być liposukcja laserowa. W obu przypadkach efekt jest natychmiastowy, ale trzeba zaznaczyć, że wymaga to od pacjenta kilkudniowej rekonwalescencji, natomiast w przypadku aktywności fizycznej zaleca się około miesięczną przerwę.

Każdy z nas chce jak najlepiej zadbać o swój wygląd. Nie zawsze “domowe metody” przynoszą efekt, ale tutaj nowe możliwości otwiera medycyna estetyczna. Poznaj pełną ofertę Aestetic Clinic i sprawdź, jak możesz zrobić dla swojej urody.

Ulotna uroda – zadbaj o siebie, korzystaj z zabiegów anti ageing.

5/5 - (7 votes)