Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Laserowe usuwanie zmarszczek


Laserowe usuwanie zmarszczek

Laserowe usuwanie zmarszczek

W wypełnianiu zmarszczek najlepsze efekty przynosi laseroterapia. Poznajmy zalety lasera erbowo-yagowego, frakcyjnego i lasera Genesis w walce ze starzeniem się skóry i zmarszczkami.

Na czym polega problem zmarszczek?

Zmarszczki pod oczami czy zmarszczki mimiczne stanowią załamanie struktury skóry i znajdującego się pod nią szkieletu. Przyczyną ich pojawiania się jest niedobór kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, których zaczyna ubywać wraz z wiekiem. Wyróżniamy: zmarszczki pod oczami, zmarszczki na czole, lwią zmarszczkę i zmarszczki mimiczne. Na szczęście z problemem zmarszczek można wygrać, korzystając ze skutecznych zabiegów medycyny estetycznej.

Laser Nd:YAG

Pacjentom ze zmarszczkami mimicznymi czy zmarszczkami pod oczami rekomenduje się zabieg z laserem Nd:YAG, który przynosi wymierne efekty w leczeniu. Bez problemu likwiduje on zmarszczki mimiczne, kurze łapki, wiotką skórę, przebarwienia czy rozszerzone pory.

Laser neodymowo-yagowy Q-Master Plus wykorzystuje oddziaływanie laserowe i światło pulsacyjne, a dzięki głowicy neodymowo-yagowej  wytwarzane jest monochromatyczne światło o długości fali wynoszącej – 1064 nm. Dzięki tak dobranej długości fali możliwa jest głęboka penetracja wewnątrz tkanek i szybką absorpcję w zakresie wody i hemoglobiny.

Laser został wyposażony w system chłodzący nowej generacji. Laser Nd:YAG tworzy mikrouszkodzenia na różnych głębokościach, prowadzące do gojenia i naprawy skóry oraz poprawy jej elastyczności. Działanie lasera neodymowo-yagowego pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych,

Laser frakcyjny – laserowe usuwanie zmarszczek

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie, które bardzo często wykorzystywane jest w klinice medycyny estetycznej do leczenia różnych dolegliwości. Ma korzystny wpływ także na usuwanie zmarszczek pod oczami. Dzięki emitowaniu mikrowiązek światła laserowego ten laser dokonuje kontrolowanych mikrouszkodzeń.

Efektem takiego działania jest pobudzenie procesów naprawczych skóry, które zamieniają starą tkankę na nową, co sprawia, że wygląda dużo bardziej estetycznie. Laser frakcyjny CO2 pobudza produkcję włókien kolagenowych, a stare włókna ulegają przebudowie.

Sam zabieg lasera frakcyjnego zaczyna się od wywiadu lekarskiego i dopuszczenia pacjenta do procedury medycznej. Lekarz po omówieniu jego przebiegu i odrzuceniu przeciwwskazań pacjenta, rozpoczyna zabieg. Najczęściej lekarz podaje znieczulenie w formie kremu, które zapewnia komfort i brak bólu podczas zabiegu.

Następnie lekarz kieruje wiązkę lasera frakcyjnego CO2w miejsce zabiegowe. Zabieg lasera frakcyjnego trwa nie dłużej niż 30 minut, a po nim u pacjenta może pojawić się lekkie zaczerwienienie skóry, które szybko ustępuje.

Laser Genesis

Laser Genesis to 3 propozycja zabiegowa, którą można wykorzystać w wypełnianiu zmarszczek mimicznych i nie tylko. Stanowi on przełom w fotoodmładzaniu skóry, wykorzystując falę o długości 1064 nm (Nd:YAG). Leczenie przynosi odmłodzenie skóry, redukcję zmarszczek, wygładzenie skóry i redukcję przebarwień czy rumienia.

Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu lekarz rozpoczyna procedurę zabiegową, przykładając powierzchnię lasera w obszar zabiegowy. Niewidzialne promieniowanie lasera prowadzi do podgrzewania skóry, a pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Laser Genesis prowadzi do przebudowy kolagenu i stymulacji fibroblastów za sprawą rozgrzewania skóry właściwej.

Efektem procedury medycznej z laserem Genesis jest wygładzenie skóry, pozbycie się zmarszczek i wyrównanie kolorytu skóry. Dużą korzyścią zabiegu Genesis jest brak konieczności rekonwalescencji, możliwość wykonania go przez cały rok i brak efektów ubocznych. Zabieg można wykonać na opalonej skórze, a dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego, należy wykonać serię zabiegów.

Laserowe usuwanie zmarszczek Poznań

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530