Gabinet medycyny estetycznej

gabinet medycyny estetycznej

Gabinet medycyny estetycznej

Gabinety medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Pacjenci korzystają z różnych zabiegów, które poprawiają urodę – redukują zmarszczki, wyrównują koloryt skóry, niwelują blizny potrądzikowe, powiększają usta czy też odmładzają skórę.

W artykule opisujemy, jak wybrać renomowany gabinet medycyny estetycznej i przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej?

Kadra lekarska

Szukając renomowanego gabinetu medycyny estetycznej Poznań powinniśmy sugerować się  doświadczoną kadrą lekarską. Personel medyczny to jedna z najważniejszych rzeczy, dlatego zweryfikujmy, czy dany gabinet medycyny estetycznej posiada lekarzy z dorobkiem w zakresie medycyny estetycznej oraz czy lekarze mogą poszczycić się odpowiednimi tytułami naukowymi, dyplomami i pozytywnymi rekomendacjami pacjentów.

Poza potwierdzeniem doświadczenia i dorobku lekarzy powinniśmy sprawdzić, jak lekarze w gabinecie medycyny estetycznej wyjaśniają szczegóły na temat przebiegu zabiegu. Dobry lekarz powinien zrobić to klarownie, aby pacjent zrozumiał, na czym polega istota danej procedury medycznej.

Obsługa pacjenta

Obsługa pacjenta to ważny aspekt, który często decyduje o wyborze kliniki medycyny estetycznej. Wybierzmy gabinet medycyny estetycznej, który wykazuje troskę w stosunku do pacjenta, jest profesjonalny i przestrzega najwyższych standardów obsługi pacjenta.

Zasady higieny

Podobnie jak w szpitalach, w gabinecie medycyny estetycznej przestrzeganie standardów, norm i procedur związanych z higieną to podstawowa sprawa. Wybierzmy taką placówkę, która spełnia rygorystyczne normy potwierdzone certyfikatami oraz nosi rękawiczki i maseczki. Gabinet medycyny estetycznej także powinien być sterylny i czysty. 

Zakres usług medycyny estetycznej

Najlepsze kliniki medycyny estetycznej powinny oferować szeroki zakres usług, aby pacjent mógł kompleksowo zadbać o swoją urodę. Doświadczony i certyfikowany lekarz pomoże Ci dobrać jeden z zabiegów medycyny estetycznej do Twojego problemu i umówi Cię na termin zabiegu.

Sprzęt i preparaty

Dobry gabinet medycyny estetycznej Poznań pracuje tylko na certyfikowanym sprzęcie i preparatach sprawdzonych marek, co ma pozytywny wpływ na zdrowie. Sprawdź na stronie internetowej lub dopytaj przez telefon, z jakich produktów korzysta dany gabinet medycyny estetycznej. Zapytaj o sprzęt, który powinien być najwyższej jakości, by zapewnić bezpieczeństwo podczas zabiegów.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej w gabinecie medycyny estetycznej Poznań

Podczas pierwszej wizyty w naszej klinice medycyny estetycznej, lekarz przeprowadza wywiad lekarski i omawia problem, z jakim boryka się pacjent. Po postawieniu diagnozy proponuje najskuteczniejszą metodę leczenia, wybierając jeden z zabiegów medycyny estetycznej. Następnie omawia przebieg zabiegu i kwalifikuje pacjenta do procedury medycznej, odrzucając ewentualne przeciwwskazania.

Laseroterapia – jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej, który ma szerokie zastosowanie. Laser frakcyjny najczęściej stosuje się do odmłodzenia skóry oraz redukcji zmarszczek, usuwania przebarwień i rozszerzonych porów. Jest to remedium na poprawę elastyczności skóry.

