Wyszczuplanie bioder

wyszczuplanie-bioder

Wyszczuplanie bioder, częsty zabieg w naszym gabinecie.

W procesie odchudzania często udaje się uzyskać pożądany spadek wagi ogólnej, jednak nie jest on tożsamy z modelowaniem sylwetki.

W niektórych partiach ciała tkanka tłuszczowa łatwo ulega redukcji w wyniku odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych, w innych jednak dużo trudniej się jej pozbyć.

Dlatego właśnie człowiek bardzo często chudnie nieproporcjonalnie, a wśród miejsc, w których najdłużej utrzymuje się nadmiar tłuszczu można wyróżnić między innymi biodra. Aby pozbyć się tej dysproporcji i skutecznie wymodelować okolice bioder, należy zadziałać miejscowo. Pomocne są proste i mało inwazyjne, a jednak bardzo efektywne zabiegi medycyny estetycznej.

Sposoby na zgrabne uda

Najpopularniejszą, najczęściej stosowaną metodą odsysania nadmiaru tłuszczu zgromadzonego na biodrach jest liposukcja.  Liposukcja polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Innym zabiegiem jest lipoliza iniekcyjna. Jest to zabieg wykorzystujący naturalny proces chemiczny zachodzący w ludzkim organizmie.

Polegający ona na rozkładzie trójglicerydu w tkance tłuszczowej, co prowadzi do powstawania kwasów tłuszczowych oraz glicerolu, które następnie uwalniane są do krwiobiegu i wychwytywane przez tkanki, gdzie ulegają utlenieniu do dwutlenku węgla oraz wody. Powstające w ten sposób lipazy tkanki tłuszczowej są aktywowane przez hormony: adrenalinę, noradrenalinę, glukagon i adrenokortykotropinę, czego efektem jest kineza białkowa.

Najskuteczniejsza pozostaje jednak liposukcja – odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Wyszczuplanie bioder – metody

Współczesna medycyna korzysta z trzech rodzajów zabiegów lipolizy: lipolizy iniekcyjnej, laserowej oraz ultradźwiękowej. Wszystkie one polegają na miejscowym modelowaniu sylwetki przy wykorzystaniu procesu lipolizy, wywoływany on jest jednak za pomocą różnych metod.

Przy zabiegu lipolizy iniekcyjnej w otłuszczone partie ciała wstrzykiwana jest odpowiednio przygotowana substancja aktywna rozpuszczająca tkankę tłuszczową, która następnie zastępowana jest tkanką włóknistą, a zbędny tłuszcz transportowany zostaje do wątroby i usuwany s procesach metabolicznych.

Drobniejsze nierówności i dysproporcje można zredukować za pomocą selektywnie działającego na komórki tłuszczowe promienia lasera lub specjalnej aparatury emitującej ultradźwięki.

Najbardziej innowacyjną i nowoczesną metodą miejscowego redukowania tkanki tłuszczowej (także w okolicach bioder) jest zabieg z wykorzystaniem preparatu Aqualyx. Aqualyx to roztwor mikrożelatynowy o działaniu adipocytolitycznym.

Wprowadzenie preparatu za pomocą najwyżej dwóch wkłuć (często wystarcza tylko jedno) powoduje rozkład komórek tłuszczowych. Zabieg ten jest najbardziej bezpieczny (zminimalizowane ryzyko powikłań) i bezbolesny ze wszystkich znanych sposobów miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej.

Przy podejmowaniu decyzji o liposukcji warto rozważyć wykorzystanie pobranej tkanki tłuszczowej do wypełnienia np. bruzd nosowo-wargowych czy powiększania ust – jest przeszczep tłuszczu inaczej zwany lipotransfer.

5/5 - (9 votes)