Jak usunąć pryszcze?

jak usunąć pryszcze

Jak usunąć pryszcze? Usuwanie pryszczy

Pryszcze są problemem najczęściej występującym u nastolatków i powiązanym ze skórą trądzikową. Coraz częściej borykają się z nim także dorośli. Jest to choroba przewlekła, która zachodzi w aparacie włosowo-łojowym. Objawami towarzyszącymi trądzikowi są: łojotok, wykwity skórne (krosty, guzki, torbiele, pseudocysty), zaczerwienienie skóry, nadmierne wydzielanie serum czy też nierówności skóry.

Dlaczego u nastolatków powstają pryszcze, które powodują dyskomfort? W wieku dojrzewania pojawia się nadmiar sebum i burza hormonalna, które są przyczyną powstawania wykwitów skórnych.

Trądzik młodzieńczy powiązany jest także z androgenami, które przekładają się na ilość wydzielanego łoju. Wówczas dochodzi do zaburzeń, które przyczyniają się do powstania trądziku, wywołanego nadprodukcją łoju, czego efektem są czopy ropne i zaskórniki.

Poznajmy najpopularniejsze sposoby radzenia sobie z pryszczami – usuwanie pryszczy

Trądzik leczy się objawowo i wymaga konsultacji z dermatologiem i kosmetyczką. Stosuje się leczenie miejscowe dobierane indywidualnie do pacjenta. Skuteczne okazują się żele i maści antybakteryjne tj. retinoidy, kwas azelainowy, antybiotyki (tetracyklina i metacyklina – zmniejszają stan zapalny).

Większość tych leków wykazuje właściwości antybakteryjne, złuszczające i przeciwłojotokowe. Czasem jednak na efekty trzeba czekać bardzo długo i zwykłe leczenie objawowe okazuje się być niewystarczające. Leki przepisuje dermatolog.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać na pryszcze i leczenie trądziku?

Laser Genesis

Bardzo skuteczny i bezbolesny jest zabieg Genesis laserem nd-yag. Można go wykonywać przez cały, także latem. Zabieg wymaga serii 3-4 powtórzeń co 2 tygodnie. Efekty są trwałe.

Ledoterapia

Ledoterapia (inaczej fototerapia) polega na terapeutycznym wykorzystaniu światła widzialnego, które prowadzi do pobudzenia mikroblastów i przyczynia się do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Najczęściej zabieg rekomendowany jest w przypadku leczenia trądziku różowatego i trądziku młodzieńczego. Zabieg ma korzystny wpływ na poprawę elastyczności skóry, co jest nieocenione w przypadku problemów z pryszczami.

Jak usunąć pryszcze pryszczy – Peeling kawitacyjny

Fale ultradźwiękowe oczyszczają skórę, a nakładany na skórę płyn micelarny jest usuwany ze skóry za pomocą głowicy. Skuteczność zabiegu opiera się na wytworzeniu fali ultradźwiękowej, która w połączeniu z wodą tworzy efekt kawitacji.

Peeling kawitacyjny – podczas zabiegu powstają mikroskopijne pęcherzyki z rozrzedzonym gazem, które pękają usuwając martwy naskórek.

Efektem zabiegu jest oczyszczenie skóry oraz jej odświeżenie. Zabieg ma zbawienny wpływ na usunięcie nadmiaru zaskórników i jest rekomendowany do skóry łojotokowej, z wieloma zaskórnikami, przetłuszczającej się i silnie zanieczyszczonej oraz trądzikowej w łagodnym stadium.

Skutecznym zabiegiem oczyszczającym twarz jest – usuwanie pryszczypeeling węglowy

Laserowe leczenie trądziku

Problem skórny można skutecznie pokonać za pośrednictwem laseroterapii, która przynosi lepsze efekty niż w przypadku antybiotykoterapii czy leczenia retinoidami. Tę metodę wyróżnia bezpieczeństwo. Dzięki laserowemu (laser co2) leczeniu trądziku przywrócimy naszej skórze dawny blask, przyczyniając się do zwiększenia jej napięcia. Laseroterapia pomaga też redukować przebarwienia oraz wygładzać skórę. Stosujemy tutaj laser frakcyjny.

Laser Mediostar Next PRO

Biostymulujące działanie niszczy stan zapalny i pobudza funkcje obronne organizmu, zmniejszając przebarwienia. Jego właściwości pochłaniają przebarwienia i hamują powstawanie nowych stanów zapalnych. Zabieg trwa 15 minut, jest bezpieczny oraz bezbolesny.

Zmiany skórne po wykonaniu zabiegu ulegają zmniejszeniu lub bledną. Laser Mediostar Next PRO zmniejsza powstawanie pryszczy i wyprysków, ponieważ stabilizuje wydzielanie sebum w organizmie. 

Mezoterapia igłowa.

Bardzo dobrym zabiegiem na pryszcze jest mezoterapia igłowa – podawanie śródskórnie preparatów leczniczych.

Do skutecznych zabiegów należy też mikrodermabrazja, należy jednak uważać na możliwość powstania przebarwień.

Jak usunąć pryszcze Poznań

5/5 - (11 votes)