Chirurg naczyniowy

chirurg naczyniowy

Chirurg naczyniowy

Chirurgia naczyniowa to bardzo ważna gałąź medycyny, która rozwiązuje problemy takich chorób jak: miażdżyca, niewydolność żył i tętnic, zakrzepica żylna czy też rozszerzenie naczyń krwionośnych. Poznajmy objawy tych chorób oraz ich najbardziej skuteczne metody leczenia.

Czym zajmuje się chirurgia naczyniowa?

Jest to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem chorych naczyń m.in. usuwaniem zmian czy udrażnianiem chorych naczyń. Chirurg naczyniowy zajmuje się diagnozowaniem chorób naczyniowych i leczeniem chorób związanych z naczyniami krwionośnymi czy układem limfatycznym. Jeśli chodzi o żylaki odbytu to nimi zajmuje się proktolog.

W naszej klinice medycyny estetycznej chirurg naczyniowy prywatnie zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem obrzęków na nogach, weryfikując potencjalne objawy takie jak: uczucie ciężkich nóg, pieczenie w kończynach dolnych czy ich drętwienie. Podczas przeprowadzenia wywiadu lekarskiego dobry chirurg naczyniowy zleca badania i zaleca odpowiednie leczenie.

Najczęstszymi przypadłościami chirurgii naczyniowej z jakimi trafiają do nas pacjenci to: miażdżyca, niewydolność żył i tętnic, zakrzepica żylna lub tętnicza. Inne choroby, jakie często są diagnozowane w naszym gabinecie medycyny estetycznej to: zespół stopy cukrzycowej, zator tętnicy płucnej, tętniaki, ostre i przewlekłe choroby żył, przewlekłe owrzodzenie żylne czy też nowotwory układu naczyniowego.

Objawy chorób naczyniowych

Pacjenci z problemami naczyniowymi borykają się z szeregiem różnych objawów, które mogą być mniej lub bardziej uciążliwe. Podstawowym objawem jest ból kończyn dolnych, który jest spowodowany niedokrwieniem tkanek za sprawą zwężania świateł naczyń krwionośnych.

Inne objawy to występowanie żylaków kończyn dolnych, które mają negatywny wpływ na zdrowie i mogą prowadzić do stanów zapalnych żył i powstawania zakrzepów.

Chirurg naczyniowy – Skleroterapia

Częstym zabiegiem przeprowadzanym przez naszego chirurga naczyniowego prywatnie jest skleroterapia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu pajączków na nogach, czyli pękających naczynek (nazywanych inaczej teleangiektazjami). Jest to alternatywa do tradycyjnego leczenia chirurgicznego.

Istotą zabiegu jest wprowadzenie za pomocą strzykawki z cienką igłą środków farmakologicznych do rozszerzonych naczyń krwionośnych. Dzięki zabiegowi dochodzi do zamknięcia żył.

Procedura jest mało inwazyjna i bardzo skuteczna, dlatego coraz częściej sięga się po nią w klinikach medycyny estetycznej. W przeciwieństwie do leczenia operacyjnego, zabieg nie wymaga nacięć skóry, nie powstają podczas niego blizny i nie jest konieczna długa rekonwalescencja.

Laser żółty na rozszerzone naczynia

W gabinecie medycyny estetycznej coraz częściej stosuje się laserowe zamykanie naczynek. Zabieg jest nieinwazyjny, skuteczny i bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Laseroterapia wykonywana jest za pośrednictwem lasera żółtego, który cechuje długością fali wynoszącą 577 nm.

Laser żółty zapewnia najwyższą efektywność przy prawie zerowej bolesności, co przekłada się na najwyższy poziom komfortu. Laser żółty zapewnia lepszą absorpcję światła lasera, gwarantując uzyskanie niższej energii i mniejszą bolesność.

Dobry Chirurg naczyniowy Poznań

5/5 - (5 votes)