Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Elektroporacja – mezoterapia bezigłowa


Elektroporacja – mezoterapia bezigłowa

Elektroporacja – mezoterapia bezigłowa

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa jest innowacyjną metodą, która pozwala na wprowadzanie cząsteczek aktywnych składników chemicznych w głąb skóry. W przeciwieństwie do szeroko znanej mezoterapii igłowej, nie wymaga nakłuwania skóry, ani innego przerywania jej ciągłości. W związku z powyższym charakteryzuje się bezbolesnością, oraz dużo wyższym poziomem bezpieczeństwa.

U podstaw fizycznych mezoterapii bezigłowej leży zjawisko elektroporacji, zachodzące w warstwie rogowej naskórka. Przy pomocy specjalnej głowicy, korygowaną okolicę poddaje się działaniu impulsów elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości, a za razem niskim natężeniu.

Powoduje to otwarcie kanałów transportowych w błonach komórkowych, przez które w bardzo szybkim tempie substancje aktywne przenikają do wnętrza komórek i mogą w nich oddziaływać.

Bezpośrednio po zaprzestaniu działania impulsu, kanały błonowe ulegają zamknięciu. Dzięki temu, przez długie tygodnie po przeprowadzeniu procedury, skóra w dalszym ciągu jest w stanie czerpać korzyści z wprowadzonych substancji.

Czym jest urządzenie Aquapure?

Aquapure jest innowacyjnym urządzeniem do wykonywania mezoterapii bezigłowej, które wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji. Umożliwia poradzenie sobie z różnorodnymi niepożądanymi wykwitami w obrębie skóry. Pomaga poprawić jej napięcie i jędrność poprzez ulepszenie odżywienia oraz poprawę elastyczności. Rezultaty zauważalne są praktycznie natychmiastowo.

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Aquapure polega na wyeliminowaniu z powierzchni skóry martwych komórek nabłonkowych pochodzących z naskórka, a także różnego rodzaju zanieczyszczęń. Odbywa się to poprzez aplikowanie różnego rodzaju substancji aktywnych o szerokim wachlarzu działań. Mogą to być związki o charakterze nawilżającym, oczyszczającym, czy też odmładzającym.

Urządzenie Aquapure swoją wyjątkowość zawdzięcza specjalnemu systemowi kontroli wiązki, dzięki któremu możliwe jest precyzyjne i równomierne rozprowadzenie kosmetyku na skórze. System ten jest regulowany i umożliwia wybór jednego z 10 poziomów intensywności rozprowadzenia kosmetyku.

Aparat Aquapure wyposażone jest w cztery rodzaje głowic zabiegowych. Pierwszą jest głowica Aquapeel, która na drodze tak zwanego hydropeelingu oczyszcza skórę z martwych komórek naskórka oraz innych zanieczyszczeń. Druga głowica jest to głowica elektroporacyjna. Dzięki zjawisku elektroporacji, poprzez dostarczanie substancji aktywnych, możliwe jest odżywienie i rozjaśnienie skóry, a także poprawa mikrokrążenia w jej obrębie.

Trzecia głowica to tak zwana głowica mikroprądowa, której zadaniem jest zwiększanie napięcia skóry oraz jej podnoszenie, stymulacja procesów regeneracyjnych włókien kolagenowych i elastynowych, a także dodatkowe pobudzanie mikrokrążenia w obrębie skóry. Ostatnią jest głowica chłodząco-grzewcza. Podczas chłodzenia dochodzi do usuwania drobnych zmarszczek, łagodzenia podrażnień oraz dodatkowej intensyfikacji procesów regeneracyjnych w obrębie skóry. Z kolei ogrzewanie ma działanie znieczulające i dodatkowo tonujące.

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem urządzenia Aquapure?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Aquapure jest procedurą charakteryzującą się bezinwazyjnością, i wynikającym z niej bezbolesnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Składa się on z kilku etapów. W pierwszej kolejności konieczna jest specjalistyczna konsultacja lekarska, podczas której zbierany jest dokładny wywiad dotyczący oczekiwań pacjenta, określenia wskazań do wykonania zabiegu, ewentualnych chorób współistniejących mogących stanowić przeciwwskazania do zabiegu, a także omawiana jest indywidualna dla pacjenta strategia postępowania.

Każdy z etapów zabiegu wykorzystującego urządzenie Aquapure charakteryzuje się innym działaniem oraz bezpośrednim przeznaczeniem. W pierwszej fazie zabiegu właściwego dokonywany jest swego rodzaju peeling, którego celem jest oczyszczenie skóry z martwych komórek naskórkowych oraz innych zanieczyszczeń.

Przeprowadza się go przy pomocy specjalnych substancji o działaniu złuszczającym. Etap drugi to aplikacja na skórę substancji aktywnych o różnorodnym działaniu. Mogą one zawierać środki nawilżające, przeciwutleniające, a także przeciwzapalne. Wreszcie, w ostatnim etapie wykonywany jest masaż przy użyciu specjalnych końcówek zabiegowych.

Celem tego masażu jest poprawa ukrwienia skóry, wygładzenie zmarszczek i ogólna poprawa jej wyglądu. Na tym etapie stosowana jest również elektroporacja, która umożliwia wnikanie naniesionych wcześniej substancji aktywnych do wnętrza komórek. Ponadto, podczas elektroporacji, dokonuje się aplikacji specjalnego serum, które ma dodatkowe działanie odżywcze i regeneracyjne dla skóry.

Jakie są wskazania do mezoterapii bezigłowej z wykorzystaniem urządzenia Aquapure?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Aquapure może być wykonany niezależnie od typu i stanu skóry. Wskazania do jego przeprowadzenia obejmują szeroką gamę stanów. Do przykładowych należą między innymi usuwanie przebarwień skóry, zamykanie porów, poprawa napięcia i elastyczności skóry, leczenie nadmiernego rogowacenia, zmian potrądzikowych, czy stanów zapalnych mieszka włosowego.

Ponadto, poza wskazaniami do wykonania mezoterapii bezigłowej jako samodzielnego zabiegu, może stanowić on również przygotowanie do przeprowadzenia innych, bardziej radykalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Elektroporacja – mezoterapia bezigłowa Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530