Zabiegi antycellulitowe, poprawa skóry

zabiegi antycellulitowe

Zabiegi antycellulitowe cieszą się zawsze większym zainteresowaniem na wiosnę.

Cellulit, lipodystrofia, skórka pomarańczowa określa się niewłaściwie rozmieszczoną tkankę tłuszczową oraz towarzyszącą temu obrzękowo- włókniejące zwyrodnienie tkanki podskórnej o charakterze niezapalnym. Defekt kosmetyczny towarzyszy w głównej mierze kobietom w okolicach brzucha, ud,bioder i pośladków.

Skóra objęta cellulitem staję się pobruzdowana, widoczne stają się grudki, wgłębienia i uwypuklenia. Przyczyną problemu są czynniki genetyczne, tryb życia oraz hormony płciowe, zaburzone mikrokrążenie krwi oraz zwiększona przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Cellutitu nie da się całkowicie pozbyć natomiast odpowiednia pielęgnacja, zabiegi kosmetyczne, dieta oraz ćwiczenia fizyczne są w stanie zahamować jego rozwój.

W ofercie zabiegów medycyny estetycznej oraz kosmetologii poleca się mezoterapie igłową, karboksyterapię, body shaping oraz radiofrekwencję Venus Legacy, masaże, drenaże, presoterapię, bandaże Arosha.

Zabiegi antycellulitowe

Mezoterapia igłowa czyli podanie przezskórne substancji czynnych o działaniu lipolitycznym, przeciwobrzękowym, usprawniającym krążenie oraz przepuszczalność naczyń włosowatych. Koktajle do mezoterapii zawierają między innymi:

  • kofeinę która powoduje rozkład komórek tłuszczowych oraz przyśpieszają ich metabolizm
  • wyciąg z karczocha zwyczajnego- metabolizuje tłuszcze
  • wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny- redukują przepuszczalność i kruchość naczyń, ograniczają stany zapalne, działają przeciwobrzękowo
  • L- karnityna- działa lipolitycznie
  • pirogronian sodu- syntetyzuje kolagen, aktywuje proces rozkładu komórek tłuszczowych, regeneruje.

Po zabiegu wskazany jest masaż w celu zwiększenia penetracji składników. Zadowalający efekt możemy uzyskać po wykonaniu serii zabiegów od 3 do 7 w odstępie 7-21 dni. Aby cieszyć się efektami na na dłużej zalecamy wykonywać leczenie podtrzymujące: 1 zabieg w miesiącu.

Zabiegi inne

Karboksyterapia- podany dwutlenek węgla śródskórnie i podskórnie wpływa dobroczynnie na mikrokrążenie, syntezę włókien koleganowych i elastynowch oraz niszczy błony komórkowe adipocytów. Penetrujący gaz indukuje stan zapalny przez co uaktywnione zostają procesy regeneracyjne tkanek. Jest to metoda skuteczna, mało inwazyjna i bezpieczna. Seria wymaga 8 zabiegów co 7 dni.

Venus Legacy- zabieg polega na wykorzystaniu 3 technologii: zassania próżniowego, fali radiowej oraz pola magnetycznego, znacząco wpływających na redukcję cellulitu.

Masaż próżniowy polega na zassaniu i masowaniu fałdu skórnego wzmagając drenaż limfatyczny zmniejszający obrzęki, rozszerzone naczynia krwionośne dostarczają więcej tlenu do tkanek wpływając na ujędrnienie, dzięki pobudzeniu kolagenu i elastyny, usprawnione krążenie wspomaga usuwanie toksyn i nasila się proces lipolizy.

Fala radiowa- energia elektromagnetyczna dociera do tkanki podskórnej, która zostaje podgrzana na skutek wzbudzenia jonów. Dzięki wysokiej temperaturze komórki tłuszczowe zostają rozbite i rozpuszczone co przekształca się na usuwanie cellulitu i zmniejszenie obwodów ciała. Dodatkowo na zwiększoną temperaturę reagują włókna kolagenowe, które skracają się powodując uelastycznienie skóry.

Impulsowe pole magnetyczne w całości przenika przez ciało człowieka i jego komórki oddziałując korzystnie na przemianę materii. Wpływ pola działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przyspiesza regenerację, wzmaga krążenie krwi i limfy.

Wymagana ilość zabiegów zależy od nasilenia problemu, zaleca się wykonanie serii od 4 do 8 zabiegów w ostępie 7- 10 dni.

Zabiegi na cellulit

Presoterapia- jest to forma drenażu limfatycznego za pomocą specjalnego urządzenia wykorzystujące pompę próżniową oraz mankietów dostosowanych do danej części ciała. Mankiety wypełniają się powietrzem w odpowiednim tempie oraz określonej sekwencji delikatnie masując i uciskając ciało.

Zabieg jest przyjemny, odprężający przy czym wspomaga odchudzanie i likwidacje toksyn, zmniejszania obrzęki. Zabieg warto łączyć z innymi metodami zwalczającymi cellulit np z Venus Legacy. Seria zabiegowa obejmuje 10 zabiegów lub więcej w zależności od przypadku w odstępach 2 dni. Czas trwania wynosi od 30 do 60 minut.

Bandaże Arosha- specjalistyczny zabieg na problemy związane z cellulitem obrzękowym, włóknistym oraz dla poprawy jędrności. Zabieg składa się z kilku etapów: suchy peeling, nałożenie ampułki z kwasem glikolowym, nałożenie ampułki zawierającej składniki aktywne, owinięcie ciała bandażami, wmasowanie kremu.

Poprzez zastosowanie okluzji składniki zawarte w ampułce i bandażach świetnie penetrują w głąb skóry. Po zabiegu odczuwamy odprężenie ciała, wzmożone nawilżenie oraz napięcie. Zabieg trwa około godziny i jest niezwykle przyjemny. Dla uzyskania widocznych efektów zalecana jest seria 6- 8 zabiegów, jeden lub dwa razy w tygodniu.

Zabiegi antycellulitowe Poznań Grunwald

5/5 - (7 votes)