Jak spalić 1000 kalorii w godzinę!

spalic-1000-kalorii

Jak spalić 1000 kalorii w godzinę!

Moje drogie Panie, trudno trzeba skończyć z tym oszukiwaniem siebie i ostro wziąć się do pracy. Brak aktywności fizycznej w czasie zimy, naprawdę dał o sobie znać, ukrywając się pod postacią zbędnych kilogramów i oponek. Jak zatem spalić 1000 kalorii?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jaki musimy zrobić to nie poddawać się  i już na wstępie mieć pozytywne nastawienie do postanowienia, jakie sobie założyłyśmy.

Może wyda się Wam to śmieszne, ale warto zapisać swój cel z datą, kiedy chcemy go osiągnąć na kartce i przywiesić na widocznym miejscu. Po co? Po to, żeby każdego dnia przypominało nam się co postanowiłyśmy.

Warto umieścić  zdjęcie smukłej modelki, gwarantuje to, że będzie nas to motywowało. Dobrze jest też ćwiczyć z druga osobą. Każdy z nas miewa gorsze dni i pokusy, aby sobie odpuścić. Wspólne bieganie czy treningi gwarantują, że nasze słabe chwile nie wystąpią jednocześnie. Zapamiętajcie, że na efekty należy poczekać, więc nie zrażajcie się jeśli po 3 dniach wasza waga nie drgnie.

Bez względu na rodzaj uprawianego sportu nie zapominajcie, że wszystko należy zaczynać małymi kroczkami. Nie forsuj się od samego początku, ale zapamiętaj żeby zwiększać intensywność treningów. Każdy trening musi być dostosowany do naszej obecnej kondycji.

Jak spalić 1000 kalorii – sposoby

Dla chcących szybkich efektów szczupłej i smukłej sylwetki mam rewelacyjny sposób – sprawdzony. W czasie zaledwie godziny można spalić nawet 1000 kalorii. Mowa o bardzo energicznej jeździe na rowerze stacjonarnym w rytm dynamicznej muzyki.

Rodzaje aktywności

Spinning bo tak to się nazywa,  to jedna z najszybciej rozwijających się i najpopularniejszych form fitness oferowanych w klubach.

Spinning to rytmiczna jazda na rowerze stacjonarnym przy muzyce pod dyktando instruktora. Intensywność jest kontrolowana za pomocą monitorów pracy serca. Osobą prowadzącą i narzucającą tempo jazdy jest instruktor. To on narzuca i kontroluje obciążenia czy pozycje na rowerze.

Każde spotkanie rozpoczyna się rozgrzewką po której następuje właściwa część treningu skupiająca się na nacisku na  mięśnie łydek, ud, pośladków, ale także mięśnie pleców i karku. Spinning to forma ruchu zaliczająca się  do bezpiecznych a zarazem bardzo intensywna.

Jest alternatywą dla tych, którzy nie radzą sobie z utrzymaniem rytmu oraz zapamiętaniem skomplikowanych układów choreograficznych w różnych odmianach aerobiku. Ta forma ruchu polecana jest dla osób, dla których wysiłek fizyczny stanowi niechciany obowiązek.

Każde zajęcia są inne, poza tym prowadzone w grupie w doskonałej atmosferze, przy dynamicznej muzyce, która dodaje energii. Wydaje mi się, iż ta forma ruchu jest nie tylko atrakcyjna, ale co ważne zdrowa.

Spinning, czyli jazda na rowerze nie obciąża stawów w przeciwieństwie do biegania. Mogą ją uprawiać zarówno osoby otyłe, jak i mające problemy ze stawami, a nawet osoby starsze z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Ważne, aby pić odpowiednią ilość wody po ćwiczeniach.

5/5 - (1 vote)