Laser frakcyjny to nieinwazyjny zabieg, który nie wymaga rekonwalescencji. W naszym gabinecie medycyny estetycznej używamy także lasera Nd-YAG Switch, który dedykowany jest pacjentom z pękającymi naczynkami, przebarwieniami, rumieniem czy plamami starczymi. Laser Nd-YAG jest skuteczny w usuwaniu tatuaży, makijażu permanentnego, leczeniu grzybicy czy depilacji laserowej.

Mezoterapia igłowa i Dermapen

Mezoterapia igłowa to bardzo częsty zabieg, który wykonuje się w klinice medycyny estetycznej w celu redukcji zmarszczek czy odżywienia skóry. Polega on na nakłuwaniu skóry za pomocą igły i podawaniu pod nią substancji aktywnych, które mają dobroczynny wpływ na skórę. Zaliczamy do nich m.in. kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy czy osocze bogatopłytkowe.

Dermapen 4 to urządzenie przypominające długopis, które zostało wyposażone w system pulsujących igieł. Dermapen stosuje się do mezoterapii igłowej, a mechanizm działania jest taki sam jak w przypadku tradycyjnej mezoterapii. Dermapen wykonuje serię nakłuć skóry i aplikuje do niej substancje aktywne. Oprócz redukcji zmarszczek stosuje się go w leczeniu łysienia, ponieważ wspomaga odrost włosów.

Mezoterapia – to zabieg polegający na podaniu substancji czynnych bezpośrednio do odpowiednich warstw skóry za pomocą igły (mezoterapia igłowa). Najczęściej aplikowanymi preparatami do mezoterapii igłówej są: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy czy osocze. Mezoterapia igłowa jest to bardzo efektywny zabieg silnie nawilżający i odżywiający, wykazujący działanie przeciwzmarszczkowe.

Osocze bogatopłytkowe – zabieg osoczem bogatopłytkowym (inaczej wampirzy lifting) wykonywany w klinice medycyny estetycznej to procedura, która prowadzi do odmłodzenia skóry. Zabieg osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu krwi od pacjenta, poddaniu jej obróbce i następnie wstrzyknięciu jej w obszar zabiegowy.

Specjalnie przygotowany preparat zawiera czynniki wzrostu i komórki macierzyste, a podanie osocza bogatopłytkowego na twarz prowadzi do szybszej regeneracji i uelastycznienia skóry. Osocze bogatopłytkowe jest naturalnym preparatem, który nie powoduje reakcji alergicznej i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Jest to procedura w pełni bezpieczna i zapewniająca szybkie efekty.

Toksyna botulinowa to bardzo znany wypełniacz, który od lat jest stosowany w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Działanie toksyny botulinowej blokuje zakończenia nerwowe, co powoduje rozluźnianie mięśni i w efekcie usuwanie zmarszczek oraz wygładzenie skóry. Toksynę botulinową stosuje się najczęściej na kurze łapki, usuwanie zmarszczek na czole czy między brwiami. Procedura nie wymaga znieczulenia, a efekty utrzymują się nawet przez kilka miesięcy.

Profhilo – to zabieg wykonywany w klinice medycyny estetycznej z użyciem biostymulatora (tzw. molekuły młodości), którego używa się do kompleksowego liftingu twarzy. Preparat Profhilo to renomowany produkt oparty na starannie wyselekcjonowanym kwasie hialuronowym o najwyższym stężeniu.

Lekarz wstrzykuje go w wybrane miejsca twarzy, co sprawia, że powoli uwalnia się i prowadzi do przebudowy kolagenu. W efekcie Profhilo redukuje zmarszczki i silnie nawilża skórę, prowadząc do wyraźnego odmłodzenia.

Powiększanie ust – to zabieg wybierany przez pacjentki, które chcą poprawić kształt ust. Powiększenie ust polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w usta, prowadząc do ich modelowania, poprawy jędrności i kolorytu. Po zabiegu usta są pełne i bardziej jędrne. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.

Gabinet medycyny estetycznej w Poznaniu

5/5 - (2 votes)