Wypełniacze w służbie urody

Wypełniacze w służbie urody

Zmarszczki to problem, z którym prędzej czy później każdy będzie musiał się zmierzyć. Ich powstawanie wiąże się nieuchronnie z postępującym z wiekiem zwiotczeniem skóry. U jednych osób zmarszczki będą przybierać formę uroczych kurzych łapek, u innych obwisłe partie skóry stworzą poważny defekt estetyczny.

Czy mamy jakiś wpływ na powstawanie zmarszczek i czy da się skutecznie usunąć te, które już się pojawiły?

Jak powstają zmarszczki?

Pierwsze zmarszczki mogą uwidocznić się już u osób po dwudziestym roku życia. Są one oznaką starzenia się skóry, ale na ich powstawanie ma wpływ również przebywanie na słońcu, dieta, uwarunkowania genetyczne, a nawet… budowa ciała oraz usposobienie i wynikająca z niego mimika.

Za napięcie skóry odpowiadają kolagen i elastyna oraz naturalny kwas hialuronowy. W młodości mamy tych składników pod dostatkiem, ale z czasem zaczynają one zanikać a skóra traci swoje naturalne oparcie.

W pierwszej kolejności zaczynają być widoczne zmarszczki mimiczne – w pobliżu ust i oczu. Ma to związek z przybieranym najczęściej wyrazem twarzy. Śmieszkom grożą więc kurze łapki w kącikach oczu a ponurakom raczej bruzdy w okolicach brody. Stopniowo pojawią się także zmarszczki między brwiami oraz na czole, bruzdy między kącikami ust i nosem, wreszcie w lustrze zobaczymy zapadnięte policzki i obwisłą skórę na szyi.

Zmarszczkom możemy w pewnym stopniu przeciwdziałać. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią dietę – nadmiar soli i chroniczne odwodnienie przyspieszą procesy starzenia się.

Ślad na twarzy pozostawią również nocne imprezy i niezmyty na noc makijaż, a także godziny spędzone na plaży czy na solarium.

Aby zachować młody wygląd, warto już po dwudziestych urodzinach pomyśleć o stosowaniu nawilżających emulsji i kremów. Bardzo pomocna jest tzw. joga twarzy, czyli zestaw ćwiczeń pomagających zachować elastyczność skóry. Wszystkie te zabiegi wymagają systematyczności i dyscypliny – ciało jest wdzięczne za odpowiednią opiekę, ale też nie wybacza popełnianych błędów.

Co możemy stosować do odmładzania?

Do czego stosuje się kwas hialuronowy?

Nawet najtroskliwsza pielęgnacja nie ochroni nas całkowicie przed zmarszczkami. Co zrobić z tymi, które już się pojawiły? Gabinety medycyny estetycznej oferują zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Często w pierwszym odruchu zabieg może budzić nieufność.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że nie jest to substancja sztuczna, ale naturalny budulec naszej skóry (a także oczu). Ma on właściwości wiążące wodę, dlatego dostarczony do komórek powoduje ich wypełnienie i wygładzenie.

Gabinety medycyny estetycznej oferują cały szereg zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Możemy przy ich pomocy odmłodzić nie tylko twarz czy dłonie, ale także przyspieszyć gojenie ran czy skorygować kształt ust, nosa, uszu, ud. Kwas hialuronowy jest nieoceniony także w obszarze ginekologii estetycznej.

Aby mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie i skuteczne, wybierz gabinet cieszący się renomą, rekomendowany przez zadowolonych pacjentów.

Wypełniacze w służbie urody

5/5 - (7 votes)