Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Maska Celmat


to nowoczesny biomateriał z bionanocelulozy. Jego powstanie jest efektem wieloletniej pracy polskich naukowców z Politechniki Łódzkiej, jednego z wiodących ośrodków na świecie zajmujących się badaniami nad bionanocelulozą (BNC).

celmat

Maska celmat

Zastosowanie:

Skuteczność oraz wartość kliniczna zastosowania opatrunków CelMat® została potwierdzona w szeregu badań przeprowadzonych m.in. w kilku najważniejszych ośrodkach medycznych w Polsce:
Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich
Klinice Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Oddziale Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu w Olsztynie.

CelMat® zapewnia wilgotne środowisko, wspomagając przebieg procesów regeneracyjnych. Uzyskany w ten sposób efekt chłodzący jest bardzo istotny dla komfortu i łagodzenia bólu.
Selektywna przepuszczalność w odniesieniu do cieczy i gazów zapewnia odpowiednią wymianę gazową i termoregulację, co przyspiesza procesy regeneracyjne.

Maski i opatrunki z Bionanocelulozy CelMat nasączone sterylna wodą, Poliheksanidyną i wbudowanym Kwasem Hialuronowym do stosowania po zabiegach medycyny estetycznej i  dermatologii

Maski z bionanocelulozy przynoszą natychmiastową ulgę u pacjentek po zabiegach laserem frakcyjnym czy dermapenem. Podrażniona skóra po zabiegu ulega przekrwieniu i pacjentka odczuwa nadmierne ucieplenie oraz dyskomfort – nałożenie maski przynosi ulgę, skóra ulega schłodzeniu co pozwala na zmniejszenie obrzęku i zaczerwienienia.

Maska CelMat Jak często stosować preparat

Wystarczy jednokrotne zastosowanie maski zaraz po zabiegu lub po powrocie do domu. Maskę należy utrzymać na skórze aż do momentu wyschnięcia.

Po nałożeniu na twarz maska przynosi ulgę, przyspiesza gojenie po zabiegach medycyny estetycznej. Najczęściej trzyma się ja na twarzy przez około 45 minut, jednak może być dłużej. Sygnałem do zdjęcia jest wysychanie i odklejanie się od powierzchni skóry.

Podobne maski o podobnych właściwościach to maska Silver Collagen Mask oferowana przez firmę Bioceris, maska ta zawiera jony srebra przez co działa antybakteryjnie.

Maskę przed nałożeniem można schłodzić w lodówce, dzięki czemu przynosi przyjemne ukojenie po zabiegach laserem czy dermapenem.

osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530